Seriál Chalupáři slaví 45 let, filmaři ho natáčeli v obci Višňová na Příbramsku
NEPŘEHLÉDNĚTE
22. listopadu 2020 (09:23)
Premiéru prvního dílu oblíbeného televizního seriálu Chalupáři odvysílala tehdejší Československá televize 23. listopadu 1975. Jedenáctidílný, dodnes hojně reprízovaný komediální seriál natočil režisér František Filip podle scénáře autorské dvojice František Vlček a Václav Pavel Borovička.
Tomuto televiznímu dílu vévodí zejména herecké výkony komediálního tria Jiří Sovák, Josef Kemr a Jiřina Bohdalová. Příhody bývalého kontrolora, penzisty Evžena Humla v podání Sováka, a jeho podnájemníka Bohouše Císaře ztvárněného Kemrem se filmovaly v obci Višňová na Příbramsku, jejíž název si autoři upravili na Třešňovou.
Do natáčení seriálu, který staví na střetu městského a venkovského životního stylu, se jako komparz zapojila prakticky celá vesnice. Višňovou tehdy štábu údajně doporučil někdo z místních rodáků. Obec se díky seriálu proslavila a je častým cílem turistů, kterým vyšla vstříc a instalovala orientační cedule upozorňující na místa proslavená seriálem.
Známá je také průvodní píseň seriálu Když máš v chalupě orchestrion z autorské dílny Luboše Fišera nazpívaná Waldemarem Matuškou. Jeho hlas přitom v televizních reprízách před rokem 1989 musel kvůli zpěvákově emigraci z nahrávky zmizet.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Buď andělem není datum. Je to způsob, jak žít.
Národní den „Buď andělem“ připomíná jednoduchou věc: dobrý skutek není otázka …
LIFESTYLE
Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle
Houslový virtuos Pavel Šporcl patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. …
ROZHOVOR
Od pondělí bude neprůjezdná Hailova ulice
Práce na pokládce kabelů zavřou Hailovu ulici v Příbrami od pondělí 24. do pátku 28. …
DOPRAVA
Čechy zasáhly vydatné deště: místy spadlo až 90 mm, rekord drží Nedrahovice
Česko má za sebou výraznou srážkovou epizodu. Zatímco v Čechách za posledních 24 hodin …
AKTUÁLNĚ
Silniční kontroly přitvrdí: Policie řidiče o posledním prázdninovém víkendu pořádně prověří
Konec prázdnin tradičně znamená výrazný nárůst dopravy. Policie proto o posledním …
DOPRAVA
Modráskové louky: Když neposečená tráva znamená, že se hospodaří správně
Možná jste si při procházce přes Brdy všimli zvláštního rozdílu. Zatímco některé louky …
POZNÁVÁME BRDY
Senioři mají svůj den. Udělejte dnes něco hezkého pro někoho, kdo si to zaslouží
Pátek 21. srpna připadá National Senior Citizens Day, tedy dni věnovanému seniorům. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Poznejte život v lese při komentované vycházce s lesníkem
Brdská příroda ukrývá řadu zajímavostí, které při běžné procházce snadno přehlédnete. …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: S létem se můžete začít postupně loučit na hradech a zámcích, Příbramsko ale stále nabízí spoustu letních akcí!
O víkendu se můžete zúčastnit oblíbené celorepublikové akce Hradozámecká noc, a to …
AKTUÁLNĚ
Pohonné hmoty v Příbrami: Nafta stále zdražuje
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,99 Kč do 41,90 Kč …
AKTUÁLNĚ





