Sedlčanský domov začne s testováním na koronavirus v úterý
10. dubna 2020 (16:54)
Domov Sedlčany na Příbramsku, největší zařízení pro seniory ve Středočeském kraji, začne s povinným testováním zaměstnanců na koronavirus v úterý. Po svátcích bude v domově více pracovníků, dnes se tam navíc provádí plošná dezinfekce, řekla ČTK ředitelka domova Jaroslava Kocíková. Podle ní se nákaza u žádného z klientů ani zaměstnanců zatím neprojevila.
"Chceme s testováním začít až v úterý, protože tam bude více lidí. Teď je tam jen služba," uvedla Kocíková.
Tajemník krizového štábu byl podle ní již testy vyzvednout, s aplikací by neměl být problém. V domově pracují i sestry, které dříve působily na odběrových stanicích. Ředitelka ale předpokládá, že zařízení k testům ještě dostane bližší instrukce.
Sedlčanský domov pro seniory zaměstnává 182 lidí, kteří pečují o 293 klientů. Kromě toho Kocíková vede nalžovický zámek s 80 zaměstnanci, kde je 65 klientů z řad zdravotně postižených. I tito pracovníci budou muset testy podstoupit. Dalším přidruženým zařízením je týdenní stacionář v Kamýku, ten je nyní zavřený.
Ve středních Čechách je podle hygieniků 638 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem, za čtvrtek jich přibylo 26. Počet zemřelých se zvýšil o jednoho na deset. Vyléčených je 33, tedy o pět více než ve čtvrtek. Nejvíce potvrzených případů nákazy je v okresech Praha-východ a Praha-západ, naopak nejpříznivější situace je na Kutnohorsku a Rakovnicku.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK_Jakub Pečenka
ČTK_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Spor o jed na hraboše sílí: ochranáři varují před dopady na krajinu
Možný návrh na opětovné plošné použití jedu proti přemnoženým hrabošům vyvolává ostrou …
ZVÍŘATA
Glow up není jen o vzhledu. Skutečná změna začíná úplně jinde
Sociální sítě jsou plné proměn „před a po“, které slibují rychlý glow up. Realita ale …
LIFESTYLE
Malá radost ve velkém stresu: Jak si Příbramáci dobíjejí baterky? Řekněte svůj názor
Stres. Slovo, které dnes slyšíme častěji než „dobrý den“. Práce, povinnosti, neustálé …
ANKETA
Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami
Odpoledne a v noci se přes některé naše území přeženou silné bouřky s přívalovými …
AKTUÁLNĚ
Představenstvo nemocnice odvolalo z vedení Stanislava Holobradu
MUDr. Stanislav Holobrada byl odvolán z funkce předsedy představenstva Oblastní …
Příbram vypíše novou zakázku na čistírnu, zhotovitel by mohl být znám v září
Příbram vypíše novou zakázku na rekonstrukci čistírny odpadních vod. Původní tendr za …
AKTUÁLNĚ
MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr
Prostor před bývalou Mototechnou u Boženy Němcové většina lidí míjí bez povšimnutí. …
AKTUÁLNĚ
Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek
Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo …
LIFESTYLE
PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic
Situace kolem afrického moru prasat (AMP) se v příhraničí dramaticky zhoršuje. …
AKTUÁLNĚ
Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve
Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se …





