23. 2. svátek má Svatopluk




Šéfredaktor pribram.cz: Nenechme dětem vzít kouzlo Vánoc

NEPŘEHLÉDNĚTE
10. prosince 2021   (08:52)
Šéfredaktor pribram.cz: Nenechme dětem vzít kouzlo Vánoc
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Zkusme dětem v této nelehké době ukázat, že stojíme při sobě a nedovolme, aby si do svého budoucího života odnesly nenávist a zášť k druhému.


Omezení, úpravy, rušení. To jsou slova nejčastěji skloňovaná v souvislosti s oslavou adventu v Příbrami. Zatímco dětství, nás dospělých, bylo spojováno s nejkrásnějším obdobím roku, našim dětem současná covidová situace bezesporu vnese do paměti Vánoce s „nezapomenutelnou“ atmosférou. Již druhý rok totiž nezažívají to, co jsme všichni považovali za samozřejmost. Oslava narození Ježíška s rouškou na puse a omezení návštěv prarodičů se bezesporu vryje do jejich paměti.

Většina z nás si jistě pamatuje, jak vypadalo slavnostní zahájení adventu ještě v roce 2019. Stánky na náměstích voněly svařákem a grilovanými klobásami. Rozzářené oči těch nejmenších při adventních programech vnesly úsměv na rtech nejednomu dospělému. Nyní, o dva roky později, zažíváme opět tak trochu lockdown. Vánoční náladu totiž můžeme na vyzdobeném náměstí T. G. Masaryka vstřebávat pouze u vánočního stromu, tradičního vyřezávaného betlému v životní velikosti a u velkoformátové světelné dekorace. Toť vše.
Například stříbrná adventní neděle nepřinese ve městě těm nejmenším vůbec nic. Třetí svíčka na adventním věnci bude zapálena na Svaté Hoře, kde zahraje Příbramská filharmonie. Samozřejmě, jedná se o křesťanské svátky a bezesporu nenajdeme v Příbrami vhodnější místo pro tento významný den, ale stačí to? Většina z nás asi odpoví záporně. Avšak není se čemu divit. Dopustit něco takového v sílící epidemii by byl podle vedení města hazard, zvláště vzhledem k tomu, že část obyvatel zcela záměrně ignoruje protiepidemická opatření. Avšak toto období by nemělo být spojováno s odlišnými názory populace na současnou situaci.
Zkusme na chvíli zapomenout na rozepře, buďme opět lidé, kteří se dokáží na druhého usmát, aniž bychom soudili, zda je ten či onen očkovaný či nikoliv. Zkusme dětem v této nelehké době ukázat, že stojíme při sobě a nedovolme, aby si do svého budoucího života odnesly nenávist a zášť k druhému.

Tomáš Pečenka
šéfredaktor pribram.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

V Husově ulici porazilo auto chodce na přechodu V Husově ulici porazilo auto chodce na přechodu Před půl sedmou večer v pondělí 23. února byla nahlášena nehoda s chodcem v Příbrami v … AKTUALIZOVÁNO V Brdech je nová přírodní památka Kočka, chrání naleziště zkamenělin V Brdech je nová přírodní památka Kočka, chrání naleziště zkamenělin V Chráněné krajinné oblasti Brdy přibylo patnácté maloplošné zvláště chráněné území – … ZAJÍMAVOSTI Smrtelná vzteklina se objevila u psa dovezeného do Evropy Smrtelná vzteklina se objevila u psa dovezeného do Evropy Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje na závažný případ zavlečení vztekliny do … Chcete rozhodnout, kde policie „chytí“ řidiče za rychlou jízdu? Zapojte se do Speed Marathonu 2026! Chcete rozhodnout, kde policie „chytí“ řidiče za rychlou jízdu? Zapojte se do Speed Marathonu 2026! Máte pocit, že někteří řidiči jezdí příliš rychle právě u vás? Teď máte šanci … Na Slapech se provádí generální oprava mostu na hrázi, vyžádá si uzavírku Na Slapech se provádí generální oprava mostu na hrázi, vyžádá si uzavírku Na Slapské přehradě byla letos zahájena generální oprava mostu. Práce potrvají do roku … Příbram bude hostit republikový šampionát. Do města přijede elita dětského krasobruslení Příbram bude hostit republikový šampionát. Do města přijede elita dětského krasobruslení Zimní stadion v Příbram se od 6. do 8. března stane dějištěm Mistrovství České … Srážka dvou Fordů u obce Obory, kvůli vyšší škodě vyjela k nehodě policie Srážka dvou Fordů u obce Obory, kvůli vyšší škodě vyjela k nehodě policie V pondělí 23. února krátce před sedmou hodinou ranní se v katastru obce Obory na … Komisař, který ve volném čase zachraňuje Svatohorský sad s přáteli Komisař, který ve volném čase zachraňuje Svatohorský sad s přáteli Luboš Řezáč, příbramský komisař kriminální policie a zakladatel spolku Svatohorské … ROZHOVOR V Čenkově zachraňovali muže po pádu do Litavky. Zřejmě už druhý pád do vody v únoru V Čenkově zachraňovali muže po pádu do Litavky. Zřejmě už druhý pád do vody v únoru V Čenkově se v neděli 22. února odehrála dramatická záchranná akce.
Mladé fotbalové naděje zabojují o pohár starostky. Podlesí čeká velký turnaj! Mladé fotbalové naděje zabojují o pohár starostky. Podlesí čeká velký turnaj! Fotbalové hřiště v Podlesí se v sobotu 29. března promění v dějiště napínavých soubojů …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz