25. 8. svátek má Radim

Šest jednotek hasičů likviduje požár rodinného domu na Příbramsku

AKTUALIZOVÁNO
27. června 2019   (10:50)
Dalších 15 fotografií v galeriiŠest jednotek hasičů likviduje požár rodinného domu na Příbramsku

Výjezd profesionálních i dobrovolných hasičů si v těchto chvílích vyžádal požár střechy rodinného domu v obci Drahenice na Březnicku


Několik hasičských jednotek zasahovalo dnes v dopoledních hodinách u požáru rodinného domu v obci Drahenice na Březnicku. Informaci o požáru přijala tísňová linka Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje dnes dvanáct minut před desátou hodinou dopoledne. 

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanice Příbram a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Rožmitál pod Třemšínem a Březnice. Během jízdy k zásahu byl z velké vzdálenosti vidět mohutný oblak černého dýmu, proto velitel zásahu prostřednictvím operačního střediska vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu. K požáru tak vzápětí vyjeli ještě profesionální hasiči z Dobříše a také dobrovolná jednotka obce Zalužany. V rámci mezikrajské pomoci zamířily k události jednotky HZS Blatná a SDH Bělčice a Mirovice z Jihočeského kraje.

V době příjezdu prvních jednotek byla už střecha rekreačního objektu požárem zcela zasažena. Hasiči na likvidaci plamenů nasadili tři C proudy. Zároveň byla ustavena výšková technika, ze které se hasiči lépe dostali ke stržení střešní krytiny z eternitových šablon.

Z hořícího domu se podařilo vynést dvě propanbutanové láhve, které bylo nutné ochlazovat. Na místo se dostavil i starosta obce, který hasičům zajistil ochranné nápoje. V půl jedenácté byla velitelem zásahu ohlášena lokalizace požáru a došlo k redukci zasahujících jednotek a ke snížení poplachového stupně na základní úroveň.

Dohlídku nad požářištěm zajistí do pátečního rána dobrovolná jednotka z Březnice.

Při objasňování příčiny vzniku požáru bude vyšetřovatel HZS spolupracovat s expertní skupinou z Technického ústavu požární ochrany Praha a s Policí ČR.

Škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na 1,5 milionu korun.
Po dobu zásahu byla v pohotovosti jednotka Příbram – Březové Hory, která by v případě další události vyjela k zásahu. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Několik hasičských jednotek zasahovalo dnes …

Fotogalerie

Šest jednotek hasičů likviduje požár rodinného domu na Příbramsku () Šest jednotek hasičů likviduje požár rodinného domu na Příbramsku (1) Šest jednotek hasičů likviduje požár rodinného domu na Příbramsku (2) Šest jednotek hasičů likviduje požár rodinného domu na Příbramsku (3) Šest jednotek hasičů likviduje požár rodinného domu na Příbramsku (4) Šest jednotek hasičů likviduje požár rodinného domu na Příbramsku (5) Šest jednotek hasičů likviduje požár rodinného domu na Příbramsku (6) Šest jednotek hasičů likviduje požár rodinného domu na Příbramsku (7) Šest jednotek hasičů likviduje požár rodinného domu na Příbramsku (8) Šest jednotek hasičů likviduje požár rodinného domu na Příbramsku (9) Šest jednotek hasičů likviduje požár rodinného domu na Příbramsku (10) Šest jednotek hasičů likviduje požár rodinného domu na Příbramsku (11) Šest jednotek hasičů likviduje požár rodinného domu na Příbramsku (12) Šest jednotek hasičů likviduje požár rodinného domu na Příbramsku (13) Šest jednotek hasičů likviduje požár rodinného domu na Příbramsku (14)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: HZS Středočeského kraje

autor: mirDalší články

Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz