Sháníte brigádu v Příbrami? Bez známého to jde těžko
23. července 2014 (06:27)
Mnoho mladých lidí se během léta každoročně snaží ze všech sil najít nějakou brigádu, která by jim umožnila vydělat si peníze na příjemné prožití zbytku léta. To je však rok od roku těžší. Mnoho firem má přes léto méně zakázek a je rádo, že může udržet své stálé zaměstnance. Přesto není brigáda úplně nereálná, podle respondentů ankety to ale bez známých téměř nejde.
Brigáda se musí shánět s velkým předstihem
Brigáda se musí shánět s velkým předstihem
Letní brigády nejčastěji nabízí supermarkety, větší výrobní podniky, časté je průvodcovství na památkách a v létě nemůžeme přehlédnout umývače okýnek na benzinových pumpách. Oslovili jsme několik potencionálních firem, které by mohly volná místa nabídnout, ale uspěli jsme jen u jedné z pěti, to ovšem jen s jedinou náhle uvolněnou pozicí.
„Přes prázdniny se k nám chodí ptát několik lidí denně, ale místa už bývají zabraná někdy i několik měsíců dopředu. Navíc máme několik brigádníků, kteří chodí vypomáhat i během roku, například když někdo onemocní, nebo v dalších případech,“ sdělila nám vedoucí jednoho příbramského obchodu, který se zabývá prodejem oblečení.
Většinou přes známosti
Většinou přes známosti
Bez známosti se jde dostat jenom do Kauflandu nebo do Tesca. Já jsem v Kauflandu a řekla bych, že jsem měla velký štěstí, byla jsem prostě ve správnej čas na správném místě, ale ani tam neberou pořád.
Tereza (20)
Brigádu jsem sehnal přes paní, která chodí cvičit na moje hodiny, jsem tam od března a počítám tak do října, než se začnu připravovat k maturitě.
Petr (18)
Většinou mám práci doma, takže brigáda už by byla něco navíc. Ale pokud je potřeba pomocou sílu při žních nebo i jindy, tak jdu pracovat tam a to by možná mohlo být braný jako brigáda. Ale nic pravidelného to není a kolik dostanu pak taky záleží třeba na druhu práce.
Václav (19)
Přes léto mám brigádu jen částečně (částečně znamená zhruba jednou za dva týdny) a tu jsem získala přes známé. Jinak jsem se velice snažila získat běžnou brigádu tím, že jsem prošla celou Pražskou a Stopshop a Tesco, ale všude jsem byla údajně pozdě. Pro ty, co maturovali je bohužel velmi těžké v průběhu toho maturitního shonu shánět brigádu v běžnou dobu, jako je duben a květen.
Petra (18)
Brigádu mám, získala jsem jí díky tomu, že v té firmě pracuji už potřetí a prvně to bylo díky známému. Budu tam 4-5 týdnů.
Zuzana (20)
Brigádu mám, hlídám děti na táboře a sehnala jsem to tak, že jsem na ten tábor jako dítě sama jezdila a od té doby tam dělám vedoucí. A ještě chodím občas na noční do Tesca a to jsem si sehnala sama. V Tescu budu do konce srpna a tábory končí v srpnu taky.
Tereza (19)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ
Další články
Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo i letos výzvu dotačního programu Obchůdek …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje
Česko se potýká s narůstajícím suchem, které začíná výrazně zasahovat i lesní …
AKTUÁLNĚ
Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin
Státní veterinární správa (SVS) zakázala uvádění více než čtyř desítek mléčných …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu
Ředitelka Odborného učiliště, Praktické školy a Základní školy Příbram IV Pavlína …
ROZHOVOR
Den čar a kouzel v Hrachově: Záchranná stanice ožije magií a dobrodružstvím
Záchranná stanice v Hrachově zve malé i velké návštěvníky na tajuplnou neděli 26. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kolvín v bílém: Brdské bezlesí se proměnilo v jarní pohádku
Jaro je v plném proudu a s jeho projevy se potkáváme na každém kroku. Pokud se ale …
POZNÁVÁME BRDY
Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím
Majitelé chytrých telefonů s operačním systémem Android by měli zbystřit. Podle …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky
Legendární pražská Lucerna zažila další boxerskou noc, na kterou se jen tak …
SPORT
Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu?
Obrátili jsme se na realitní kancelář RE/MAX Nova s prosbou o stručné vysvětlení. …
PR
Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva!
V Hornickém muzeu opět proběhne akce „Dědo, jak to tenkrát bylo?”, v Brdech se budete …





