1. 3. svátek má Bedřich




Shazujeme vánoční kila. Čemu se na talíři vyhnout?

17. ledna 2015   (11:20)
Shazujeme vánoční kila. Čemu se na talíři vyhnout?
foto: sxc

Článek vznikl ve spolupráci se sportovním klubem Oxygen.



Během vánočních svátků si zřejmě nějakou tu tradiční specialitu dopřál téměř každý z nás. Právě tyto „vydatná“ jídla často mají na svědomí to, že pohled na číslo, které ukazuje po Novém roce naše váha, není příliš lichotivé. Jak začít jsme si pověděli již v minulém díle našeho seriálu, dnes se budeme bavit o tom, co (ne)jíst.

Téměř všechna vánoční jídla jsou typická tím, že obsahují velké množství ztužených tuků a jednoduchých cukrů. A to jsou přesně ty pokrmy, které bychom měli vynechat.

Živočišné a ztužené tuky bychom měli nahradit těmi zdravými a rostlinnými. „Velmi zjednodušeně se dá říct, že ty špatné tuky jsou ztužené, naopak dobrý tuk bývá tekutý. Zdravé tuky najdeme například v rybách, nebo suchých plodech (ořechy a semena),“ radí Lenka Chlebnová z příbramského Oxygenu.

Vyhýbat bychom se měli i jednoduchým sacharidům, které jsou nejčastěji v různých sladkostech. Ale pozor, velké množství se často vyskytuje i v různých kupovaných cereáliích, které bychom na první pohled mohli považovat za zdraví prospěšné. Zde se opravdu vyplatí zkoumat složení výrobku před jeho zakoupením.

Poslední složkou potravy jsou bílkoviny. Zde bychom neměli zapomínat na jejich příjem i z rostlinné říše a to například ve formě luštěnin nebo sóji.

Společně se zdravějším jídelníčkem bychom také měli víc času věnovat pohybovým aktivitám.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: red
autor: red








Další články

Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Ani v sobotu neměli záchranáři a hasiči klidný den a zasahovali u nehody v Obořišti, … FOTOGALERIE Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Zastupitelstvo města Příbram na svém únorovém jednání schválilo poskytnutí finanční … POLITIKA Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Ještě nedávno jsme si nastavovali budík na pět ráno, četli knihy o produktivitě a měli … LIFESTYLE Máte doma „zapomnětlivého génia“? ADHD u dospělých je častější, než si myslíme Máte doma „zapomnětlivého génia“? ADHD u dospělých je častější, než si myslíme Když se řekne ADHD, většina lidí si představí neposedné dítě ve školní lavici. Jenže … NEPŘEHLÉDNĚTE Hýbou se Příbramáci dost? Využívají místní sportoviště, nebo zůstávají prázdná? Hýbou se Příbramáci dost? Využívají místní sportoviště, nebo zůstávají prázdná? Příbram nabízí na své poměry poměrně široké možnosti sportovního vyžití. Obyvatelé … ANKETA Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce Držení telefonu za jízdy nebo zastavování na autobusových zastávkách. To jsou podle … DOPRAVA Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola V sobotu 28. února od 16 hodin se uskuteční dernisáž a komentovaná prohlídka výstavy … Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků II. Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků II. Brdy nejsou určitě tak bohaté na lišejníky jako například Šumava nebo Jeseníky, ale … POZNÁVÁME BRDY Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Příbramská rodačka a jedna z nejznámějších českých MMA bojovnic Lucie Pudilová má za … SPORT
Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí Vybrat si správnou střední školu není jednoduché. Příbramsko však nabízí překvapivě … ŠKOLSTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz