29. 7. svátek má Marta




Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Sedlčany se chystají na modernizaci přestupního terminálu

4. listopadu 2017   (18:02)
Sedlčany se chystají na modernizaci přestupního terminálu

Cestující se dočkají většího komfortu


Základním cílem projektu je modernizace autobusového terminálu v Sedlčanech, jehož stav nevyhovuje současným požadavkům. Dále pak zatraktivnění terminálu v Sedlčanech pro cestující tak, aby poklesl podíl individuální automobilové dopravy využívané pro cesty do práce, za službami i vzděláním a zvýšila se tak dostupnost práce, služeb a vzdělávání.

K cílům projektu rovněž patří vybudovat dostatečný počet parkovacích míst pro individuální automobilovou dopravu a dostatečný počet uzamykatelných míst pro kola v hale terminálu tak, aby byla maximálně podpořena přestupní vazba automobil (kolo) – terminál.

V rámci předkládaného projektu zaměřeného na modernizaci terminálu v Sedlčanech dojde k/ke:
• podpoře rozvoje multimodality dopravy,
• využití potenciálu nemotorové dopravy ke zvýšení mobility pracovních sil a budou tak vytvořeny další podmínky pro optimalizaci sítě cyklostezek a cyklotras,
• snížení zátěže plynoucí z individuální automobilové dopravy,
• zajištění potřeb specifických skupin obyvatel v dopravě – zejm. osob se sníženou schopností pohybu a orientace - nově vybudovaný terminál bude zcela bezbariérový,
• zvýšení bezpečnosti osob pohybujících se v prostorách terminálu.

Součástí projektu je i elektronický informační systém pro cestující, čímž dojde ke zlepšení orientace v prostorách terminálu; předpokládá se, že se číslování nástupišť nově objeví i v jízdních řádech autobusů a převezme ho i server IDOS. Projekt je spolufinancován Evropskou unií.
Základním cílem projektu je modernizace …




Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Město Sedlčany
autor: ZP








Další články

Proteinová horečka pokračuje. Proč jsou bílkoviny dnes téměř v každém výrobku? Proteinová horečka pokračuje. Proč jsou bílkoviny dnes téměř v každém výrobku? Ještě před několika lety byly proteinové výrobky spojovány hlavně s kulturisty a … ZAJÍMAVOSTI Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa Paratriatlonista Jan Tománek si zajistil účast na letošním mistrovství světa na … SPORT Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku Tropické teploty, které překračují 30 stupňů Celsia, představují velkou zátěž nejen … AKTUÁLNĚ Vojenské lesy posilují ochranu Brd před požáry. Nasazují nové hasicí prostředky Vojenské lesy posilují ochranu Brd před požáry. Nasazují nové hasicí prostředky Vojenské lesy a statky ČR (VLS) posilují ochranu lesů před požáry. V reakci na stále … AKTUÁLNĚ Vedra udeří naplno. V pátek může v Česku padnout hranice 40 stupňů Vedra udeří naplno. V pátek může v Česku padnout hranice 40 stupňů Českou republiku čeká další vlna mimořádných veder. Meteorologové vydali výstrahu před … AKTUÁLNĚ Drakovna se mění. Jolie Café et Pain otevře v říjnu a přinese vlastní pekárnu i celodenní menu Drakovna se mění. Jolie Café et Pain otevře v říjnu a přinese vlastní pekárnu i celodenní menu V přízemí Drakovny vzniká nový podnik Jolie Café et Pain. Prostory, kde na počátku 20. … FOTOGALERIE Rock’n’roll, loutky i moravská nálada. Březnické léto láká na nabitý závěr prázdnin Rock’n’roll, loutky i moravská nálada. Březnické léto láká na nabitý závěr prázdnin Festival Březnické léto pokračuje i během druhé poloviny prázdnin a nabídne pestrý … KULTURA Středočeští zemědělci hlásí polovinu sklizně. Úrodu však srazily mrazy i sucho Středočeští zemědělci hlásí polovinu sklizně. Úrodu však srazily mrazy i sucho Zemědělci ve Středočeském kraji v minulém týdnu postoupili se sklizní obilovin za … AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika V areálu zpracovatelské firmy v lokalitě u Zalán u Rožmitálu pod Třemšínem vypukl dnes … AKTUÁLNĚ
Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku Obchodní řetězec Tesco podle informací britského deníku Financial Times zvažuje prodej … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz