5. 6. svátek má Dobroslav




Šéfredaktor pribram.cz: Podívejme se na minulý rok ve jménu těch nejkrásnějších vzpomínek a pojďme tvořit nové v roce 2024

1. ledna 2024   (00:01)
Šéfredaktor pribram.cz: Podívejme se na minulý rok ve jménu těch nejkrásnějších vzpomínek a pojďme tvořit nové v roce 2024
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Konec starého a začátek nového roku. To je období, které v lidech vždy budilo potřebu bilancovat, ale hlavně touhu po tom, aby nový, nadcházející rok byl lepší než ten uplynulý. V roce 2023 jsme na pribram.cz přivítali přes milion návštěv každý měsíc. To zní dobře a nás to také naplňuje k další práci. I v letošním roce budeme pracovat 365 dní, 24 hodin denně.


Uplynulý rok byl pro naší redakci rokem motivujícím. Naše pokračující spolupráce s portálem seznam.cz se prohlubovala, podařilo se nám také získat nové obchodní partnery. Na druhou stranu špatná nálada ve společnosti se dotkla každého z nás. Od dnešního dne naše vláda zavedla konsolidační balíček, který sáhne do našich kapes. Pokud bych měl s čistým svědomím tento krok komentovat, těžko bych hledal slova, která by byla možná veřejně vyslovit. V této těžké době vláda ještě více znepříjemní každému živnostníkovi, aby se udržel na trhu. Zvýšila se sazba daně z nemovitosti, vláda ubrala daňové zvýhodnění nepeněžních benefitů pro zaměstnance. Co však osobně považuji za nejvíce nešťastný krok, je zrušení slevy na dani za školkovné i slevu na dani na studenta. O posunutí věkové hranice pro odchod do důchodu včetně škrcení peněz a zdražení dálničních známek raději pomlčím. Jelikož je čas oslav a mnozí z vás právě připíjí na lepší zítřky, připomenu známé rčení, které hovoří o tom, že vláda, která zdraží pivo, padne. Právě tento točený zlatavý mok od dnešního dne patří do zvýšené daňové sazby.

Dějí se však i pozitivní věci. Ačkoli budou jistě mnozí namítat, že naše město nevzkvétá k jejich představám, já osobně velice kladně ohodnotím například vybudování parku v okolí Čekalíkovského rybníka, opravu příšerné silnice v Milínské ulici, stavbu parkovacího domu na nádraží, nebo například postupné zavedení parkovacích zón, které vyřeší uvolnění parkovacích míst od pendlerů. Osobně věřím, že se konečně dořeší otázka bazénu a sportovní haly.
Je mi ctí žít v našem krásném městě. Jsem šťastný, že se tým redaktorů pribram.cz stabilizoval, děkuji za usilovnou a často vyčerpávající práci a nasazení každému z nich. Děkuji za spolupráci také všem tiskovým mluvčím záchranných složek, velitelce městské policie, tiskové mluvčí příbramské radnice, mluvčímu příbramské nemocnice, vedení Městského kulturního centra, ale samozřejmě i Sportovnímu zařízení města Příbrami. Děkuji vedení Centra zdravotních a sociálních služeb města Příbrami, technickým službám i Divadlu Antonína Dvořáka. Děkuji za prohlubující se spolupráci s příbramskou věznicí. Děkuji vedení města Příbrami a přilehlých obcí za rychlé reakce a vyjádření v krizových situacích. Děkuji také všem čtenářům a obchodním partnerům, bez kterých by portál neexistoval. Věřím, že i v letošním roce najdete na pribram.cz ten pravý webový domov.

Podívejme se na minulý rok ve jménu těch nejkrásnějších vzpomínek a pojďme tvořit nové. Šťastný nový rok 2024!

Tomáš Pečenka, šéfredaktor

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Obrazem: Starosedlský Hrádek oslavil 650 let velkolepým setkáním rodáků a bohatým programem Obrazem: Starosedlský Hrádek oslavil 650 let velkolepým setkáním rodáků a bohatým programem Starosedlský Hrádek na Příbramsku oslavil v sobotu 30. května významné jubileum 650 … ZAJÍMAVOSTI Sekat, nebo nese­kat? Příbram řeší, jak má vypadat městská zeleň. Lidé se přou o vysokou trávu u Nováku Sekat, nebo nese­kat? Příbram řeší, jak má vypadat městská zeleň. Lidé se přou o vysokou trávu u Nováku Vysoká tráva v městských parcích a na sídlištích — pro někoho nepořádek, pro jiného … ANKETA Chlapce na Příbramsku zabila elektřina, vylezl na stožár vysokého napětí Chlapce na Příbramsku zabila elektřina, vylezl na stožár vysokého napětí V obci Chotilsko ve čtvrtek večer zemřel nezletilý chlapec po zásahu elektrickým … AKTUÁLNĚ Tam, kde vznikala Rusalka. Vysoká u Příbramě okouzlila Antonína Dvořáka a okouzlí i vás Tam, kde vznikala Rusalka. Vysoká u Příbramě okouzlila Antonína Dvořáka a okouzlí i vás Vysoká u Příbramě láká nejen milovníky hudby, ale i návštěvníky, kteří chtějí poznat … TIP NA VÝLET Pozor za volantem! Podél silnic pracuje i těžká technika. Kvůli sovám někde sekání musí počkat Pozor za volantem! Podél silnic pracuje i těžká technika. Kvůli sovám někde sekání musí počkat Řidiči na Příbramsku i v dalších částech Středočeského kraje si v těchto dnech mohou … DOPRAVA Ceny pohonných hmot v Příbrami spadly o koruny Ceny pohonných hmot v Příbrami spadly o koruny Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,90 Kč do 41,50 Kč … DOPRAVA V pátek ještě zmokneme. Pak se počasí otočí a víkend přinese slunce i letní teploty V pátek ještě zmokneme. Pak se počasí otočí a víkend přinese slunce i letní teploty Počasí v posledních dnech připomíná houpačku. Slunečné a teplé dny se střídají s … AKTUÁLNĚ Vysokochlumecká pouť 2026 nabídne tři dny tradic, hudby i zábavy pro všechny generace Vysokochlumecká pouť 2026 nabídne tři dny tradic, hudby i zábavy pro všechny generace První červnový víkend ožije Vysoký Chlumec tradiční poutí, která i letos propojí … KULTURA Příbramsko říká větrným elektrárnám jasné NE. Referenda i rozhodnutí obcí mluví jednoznačně Příbramsko říká větrným elektrárnám jasné NE. Referenda i rozhodnutí obcí mluví jednoznačně Příbramsko se postupně uzavírá větrným elektrárnám. Většina obcí už výstavbu odmítla v … AKTUÁLNĚ
Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu Víkendová linka bude turistům a cyklistům k dispozici i v letošním roce. Spoj začne … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz