10. 4. svátek má Darja




Sezona na koupalištích ve středních Čechách byla nadprůměrná

18. srpna 2015   (17:31)
Sezona na koupalištích ve středních Čechách byla nadprůměrná

Venkovní bazén v Příbrami má téměř dvojnásobnou návštěvnost oproti loňsku.



Letošní sezona na koupalištích ve středních Čechách byla díky tropickým teplotám nadprůměrná. Některá koupaliště zaznamenala rekordní návštěvnost. Na příští sezonu připravují plovárny nové prvky pro větší atraktivitu, zjistila ČTK.

Podle ředitele Správy městských sportovišť v Kolíně Jana Širce bude srpnová návštěvnost kolínské letní plovárny rekordní. "Červenec byl také nadprůměrný, ale nebyl rekordní. Byl třetí nejlepší ze sedmi až osmi sledovaných období," řekl ČTK Širc. V červenci navštívilo kolínské venkovní koupaliště přes 31.000 lidí. "Srpen zatím vypadá velice dobře a vypadá to, že to bude úplně rekordní měsíc, nejlepší srpen v historii. Padl také denní rekord, což bylo 2402 lidí za den," dodal Širc. Plovárna připravuje na příští sezonu novinku, pro rodiny s dětmi bude k dispozici dětské hřiště s vodními prvky, kde bude o ratolesti postaráno, zatímco si rodiče budou chtít zaplavat.

Podle Kateřiny Přibylové z kladenského magistrátu byla také návštěvnost dvou kladenských koupališť vyšší než loni. V letošním červenci se na koupaliště Sletiště přišlo osvěžit více než 15.000 lidí, loni to bylo ve stejném období necelých 10.000 lidí. Také koupaliště Bažantnice letos v červenci navštívilo o 4000 více lidí než loni, v červenci tam evidují více než 11.000 návštěv. "Zatím se návštěvnost oproti posledním letům vyvíjí dobře, ale rekordní nebude," řekla ČTK Přibylová. Dodala, že kapacita obou areálů je dostatečná a o rozšiřováni ploch se neuvažuje. "Leda o zvýšení atraktivnosti, instalací nových skluzavek a podobně," uvedla Přibylová.

I v Poděbradech byla podle místostarosty Ivana Uhlíře v červenci a na počátku srpna návštěvnost tamního jezera díky mimořádnému počasí vyšší. V prvním týdnu června a srpna ji ale negativně ovlivnila zhoršená jakost vody. Do budoucna se na jezeře chystá několik změn. "Počítá se s rekonstrukcí plavčíkárny, oplocení a dobudováním beach volejbalových kurtů, které značně pozvedly nabídku sportovních aktivit. Pro další rozvoj je zásadní dobudování kanalizace," řekl ČTK Uhlíř.

Mladoboleslavské městské koupaliště o letošních prázdninách rovněž navštíví více lidí než loni. "Návštěvnost na koupališti do neděle 9. srpna byla 60.285. Rekord dva roky starý je asi 82.000, takže předpokládáme, že ho zdoláme," řekla ČTK mluvčí mladoboleslavské radnice Hana Koišová. Město letos otevřelo také nový krytý bazén s letními opalovacími terasami. Venkovní bazén v Příbrami v letošním červenci navštívilo asi 7700 lidí, což je asi o 3000 více než loni.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: apn sbe gcm








Další články

V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici na Březových Horách se chystají další úpravy. Město zde nechá … AKTUÁLNĚ Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Hokejisté HC Baník Příbram vstoupili do rozhodujícího utkání přesně tak, jak … SPORT Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte do čtvrtka v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 43,90 Kč … AKTUÁLNĚ Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog Během letošních velikonočních svátků a prodlouženého víkendu prováděli policisté ve … DOPRAVA Páteční šok: Déšť se místy změní ve sněžení Páteční šok: Déšť se místy změní ve sněžení Páteční dopoledne přinese nečekaný obrat. Zatímco den začne pod zataženou až oblačnou … AKTUÁLNĚ V křižovatce na výjezdu z Příbrami se srazily osobáky, záchranáři tam jeli kvůli dítěti V křižovatce na výjezdu z Příbrami se srazily osobáky, záchranáři tam jeli kvůli dítěti Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 9. dubna před 10. hodinou na silnici v křižovatce … AKTUÁLNĚ Do Příbrami dorazila móda z jihu Evropy. Otevřel se nový butik ALTA Do Příbrami dorazila móda z jihu Evropy. Otevřel se nový butik ALTA Jaro letos v Příbrami nepřineslo jen teplejší počasí, ale i nový módní vítr. Na konci … PR Příbram ovládne v sobotu 11. ročník České Route 66 Příbram ovládne v sobotu 11. ročník České Route 66 Návštěvníci této oblíbené události uvidí na čtyři stovky vystavených plechovek a … NEPŘEHLÉDNĚTE Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo Nedostatek parkovacích míst v Příbram je problém, který jako místní obyvatel vnímám … NÁZOR
Kocouři vydřeli pětisetovou bitvu. Příbram porazila Odolenu Vodu 3:2 Kocouři vydřeli pětisetovou bitvu. Příbram porazila Odolenu Vodu 3:2 Volejbalisté VK Trox Příbram mají za sebou mimořádně dramatické utkání. V domácím … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz