6. 12. svátek má Mikuláš

Senioři ušili panenky na pomoc chudým dětem

11. listopadu 2019   (11:28)
Senioři ušili panenky na pomoc chudým dětem

Každá panenka představuje jedno skutečné dítě, které bude proočkováno proti šesti smrtelným nemocem. Šilo se i v Sedlčanech a Rožmitále pod Třemšínem


Obyvatelé středočeských domovů seniorů se začátkem září hromadně pustili do šití panenek. Rozhodli se tím pomoci dětem, které se narodily v těch nejchudších oblastech světa. Každá ušitá panenka totiž představuje jedno skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským nemocem.
 
Šilo se i v domově seniorů v Sedlčanech a Rožmitále pod Třemšínem. Pod rukama šikovných babiček tu vzniklo devět krásných panenek, mezi nimi i jedna černoška, která dostala jméno El Mumbi.

Projekt Adoptuj panenku a zachráníš dítě je charitativní akce na podporu očkování dětí v rozvojových zemích. Dobrovolníci vyrábějí látkové panenky, které pak UNICEF nabídne k prodeji za 600 Kč. Tato částka odpovídá nákladům na očkování pro jedno dítě.
 
Každá panenka má svůj rodný list s kontaktem na jejího autora. Rodina či jednotlivec, který panenku adoptuje, pak tvůrci panenky zašle pohlednici se zprávou, že jeho panenka našla svoji rodinu a společně tak zachránili jeden dětský život.

Do projektu bylo přihlášeno 67 panenek. Do hlasování o Miss panenku Středočeského kraje se může zapojit každý z nás, a to do 19. listopadu. Autoři tří nejkrásnějších panenek budou mít možnost zúčastnit se jako hosté Benefiční aukce panenek známých osobností, v prosinci se uskuteční slavnostní vyhlášení vítězů včetně předání cen. 

Na úvodní fotografii jsou panenky, které byly ušity v Domově seniorů v Sedlčanech a pod článkem ty, které se "narodily" v Rožmitále pod Třemšínem. Jaká se Vám líbí nejvíce?

Obyvatelé středočeských domovů seniorů se …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Lucifer má připravené pekelné křeslo, pod knihou hříchů se prohýbá stojan Lucifer má připravené pekelné křeslo, pod knihou hříchů se prohýbá stojan Čtyřicet čertů čeká na hříšníky. Možná přijede i pekelné koňské spřežení. 6. prosince 2019   (12:51) Policie zavítala do samotného pekla Policie zavítala do samotného pekla Co nebo kdo je to „Mišguláš“? Na tuto otázku zná odpověď pětice příbramských čertů. 6. prosince 2019   (10:33) Gangloffova šindelka se vrací do Rožmitálu Gangloffova šindelka se vrací do Rožmitálu Podbrdské muzeum získalo originál unikátního stroje vyrobeného před 120 lety v Rožmitále. Stane se součástí stálé expozice věnované lesmistru a vynálezci Karlu Gangloffovi. 6. prosince 2019   (08:57) Advent v Příbrami: V Pražské pohoda, ve velkých obchodních zónách začíná stres Advent v Příbrami: V Pražské pohoda, ve velkých obchodních zónách začíná stres Pražská ulice se před Vánoci stává útočištěm pro ty, kteří se snaží vyhnout předvánočnímu šílenství 6. prosince 2019   (06:22) Miniaturní replice Karlova mostu svitla naděje. Petice na záchranu se dostala k památkářům Miniaturní replice Karlova mostu svitla naděje. Petice na záchranu se dostala k památkářům Ministerstvo kultury se začalo zabývat návrhem na prohlášení mostu za kulturní památku 5. prosince 2019   (19:46) Macíkův Karel i Brabcova Anežka už plují na Rallye Dakar Macíkův Karel i Brabcova Anežka už plují na Rallye Dakar Členové týmu Big Shock Racing doufají, že jejich stroje doplují do cíle v pořádku. A těší se, že si své svěřence v Džiddě vyzvednou už 2. ledna 5. prosince 2019   (17:28) Požár rodinného domu v Solenicích způsobil škodu za tři miliony Požár rodinného domu v Solenicích způsobil škodu za tři miliony Z hořícího domu se dostaly tři osoby, dvě byly nadýchané toxickým kouřem, jedna z nich i popálená. Zdravotnická záchranná služba je převezla do nemocnice. 5. prosince 2019   (15:19) V Příbrami bude pokáceno 88 stromů. Jsou suché či nebezpečné V Příbrami bude pokáceno 88 stromů. Jsou suché či nebezpečné Pokáceny budou i tři lípy srdčité. Jedna z nich stojí nad dětským hřištěm na Komenského náměstí. Jedná se o velmi proschlý strom s prasklinou na hlavní kosterní větvi a hrozí její pád 5. prosince 2019   (14:07) Mikuláš naděluje, čerti straší zlobivé děti. Kde se vzala lidová tradice? Mikuláš naděluje, čerti straší zlobivé děti. Kde se vzala lidová tradice? Čertovský svátek patří mezi naše velmi udržované tradice. K někomu chodí Mikuláš na návštěvu, jinde nechává mikulášskou nadílku za dveřmi. 5. prosince 2019   (11:07) Policie obvinila řidiče kvůli tragické nehodě sanitky v Čenkově Policie obvinila řidiče kvůli tragické nehodě sanitky v Čenkově Při nehodě zemřel převážený šestaosmdesátiletý pacient, další člověk byl zraněn. 5. prosince 2019   (09:06)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz