Sedmnáct hasičských jednotek likviduje požár výrobní haly v Dlouhé Lhotě
AKTUALIZOVÁNO
22. června 2021 (20:47)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu.
Sedmnáct hasičských jednotek zasahuje u požáru výrobní haly v Dlouhé Lhotě u Příbrami. Operační středisko středočeských hasičů přijalo oznámení o požáru v úterý po dvacáté hodině. Z preventivních důvodů byla přivolána i záchranná služba.
Hustý dým je vidět na několik desítek kilometrů. “Ještě před příjezdem prvních hasičů byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, vzhledem k velkému rozsahu požáru vyhlásil po několika minutách řídící důstojník stupeň třetí,” řekla pribram.cz mluvčí hasičů Dagmar Zemanová.
Hasiči zasahují v dýchacích přístrojích, v místě je i výšková technika. Během hasebních prací došlo k odpojení celého areálu od elektrické energie. Hasičům komplikuje práce přítomnost propanbutanových lahví, které vynášejí mimo budovu a následně je ochlazují.
Krátce po 22. hodině došlo k lokalizaci požáru. "Během zásahu jsme místo museli rozdělit do čtyř bojových úseků a bylo zde zřízeno čerpací stanoviště," informovala mluvčí s tím, že byl poplachový stupeň snížen na druhý.
Příčina vzniku požáru bude předmětem vyšetřování.
Krátce po 22. hodině došlo k lokalizaci požáru. "Během zásahu jsme místo museli rozdělit do čtyř bojových úseků a bylo zde zřízeno čerpací stanoviště," informovala mluvčí s tím, že byl poplachový stupeň snížen na druhý.
Příčina vzniku požáru bude předmětem vyšetřování.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Policisté zadrželi čtveřici podezřelou z výroby a distribuce pervitinu v Praze a ve Středočeském kraji
Kriminalisté zadrželi tři muže a jednu ženu, kteří podle nich v Praze a později ve …
KRIMI
Letní noc pod širým nebem: DJ Seppi roztančí Adventure Golf Milín
Golfové jamky, hudba, drinky a noční obloha — tak bude vypadat pátek 19. června v …
KULTURA
Tropické vedro udeří o víkendu naplno. Bude dusno a hrozí i bouřky
Česko čeká o víkendu vlna velmi vysokých teplot. V sobotu i v neděli budou teploty na …
AKTUÁLNĚ
Fantova louka znovu v centru dění. Po vítání ptačího zpěvu přichází i zásadní zásah do sečení
Fantova louka je jedním z nejcennějších přírodních míst v Příbrami — a v poslední době …
AKTUÁLNĚ
Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale naše společnost
Je to trend, o kterém se dlouho šeptalo — a teď ho potvrzují i velké sociologické …
LIFESTYLE
Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena
Rozsáhlý požár traktoru v plném rozsahu zcela zablokoval v pondělí odpoledne provoz na …
AKTUALIZOVÁNO
/FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále!
Flag fotbalisté Příbram Bobcats zažívají další výjimečný rok. Po třech českých …
SPORT
Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře
Myslivost dnes zdaleka neznamená jen péči o zvěř a tradice předávané z generace na …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť
Příbram má za sebou jeden z nejvýraznějších víkendů posledních let. Hornické slavnosti …
FOTOGALERIE
Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí
Šestý ročník oblíbeného Březnického gulášování proměnil uplynulou sobotu staré …
FOTOGALERIE




