28. 2. svátek má Lumír

Šibeniční vrch u Prahy o víkendu ukončí sezonu, Monínec jede dál

6. března 2015   (12:17)
Šibeniční vrch u Prahy o víkendu ukončí sezonu, Monínec jede dál
foto: sxc

Středisko Monínec plánuje, že se lyžovat bude do konce března.



Lyžařský areál Šibeniční vrch v Mnichovicích nedaleko Prahy v neděli ukončí lyžařskou sezonu. O víkendu už bude v provozu pouze dětský vlek. Dostatek sněhu ještě mají středočeské areály Monínec na Příbramsku a Chotouň u Prahy. ČTK to řekli provozovatelé sjezdovek.

"Na Šibeničním vrchu zajistíme lyžování už pouze na malém dětském vleku, který bude v provozu celý víkend, to znamená od deseti do 17 hodin. Budeme mít zhruba 30 až 40 centimetrů sněhu," řekl provozovatel areálu Jan Zenkl. Velký vlek už o víkendu v provozu nebude, protože by podle něj současné sněhové podmínky neuspokojily náročnější lyžaře.

Sjezdovka na Chotouni má podle Jiřího Vorla z areálu stále kolem 80 centimetrů sněhu. "V noci mrzne a přes den je slunečné počasí, neprší, takže podmínky jsou pořád dobré," řekl. Zájem lidí o lyžování začal podle něj mírně opadat, ale lyžařů je stále poměrně dost.

Také největší středočeské lyžařské středisko Monínec hlásí dostatek sněhu, v provozu by mělo být asi do konce března.

Mimo provoz je letos sjezdovka v Kvasejovicích, která je závislá na přírodním sněhu. Zavřený v této sezoně zůstává i příbramský areál Padák, kde se nepodařilo prodloužit nájemní smlouvu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: apn snm








Další články

Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Zastupitelstvo města Příbram na svém únorovém jednání schválilo poskytnutí finanční … POLITIKA Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Ani v sobotu neměli záchranáři a hasiči klidný den a zasahovali u nehody v Obořišti, … FOTOGALERIE Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Ještě nedávno jsme si nastavovali budík na pět ráno, četli knihy o produktivitě a měli … LIFESTYLE Máte doma „zapomnětlivého génia“? ADHD u dospělých je častější, než si myslíme Máte doma „zapomnětlivého génia“? ADHD u dospělých je častější, než si myslíme Když se řekne ADHD, většina lidí si představí neposedné dítě ve školní lavici. Jenže … NEPŘEHLÉDNĚTE Hýbou se Příbramáci dost? Využívají místní sportoviště, nebo zůstávají prázdná? Hýbou se Příbramáci dost? Využívají místní sportoviště, nebo zůstávají prázdná? Příbram nabízí na své poměry poměrně široké možnosti sportovního vyžití. Obyvatelé … ANKETA Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce Držení telefonu za jízdy nebo zastavování na autobusových zastávkách. To jsou podle … DOPRAVA Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola V sobotu 28. února od 16 hodin se uskuteční dernisáž a komentovaná prohlídka výstavy … Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků II. Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků II. Brdy nejsou určitě tak bohaté na lišejníky jako například Šumava nebo Jeseníky, ale … POZNÁVÁME BRDY Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Příbramská rodačka a jedna z nejznámějších českých MMA bojovnic Lucie Pudilová má za … SPORT
Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí Vybrat si správnou střední školu není jednoduché. Příbramsko však nabízí překvapivě … ŠKOLSTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz