17. 2. svátek má Miloslava




Senátoři se postavili za práva zvířat. Za týrání by mohlo hrozit až šest let vězení

Nepřehlédněte
31. ledna 2020   (08:04)
Senátoři se postavili za práva zvířat. Za týrání by mohlo hrozit až šest let vězení
foto: pribram.cz

Tresty za týrání zvířat se možná zpřísní.



Senát ve čtvrtek vrátil Sněmovně novelu trestního zákoníku. Chce zpřísnit tresty za týrání zvířat a provozování množíren. Za týrání by mělo hrozit místo pěti až šest let vězení. Za chov zvířat v nevhodných podmínkách by mohlo v krajním případě hrozit až deset let vězení.

Novela trestního zákoníku se poslancům vrátí k novému posouzení. V prosinci Poslanecká sněmovna zpřísnění trestů odmítla. Schválila pouze to, že by soudy mohly samostatně ukládat zákaz chovu zvířat až na deset let pro jednotlivce a až na 20 let pro firmy.

Sněmovnou schválený zákaz chovu zvířat míří na provozovatele množíren, tedy chovů, jejichž hlavním cílem je zisk z prodeje štěňat. Dodržování zákazu měli podle původní předlohy kontrolovat pracovníci probační a mediační služby. Poslanci ale kontrolou pověřili veterinární správu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Historicky první Školní derby v ledním hokeji přilákalo do Příbrami více než 1 500 diváků Historicky první Školní derby v ledním hokeji přilákalo do Příbrami více než 1 500 diváků V pátek 13. února se na zimním stadionu v Příbram uskutečnilo historicky první Školní … FOTOGALERIE Kdo se odváží vyrazit? Masopust v Lázu slibuje tradici i legraci Kdo se odváží vyrazit? Masopust v Lázu slibuje tradici i legraci Únor v Lázu bude letos opět plný hudby, barevných masek a veselí. Tradiční Masopust se … Route 66 se vrací do Příbrami. XI. ročník přinese novinku v Pražské ulici Route 66 se vrací do Příbrami. XI. ročník přinese novinku v Pražské ulici Po loňském jubilejním X. ročníku, který už poprvé kompletně převzalo do organizace … FOTOGALERIE Soud v USA řeší Instagram a YouTube. Týká se to i dětí z Příbrami? Soud v USA řeší Instagram a YouTube. Týká se to i dětí z Příbrami? Americký soud se zabývá kauzou, která může mít dopad daleko za hranicemi Spojených … Zajímavosti Valentýn v Milíně spojil zábavu s pomocí. Místní ukázali velké srdce Valentýn v Milíně spojil zábavu s pomocí. Místní ukázali velké srdce Sobotní valentýnský večer 14. února ukázal, že když se lidé spojí pro dobrou věc, … Sníh komplikuje dopravu. U Nečíně bourala řidička do stromu Sníh komplikuje dopravu. U Nečíně bourala řidička do stromu Jízdu na Příbramsku už od soboty komplikuje sněžení a námraza. Uježděný sníh a … Doprava Příbram jako město ženského hokeje. Akademie vede republiku a míří až k olympiádě Příbram jako město ženského hokeje. Akademie vede republiku a míří až k olympiádě HC Příbram se během posledních let vypracoval mezi nejúspěšnější centra ženského … FOTOGALERIE Nový křížek na Březových Horách. A jak to bylo doopravdy se vznikem osady? Nový křížek na Březových Horách. A jak to bylo doopravdy se vznikem osady? Půl tisíciletí hornické historie a příběhy lidí, kteří tu pracovali i umírali. Nový … Historie Nová neonatologie v porodnici umožní nepřetržitý kontakt dítěte s matkou Nová neonatologie v porodnici umožní nepřetržitý kontakt dítěte s matkou Zhruba od poloviny roku začne v příbramské nemocnici fungovat nová neonatologická … ROZHOVOR
Coolna propojuje generace Coolna propojuje generace Klubkavárna Coolna v Dobříši je místem, které slouží k tomu, aby zde děti školního … Dobříš
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz