31. 7. svátek má Ignác
Sedlčany kvůli propadu příjmů omezí investice, musely se zadlužit

22. října 2020   (06:21)
Sedlčany kvůli propadu příjmů omezí investice, musely se zadlužit
foto: pribram.cz, ČTK

Sedlčany v příštím roce omezí investice.


Kvůli výpadku daňových příjmů a krácení dotace na stavbu dopravního terminálu si musely vzít Sedlčany nový úvěr, který nyní splácejí. V plánu jsou proto jen menší akce, například opravy komunikací nebo vybavení dětského hřiště, řekl ČTK starosta Miroslav Hölzel (ODS).

Nový dopravní terminál začal lidem v Sedlčanech sloužit na konci loňského roku, práce vyšly zhruba na 64 milionů korun. Město ale řešilo problémy s dotací, projekt nabral zpoždění kvůli námitce jedné z neúspěšných firem k antimonopolnímu úřadu. Cena se navíc mírně zvýšila kvůli nestabilnímu podloží.
Podle Hölzela se město kvůli doplacení nákladů na terminál a problémům s dotací muselo zadlužit. "Počítali jsme s tím, že dofinancujeme terminál z prostředků letošního roku, jenže jarní výpadek daňových příjmů byl asi ve výši 17 milionů korun a ještě nám pokrátili dotaci o 11 milionů," uvedl starosta.
Výsledkem podle něj bylo, že město do konce června nedokázalo doplatit úvěr, který mělo od Komerční banky. "Museli jsme přijmout úvěr nový, kterým jsme doplatili první úvěr, ale teď splácíme 25 milionů, které máme půjčené na tři roky," dodal Hölzel.

Projekt dopravního terminálu v Selčanech zahrnoval stavbu odbavovací haly, sociální zařízení, parkoviště a zastřešení nástupiště. Práce začaly počátkem loňského února, v prosinci se nová stavba otevírala.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Jakub Pečenka

Další články

U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Řidič ve vysoké rychlosti nezvládl odbočovací manévr a skončil v příkopu. Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Vycházku do budovy Báňského ředitelství v Příbrami povede 5. srpna architekt Michal … Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU O několika miliardách z první výzvy prozatím rozhodovala rychlost kliknutí v rámci … Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Sportovní setkání pro všechny věkové kategorie pořádá třikrát týdně na venkovních … Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Benzin Natural 95 je u čerpacích stanic ve Středočeském kraji nejdražší za šest a půl … Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Muži hrozí tříletý pobyt za mřížemi.
V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce Nejprve bude zdemolována a znovu postavena budova N, která bude širší a především i …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz