1. 3. svátek má Bedřich

Silkot nestíhá, město na opravy silnic najímá i externí firmy

12. dubna 2019   (08:11)
Silkot nestíhá, město na opravy silnic najímá i externí firmy
foto: pribram.cz

Ceny za externí opravy komunikací se pohybují pouze v řádech stovek tisíc.



Stejně jako po každé zimě, i letos trápí řidiče mnoho nových děr a výtluků. Právě proto je do boje proti špatným silnicím zapojen stroj na opravu výtluků Silkot, který Příbram používá již 8 let. V jarním období, kdy je třeba všechno opravit co nejrychleji, přesto tento stroj nestačí. Město je tedy v některých případech nuceno přistoupit k uzavření smlouvy s externí firmou. Částky za opravy se ovšem pohybují jenom v řádech statisíců.

„Technické služby i nadále využívají k opravám stroj Silkot. Pokud není dostatečná kapacita, dělá se na jednotlivá místa výběrové řízení, jako ve zmiňovaném případě,“ sdělila našemu portálu tisková mluvčí města Příbram Eva Švehlová.

Technické služby mají k dispozici stroj Silkot od roku 2011. Jeho pořizovací cena byla zhruba 2 miliony korun. I díky němu se daří každoročně opravit téměř 1800 m² ve městě a přilehlých osadách. Kromě samotných komunikací opravují technické služby každoročně více, než 200 kanálových vpustí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: kap








Další články

Máme vítěze nejlepší pizzy v Příbrami! A vy můžete vyhrát pizzu od medailistů Máme vítěze nejlepší pizzy v Příbrami! A vy můžete vyhrát pizzu od medailistů Týden jste hlasovali, doporučovali a posílali tipy na to, kde v Příbrami a okolí … SOUTĚŽ Řidič se údajně vyhýbal protijedoucímu vozu, dostal smyk a auto se přetočilo přes střechu Řidič se údajně vyhýbal protijedoucímu vozu, dostal smyk a auto se přetočilo přes střechu Nedaleko Nové Vsi pod Pleší v oblasti Bažantnice se v neděli stala nehoda. Řidič … FOTO Smrtící dávky nikotinu v oběhu. Hygienici varují před nebezpečnými e-cigaretami s extrémním obsahem Smrtící dávky nikotinu v oběhu. Hygienici varují před nebezpečnými e-cigaretami s extrémním obsahem Hygienická stanice hlavního města Prahy vyhlásila hned několik výrobků za nebezpečné. … NEPŘEHLÉDNĚTE Deset let doučování, návštěv a solidarity: ADRA ukazuje, proč dobrovolnictví vrací víc, než dává Deset let doučování, návštěv a solidarity: ADRA ukazuje, proč dobrovolnictví vrací víc, než dává Před deseti lety začalo v Příbrami Dobrovolnické centrum ADRA propojovat lidi, kteří … ROZHOVOR Příbramáci si ještě zalyžují. Sjezdovky v okolí drží skvělé podmínky i na konci zimy Příbramáci si ještě zalyžují. Sjezdovky v okolí drží skvělé podmínky i na konci zimy Lyžařské areály na Příbramsku hlásí stále dostatek sněhu a plánují provoz minimálně do … SPORT Příbramské divadlo se představí na ČT art. Zapojí se do projektu Divadelní jaro 2026 Příbramské divadlo se představí na ČT art. Zapojí se do projektu Divadelní jaro 2026 Příbram se letos výrazně zapíše do mapy české kultury. Divadlo A. Dvořáka Příbram se … KULTURA Reklama kasina u aquaparku zmizela. Město zasáhlo po vlně kritiky rodičů Reklama kasina u aquaparku zmizela. Město zasáhlo po vlně kritiky rodičů Reklama na kasino umístěná v těsné blízkosti příbramského aquaparku vzbudila mezi … AKTUÁLNĚ Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Ani v sobotu neměli záchranáři a hasiči klidný den a zasahovali u nehody v Obořišti, … FOTOGALERIE Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Zastupitelstvo města Příbram na svém únorovém jednání schválilo poskytnutí finanční … POLITIKA
Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Ještě nedávno jsme si nastavovali budík na pět ráno, četli knihy o produktivitě a měli … LIFESTYLE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz