24. 1. svátek má Milena

Sedlčany reagují na agrese mezi mladistvými. Zakázaly kouření u škol

Nepřehlédněte
21. října 2019   (09:16)
Sedlčany reagují na agrese mezi mladistvými. Zakázaly kouření u škol

Na hřištích a v okolí škol přibydou kamery městské policie


Představitelé Sedlčan se sešli na mimořádné schůzi, aby reagovali na případ násilného činu, ke kterému došlo před několika týdny v ulici Na Potůčku. Patnáctiletý Ondřej zde zbil a zkopal svého spolužáka za přihlížení dalších vrstevníků, kteří si vše natáčeli.

"Ihned po obdržení videa jsme se snažili ztotožnit všechny osoby ve videu, tedy nejen násilníka, ale také svědky. Pachatel byl ještě ten samý den vyslýchán a jeho čin byl kvalifikován jako přečin výtržnictví. Je důležité si uvědomit, že přečin není přestupek, ale tresný čin. Často to bylo na sociálních sítích zkresleno," vysvětlil Miroslav Pospíšil z Policie ČR.

Celým případem se zabývalo i zastupitelstvo. V reakci na to byla schválena vyhláška, která zakazuje v blízkosti škol kouření. Městská policie tak bude mít páky na řešení hloučků kouřících mladých lidí v daných lokalitách. Vyhláška by měla začít platit za necelé dva týdny a bude platit nonstop 365 dní v roce.

"Jako primární opatření považuji přijetí vyhlášky o zákazu kouření v blízkosti škol, dále úkolovat vedení radnice ohledně rozšíření kamerového systému," řekl během jednání starosta města Sedlčany Miroslav Hölzel.

Kromě výše zmíněných opatření by se měl rozšířit počet kamer městské policie, a to především na hřištích a v okolí škol. Na příští rok se také počítá s pracovníkem, který by se věnoval především prevenci. Strážnicí i nadále školám budou nabízet besedy a přednášky s preventivními tématy.  

Ředitel místního gymnázia také potvrdil, že školy se prevenci podobných jevů věnují více než v minulosti.

Více k tématu: Sedlčanská mlátička je v pohodě, zbitý Petr skončil v diagnosťáku

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red

autor: kapDalší články

Chřipka útočí, Příbram je na prahu vyhlášení epidemie Chřipka útočí, Příbram je na prahu vyhlášení epidemie V rámci Středočeského kraje je nejvyšší nemocnost na Příbramsku 24. ledna 2020   (15:31) Recidivisté v loňském roce spáchali polovinu trestných činů Recidivisté v loňském roce spáchali polovinu trestných činů Policisté zveřejnili podrobnou statistiku trestných činů spáchaných na Příbramsku. 24. ledna 2020   (13:53) Plánujete svatbu? V únoru jsou dva magické dny Plánujete svatbu? V únoru jsou dva magické dny Termíny, kdy se v datu objevují stejná čísla, stále lákají snoubence. Letos tomu nebude jinak. 24. ledna 2020   (11:25) Sedlčany dokončují park vedle modlitebny Sedlčany dokončují park vedle modlitebny Park se rozkládá na necelém hektaru plochy a tvoří ho čtyři desítky nově vysazených stromů, trávníky, trvalkové záhony, zpevněné mlatové cesty a dětské hřiště. 24. ledna 2020   (08:51) I benzinová pumpa může být kulturní památkou. Jednu takovou mají v Milíně I benzinová pumpa může být kulturní památkou. Jednu takovou mají v Milíně Podle odborníků se jedná o stavbu ojedinělou. V rámci celé České republiky se takovýchto staveb příliš mnoho nedochovalo 24. ledna 2020   (05:55) Počasí se zbláznilo, příští týden bude až 12 stupňů Počasí se zbláznilo, příští týden bude až 12 stupňů Milovníci zimního počasí marně čekají na příchod sněhových vloček. Podle aktualizované předpovědi se mají teploty blížit spíše těm obvyklým jarním. 23. ledna 2020   (17:30) Díra v hlavě jí ukázala cestu. Díky svému optimismu vítězí Ivana Sedláčková nad těžkou nemocí Díra v hlavě jí ukázala cestu. Díky svému optimismu vítězí Ivana Sedláčková nad těžkou nemocí První veřejné čtení z knihy Díra v hlavě mi ukázala cestu se uskuteční dnes v příbramské knihovně 23. ledna 2020   (15:10) Sedlčany odložily stavbu akvaparku, bojí se zadlužení Sedlčany odložily stavbu akvaparku, bojí se zadlužení Akvapark měl vzniknout ve Zberazské ulici mezi zimním stadionem a tréninkovým fotbalovým hřištěm. 23. ledna 2020   (12:59) Inspekce zakázala plastový meloun, vzhledem i vůní příliš připomíná skutečný Inspekce zakázala plastový meloun, vzhledem i vůní příliš připomíná skutečný Záměna tohoto výrobku může vést zejména při hře malých dětí k odkusování drobných částí, k jejich vkládání do úst a následnému vdechnutí, spolknutí, resp. zablokování vnitřních dýchacích cest a ohrožení lidského zdraví. 23. ledna 2020   (12:06) Nepřehlédněte Na Příbramsku se srazil vlak s autem, nikdo se nezranil Na Příbramsku se srazil vlak s autem, nikdo se nezranil U Kosovy Hory na Příbramsku se ve čtvrtek ráno střetl vlak s autem. Kolize se obešla bez zranění. Auto skončilo po nárazu do vlaku mimo komunikaci. Železniční přejezd momentálně není průjezdný. 23. ledna 2020   (09:45)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz