Sedlčanští strážníci budou mít novou služebnu
25. května 2017 (16:26)
Ještě letos by se strážníci městské policie v Sedlčanech měli dočkat úplně nové služebny. Ta vyroste od základů u autobusového nádraží. Samotná budova by měla stát do konce letošního roku a město její stavba vyjde na 8 750 000 korun.
Půjde o přízemní stavbu, ve které by měla být kancelář, místnost na řízení kamerového systému, dvě odpočívárny nebo prostor pro zadržené osoby. „Stavební práce trochu zpomalily komplikace u základů, kde se zjistilo, že pod zemí nebyly inženýrské sítě uloženy, tak jak byly zakresleny a také se našlo několik slepých kabelů a podobně,“ vysvětluje místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel.
Město má v současné šest strážníků, z nichž jedním je žena. Do plného stavu ještě jeden strážník chybí. „Vybrali jsme počátkem roku jednu uchazečku, ale ještě než se stala plnohodnotným strážníkem, tak odešla. Další výběrové řízení asi vypíšeme v druhé polovině roku, protože současný stav je poměrně dost na hraně především v případě čerpání dovolených,“ říká Hölzel s tím, že ročně město vyjde jeden strážník a si na půl milionu korun.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: RC
Další články
Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy
S letními prázdninami tráví lidé více času v přírodě, a právě teď vrcholí i aktivita …
AKTUÁLNĚ
Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem
Pálení očí po koupání není známkou „přechlorovaného“ bazénu. Ve skutečnosti jde o …
ZAJÍMAVOSTI
Nehoda před Příbramí komplikuje dopravu. Jedna osoba skončila v nemocnici
Dopravu na hlavním tahu od Rožmitálu směrem na Příbram v úterý dopoledne zkomplikovala …
AKTUÁLNĚ
Středočeští dopravci testovali elektrický kloubový autobus MAN
Je možné, že cestující v regionu se potkají s novým kloubovým autobusem. Integrovaná …
DOPRAVA
Borůvková sezóna je tady! Vydejte se do lesa a prozraďte, jak máte nejraději borůvky
Kdo v těchto dnech zavítá do lesů, občas může zahlédnout typický obrázek prázdninových …
ZAJÍMAVOSTI
Samořiditelné taxi v praxi: Waymo v San Franciscu
Když dnes přijedete do San Francisca, je téměř nemožné minout bílé Jaguary s velkou …
ZAJÍMAVOSTI
Absolventi, startuje vaše kariéra! Firmy na Příbramsku hledají novou krev a mají pro vás volná místa
Maturity i závěrečné zkoušky jsou za vámi a před vámi stojí první velký krok do …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Rožmitál promění dva parky! Revitalizace přinese nové stromy, lavičky i vodní prvek
Obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem se mohou těšit na výrazné zvelebení veřejných …
ZAJÍMAVOSTI
Počasí nabere letní obrátky. Po deštivém začátku týdne se začne oteplovat až k 30 °C
Po chladnějším a deštivějším začátku týdne čeká Českou republiku výrazná změna počasí. …
POČASÍ
Armáda získá v Jincích nový bytový komplex. Za 274 milionů korun nabídne zázemí pro desítky vojáků
Ministerstvo obrany pořizuje v Jincích moderní bytový komplex se 76 bytovými …
NEPŘEHLÉDNĚTE





