11. 4. svátek má Izabela

Sedlčany zřejmě dál povede Burian, zvolení ale pozdrží stížnost

1. listopadu 2014   (14:32)
Sedlčany zřejmě dál povede Burian, zvolení ale pozdrží stížnost
foto: pribram.cz

Práci senátora i starosty bude prý Burian vykonávat plnohodnotně.



Sedlčany na Příbramsku zřejmě dál povede dosavadní starosta a nově zvolený senátor Jiří Burian (ODS). V sedmičlenné městské radě by mělo usednout pět občanských demokratů a dva zástupci Sdružení nezávislých kandidátů Sedlčan. Volbu nového vedení města ale pozdrží stížnost na komunální volby, řekl dnes Burian ČTK.

Krajský soud v Praze přijal stížnost, která se týkala vytištěného hlasovacího lístku. Napadena byla skutečnost, že se komunisté a sociální demokraté na lístku dostali na druhou stranu, zatímco lidovci, Sdružení nezávislých kandidátů Sedlčan a občanští demokraté byli vepředu. Podle Buriana bylo takové pořadí stran vylosováno a radnice nemá s tiskem hlasovacích lístků nic společného. "Teď se to celé oddálí, než přijde nějaké resumé od krajského soudu. Doufám, že to nebude dlouho trvat, abychom mohli udělat ustavující zasedání," uvedl Burian.

Ve městě dosud vládli občanští demokraté, kteří jedno místo v městské radě přenechali Sdružení nezávislých kandidátů Sedlčan. Nově bude mít toto uskupení ve vedení města o jedno křeslo navíc, protože si v nových volbách polepšilo. Místo dosavadních čtyř zastupitelů jich bude mít šest. Vítězní občanští demokraté si naopak pohoršili, mají devět místo původních 12 křesel v jednadvacetičlenném zastupitelstvu.Podle Buriana se počítá s tím, že místostarostou bude nadále Miroslav Hölzel (ODS).

Burian, který v senátorském křesle nahradil bývalého hejtmana Josefa Řiháka (ČSSD), nepředpokládá, že mu působení v horní komoře bude bránit v plnohodnotné práci pro radnici. Poukázal na to, že souběh funkcí starosty a senátora zákon připouští. "Navíc mám jeden závazek - dokončit přivaděč pitné vody. To má skončit v příštím roce. A to musím dokončit já, protože příprava v podstatě přes nikoho jiného nešla," upozornil.

Přivaděč vody z Benešova dlouhý 32 kilometrů má být hotový příští rok v září, zprovozněn by měl být o měsíc později. Investice si včetně rozpočtové rezervy vyžádá 384 milionů korun, z toho zhruba 70 procent pokryje dotace. Zároveň s tím by měli Benešovští v rámci samostatné investice rekonstruovat 17 kilometrů dlouhý přivaděč z Želivky.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj snm








Další články

Malý, ale neohrožený. To je kulíšek nejmenší Malý, ale neohrožený. To je kulíšek nejmenší Je nejmenší, ale zároveň nejodvážnější a možná i nejdrzejší sovou. Ano, řeč je o … POZNÁVÁME BRDY Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho ze tří soustrojí opět v plné síle. … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz Růst cen ropy a dalších komodit začíná dopadat i na Příbram. Město v posledních … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tento víkend, konkrétně v sobotu 11. dubna, bude v Příbrami oficiálně zahájena … KULTURA Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše V pátek 10. dubna dopoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě v katastru obce … FOTOGALERIE Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon Triatlonová sezona se rozjíždí a hned zkraje nabídne pořádně zajímavou podívanou. V … SPORT Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Ve čtvrtek 9. dubna po 9. hodině ráno byl ohlášen nález munice v katastru obce … NEPŘEHLÉDNĚTE V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici na Březových Horách se chystají další úpravy. Město zde nechá … AKTUÁLNĚ Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Hokejisté HC Baník Příbram vstoupili do rozhodujícího utkání přesně tak, jak … SPORT
Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte do čtvrtka v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 43,90 Kč … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz