28. 5. svátek má Vilém




Senioři nad 70 let už nemají autobusovou dopravu ve Středočeském kraji zdarma

12. června 2022   (15:14)
Senioři nad 70 let už nemají autobusovou dopravu ve Středočeském kraji zdarma
foto: Pražská integrovaná doprava

Nový tarif v systému PID zavádí od neděle 12. června poloviční jízdné pro nejstarší věkovou kategorii cestujících. Účastníci odboje, odporu proti komunismu a váleční veteráni mají nárok na zlevněný roční kupon. Sjednotí se také platba za přepravu kol.


Seniorům nad 70 let skončil od neděle 12. června benefit ve formě cestování středočeskými autobusy zdarma. Podle nového tarifu Pražské integrované dopravy nyní zaplatí poloviční jízdné, tedy stejně jako lidé starší 65 let. Změny nastávají také při placení přepravy za jízdní kola.

Kromě sjednocení tarifu pro nejstarší věkové kategorie, platí od neděle shodné, poloviční jízdné v autobusech i vlacích. Jeho výše – jak pro jednotlivou jízdu, tak v rámci předplatných časových kuponů – je odstupňována podle počtu tarifních pásem a časové platnosti. K úpravám na středočeských linkách systému PID dochází na základě rozhodnutí kraje, výše a rozsah slev na území Prahy se nemění. Účastníci odboje a odporu proti komunismu a váleční veteráni mohou využít speciální zlevněný roční kupon za 365 korun platný pro vnější tarifní pásma PID (pouze ve Středočeském kraji).
Novinky nastávají také při přepravě kol. Zatím totiž neexistoval tarif PID ve vlacích na území Středočeského kraje (s výjimkou cyklobusových linek) a cestující se tak museli orientovat podle sazeb jednotlivých dopravců. Na výběr je dvouhodinový tarif za 30 korun a celodenní za 80 korun, které je možné zakoupit k jakékoliv jízdence ve všech vlacích PID ve vnějších pásmech. Přeprava kol v Praze zůstává i nadále zdarma.
Novinky nastávají také při přepravě kol. Zatím …
foto: Pražská integrovaná doprava

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Hasiči z Březových Hor mají moderní cisternu za téměř 12 milionů Hasiči z Březových Hor mají moderní cisternu za téměř 12 milionů Jednotka SDH Příbram – Březové Hory má od tohoto týdne k dispozici novou moderní … ZAJÍMAVOSTI Příbram jde po černých skládkách. Kamery odhalí viníky, pokuty budou bolet Příbram jde po černých skládkách. Kamery odhalí viníky, pokuty budou bolet Příbram se chystá tvrdě zakročit proti černým skládkám, které se v posledních měsících … AKTUÁLNĚ Do Příbrami míří první ročník Víkendu aktivních seniorů, dorazí i Kateřina Cajthamlová Do Příbrami míří první ročník Víkendu aktivních seniorů, dorazí i Kateřina Cajthamlová Co kdyby stáří nebylo o zpomalování, ale o nové energii, pohybu a setkávání? Právě na … ZAJÍMAVOSTI Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června Koncert je určen všem bez rozdílu a není na něj třeba žádná vstupenka. Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí Případ jízdy závodního monopostu v barvách Ferrari po dálnici D4, který v uplynulých … AKTUÁLNĚ Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem Nejen Česká republika, ale především západní Evropa zažívá mimořádnou a v mnoha … AKTUÁLNĚ Příbram slaví titul mistra České republiky v kickboxu Příbram slaví titul mistra České republiky v kickboxu Na mistrovství České republiky v kickboxu v Lovosicích uspěli dva zástupci … SPORT Kamýk slaví 65 let: přehrada, která drží Vltavu na uzdě, se výjimečně otevírá lidem! Kamýk slaví 65 let: přehrada, která drží Vltavu na uzdě, se výjimečně otevírá lidem! Vodní dílo Kamýk, jeden z méně nápadných, ale naprosto klíčových článků Vltavské … ZAJÍMAVOSTI V lese u Hudčic na Březnicku hořel lesní porost, na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči společně s techniky energetické společnosti ČEZ V lese u Hudčic na Březnicku hořel lesní porost, na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči společně s techniky energetické společnosti ČEZ K nahlášení mimořádné události došlo v úterý odpoledne krátce po šestnácté hodině. … AKTUALIZOVÁNO
Hudební maraton v centru Příbrami. SchoolStock přiveze mladé talenty z celého regionu Hudební maraton v centru Příbrami. SchoolStock přiveze mladé talenty z celého regionu Hudba různých žánrů, mladé talenty i celodenní festivalová atmosféra. Náměstí T. G. … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz