13. 11. svátek má Tibor

Sedlčany reagují na agrese mezi mladistvými. Zakázaly kouření u škol

Nepřehlédněte
21. října 2019   (09:16)
Sedlčany reagují na agrese mezi mladistvými. Zakázaly kouření u škol

Na hřištích a v okolí škol přibydou kamery městské policie


Představitelé Sedlčan se sešli na mimořádné schůzi, aby reagovali na případ násilného činu, ke kterému došlo před několika týdny v ulici Na Potůčku. Patnáctiletý Ondřej zde zbil a zkopal svého spolužáka za přihlížení dalších vrstevníků, kteří si vše natáčeli.

"Ihned po obdržení videa jsme se snažili ztotožnit všechny osoby ve videu, tedy nejen násilníka, ale také svědky. Pachatel byl ještě ten samý den vyslýchán a jeho čin byl kvalifikován jako přečin výtržnictví. Je důležité si uvědomit, že přečin není přestupek, ale tresný čin. Často to bylo na sociálních sítích zkresleno," vysvětlil Miroslav Pospíšil z Policie ČR.

Celým případem se zabývalo i zastupitelstvo. V reakci na to byla schválena vyhláška, která zakazuje v blízkosti škol kouření. Městská policie tak bude mít páky na řešení hloučků kouřících mladých lidí v daných lokalitách. Vyhláška by měla začít platit za necelé dva týdny a bude platit nonstop 365 dní v roce.

"Jako primární opatření považuji přijetí vyhlášky o zákazu kouření v blízkosti škol, dále úkolovat vedení radnice ohledně rozšíření kamerového systému," řekl během jednání starosta města Sedlčany Miroslav Hölzel.

Kromě výše zmíněných opatření by se měl rozšířit počet kamer městské policie, a to především na hřištích a v okolí škol. Na příští rok se také počítá s pracovníkem, který by se věnoval především prevenci. Strážnicí i nadále školám budou nabízet besedy a přednášky s preventivními tématy.  

Ředitel místního gymnázia také potvrdil, že školy se prevenci podobných jevů věnují více než v minulosti.

Více k tématu: Sedlčanská mlátička je v pohodě, zbitý Petr skončil v diagnosťáku

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red

autor: kapDalší články

Neviditelný zabiják. Záchranáři varují před otravami CO Neviditelný zabiják. Záchranáři varují před otravami CO Oxid uhelnatý je bezbarvý neviditelný plyn bez zápachu a je přítomen prakticky u každého hoření. Má na svědomí více úmrtí než všechny ostatní intoxikace dohromady. 13. listopadu 2019   (15:00) Meteorologové vydali varování před ledovkou, hrozí problémy v dopravě Meteorologové vydali varování před ledovkou, hrozí problémy v dopravě Výstraha trvá až do čtvrtečních dopoledních hodin 13. listopadu 2019   (12:51) Historik: Revoluci v Příbrami nedělali studenti, ale dělníci Historik: Revoluci v Příbrami nedělali studenti, ale dělníci Listopadovou revoluci v Příbrami nedělali studenti, ale paradoxně dělníci. Tehdejší příbramští vysokoškoláci se podíleli na revolučních událostech v Praze, a tak se hlavními aktéry dění v Příbrami stali mladí dělníci a horníci, řekl historik a autor výstavy o listopadu 1989 na Příbramsku Josef Velfl. 13. listopadu 2019   (10:19) Na Příbramsku byl zaznamenán vzestup respiračních onemocnění Na Příbramsku byl zaznamenán vzestup respiračních onemocnění Nejvíce postiženou věkovou skupinou jsou děti do 5 let věku. 13. listopadu 2019   (08:37) Příbramská radnice chce regulovat reklamu v ulicích Příbramská radnice chce regulovat reklamu v ulicích Do boje s vizuálním smogem město vyrazí v lednu 2020 13. listopadu 2019   (06:23) Svatý Martin dorazil do Příbrami. Děti dostaly hromadu sněhu Svatý Martin dorazil do Příbrami. Děti dostaly hromadu sněhu Příbramský svatomartinský průvod je jedním z největších lampionových průvodů pod hřebeny Brd 12. listopadu 2019   (20:19) Pyrotechnická očista v Brdech: Škála nalezené munice je pestrá Pyrotechnická očista v Brdech: Škála nalezené munice je pestrá Prostor bývalého Vojenského újezdu Brdy se k vojenským účelům využíval již od roku 1926. Ještě je potřeba vyčistit zhruba 2400 hektarů lesa 12. listopadu 2019   (17:25) Dobříšský radní navrhl odejmout čestné občanství Klementu Gottwaldovi Dobříšský radní navrhl odejmout čestné občanství Klementu Gottwaldovi Čestné občanství prvnímu komunistickému prezidentovi, za jehož vlády bylo vyneseno přes 230 rozsudků smrti, odejmuli například v Úvalech, Domažlicích a Vyškově 12. listopadu 2019   (15:55) Příbram si připomene třicáté výročí Sametové revoluce Příbram si připomene třicáté výročí Sametové revoluce Součástí vzpomínkového odpoledne bude například výstava fotek, které připomenou 17. listopad 1989 v našem městě. Připraveny budou retro vozy, na pódiu vystoupí Michal Ambrož a Hudba Praha 12. listopadu 2019   (13:24) Nenapravitelný zloděj. Kradl jen pár hodin poté, co ho propustili z vězení Nenapravitelný zloděj. Kradl jen pár hodin poté, co ho propustili z vězení V letních měsících byl propuštěn z výkonu trestu ve věznici a ještě ten den zavítal na Dobříš, kde se vloupal do zaparkovaného vozidla 12. listopadu 2019   (10:22)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz