23. 7. svátek má Libor




Sedlčany požádají o dotaci na opravu lehkoatletického stadionu

9. prosince 2018   (16:50)
Sedlčany požádají o dotaci na opravu lehkoatletického stadionu

Náklady jsou odhadovány na 14 milionů korun, zhruba 30 procent z nich zřejmě pokryje dotace



Sedlčany na Příbramsku požádají o dotaci na kompletní opravu lehkoatletického stadionu. Počítá se s novými povrchy, odvodněním travnaté plochy a instalací automatického zavlažování. Náklady jsou odhadovány na 14 milionů korun, zhruba 30 procent z nich zřejmě pokryje dotace, řekl ČTK starosta Miroslav Hölzel (ODS).

Technický stav stadionu je velmi špatný. Sportovcům musí stačit stará škvárová dráha, nefunguje odvodnění a chybí zavlažování trávníku. Atletická dráha a atletické sektory získají umělé povrchy, kompletně rekonstruována bude i travnatá plocha. "S největší pravděpodobností bychom stavěli i bez dotace, protože není rozhodující částkou. Školy to zázemí potřebují," uvedl starosta.

Město mělo původně akci naplánovanou na letošek, nakonec ji ale odložilo. Do výběrového řízení se totiž přihlásila jen jedna firma a radnice se obávala, že by v takovém případě neměla nárok na dotaci. Příslušný dotační titul se navíc přesouval z ministerstva školství na ministerstvo pro místní rozvoj, dodal Hölzel.

Stadion byl uveden do provozu v 90. letech minulého století a investice dříve komplikovaly problémy s pozemky. Nyní už jsou ale vlastnické vztahy vypořádány. Stadion slouží hlavně školám k výuce tělocviku nebo Tělovýchovné jednotě Tatran.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj ver








Další články

Příbramská nemocnice nasadí technologii, kterou má jako první v ČR. Robotické operace začnou 2. září Příbramská nemocnice nasadí technologii, kterou má jako první v ČR. Robotické operace začnou 2. září Oblastní nemocnice Příbram má jako první nemocnice v ČR k dispozici nejnovější … AKTUÁLNĚ Fesťáczek Presents poprvé ovládne Lesní divadlo Skalka. Rodiny čeká den plný hudby, divadla i zábavy Fesťáczek Presents poprvé ovládne Lesní divadlo Skalka. Rodiny čeká den plný hudby, divadla i zábavy Rodinný festival Fesťáczek letos přichází s novým názvem Fesťáczek Presents a vůbec … AKTUÁLNĚ Nový hit internetu: Espresso s energy drinkem. Opravdu funguje, nebo je to jen trend? Nový hit internetu: Espresso s energy drinkem. Opravdu funguje, nebo je to jen trend? Sociální sítě v posledních měsících zaplavuje nový nápoj, který si získává stále větší … ZAJÍMAVOSTI Brdonoš je plnoletý. 18. ročník přinese změny, které tu ještě nebyly Brdonoš je plnoletý. 18. ročník přinese změny, které tu ještě nebyly V Podlesí se chystá 18. ročník triatlonu Brdonoš. Letos s novým konceptem, ale se … SPORT Policie varuje: Koloběžkáři riskují pokuty i vážné nehody. Policie varuje: Koloběžkáři riskují pokuty i vážné nehody. Elektrokoloběžek na silnicích rychle přibývá, s nimi ale i počet přestupků a … DOPRAVA Prázdniny na zámku v Bukovanech patří dětem. Příměstské tábory nabízejí hry, výlety i kouzelná dobrodružství Prázdniny na zámku v Bukovanech patří dětem. Příměstské tábory nabízejí hry, výlety i kouzelná dobrodružství Zámecký areál v Bukovanech se během letních prázdnin proměnil v místo plné dětského … Když sanitka jede zbytečně. Měla by být za plané výjezdy odpovědnost? Když sanitka jede zbytečně. Měla by být za plané výjezdy odpovědnost? Záchranná služba v Česku každoročně vyjíždí i k případům, které podle zdravotníků … ANKETA Fanoušci se dočkali. 45. ročník SILMET Rally zveřejnil mapy, divácká místa i 360° drony Fanoušci se dočkali. 45. ročník SILMET Rally zveřejnil mapy, divácká místa i 360° drony SILMET Rally Příbram se vrací v plné síle. Jubilejní 45. ročník, který se pojede 24. a … AKTUÁLNĚ Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Léto je v plném proudu a mnozí se ještě rozhodují, kde strávit zaslouženou dovolenou. … LIFESTYLE
Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Vláda jednomyslně podpořila návrh na plošný zákaz používání mobilních telefonů a … ANKETA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz