13. 4. svátek má Aleš




Sedlčanský domov se díky očkování pomalu vrací k běžnému režimu

18. března 2021   (15:39)
Sedlčanský domov se díky očkování pomalu vrací k běžnému režimu
foto: pribram.cz

Domov má kapacitu 300 míst, deset procent lůžek však musí zůstat volných pro případnou izolaci.


Domov Sedlčany na Příbramsku, největší zařízení pro seniory ve Středočeském kraji, se pomalu vrací k běžnému režimu. Proti covidu-19 již byla očkována většina klientů a personál, takže jsou možné některé skupinové aktivity. ČTK to dnes řekla ředitelka domova Jaroslava Kocíková.

"Pomalu se vracíme do starých kolejí, máme poměrně hodně klientů očkovaných, ještě čekáme na druhé dávky. Zaměstnance už máme proočkované. Ten, kdo chtěl, tak je samozřejmě už očkovaný," uvedla Kocíková.
Domov má kapacitu 300 míst, deset procent lůžek však musí zůstat volných pro případnou izolaci. Z 270 klientů jich očkování odmítlo devět. "Covid tady nemáme, takže jsme rádi. Pomalu začínáme skupinové aktivizace. Návštěvy chodí, samozřejmě musejí mít testy," dodala ředitelka. Personál se podle ní také snaží brát klienty ve větší míře na vycházky.
Lidé ve středních Čechách dosud dostali 133.445 dávek vakcín proti covidu, z toho 62.616 za poslední dva týdny. Obě dávky dostalo 28.401 lidí. V sociálních službách má dokončené očkování 7344 pracovníků.

Ve Středočeském kraji přibylo ve středu 1761 nakažených koronavirem. Je to přibližně o 600 případů méně než před týdnem a téměř o 570 méně než v úterý. Od začátku pandemie testy v nejlidnatějším regionu republiky potvrdily koronavirus u 202.295 lidí. V rizikové věkové kategorii lidí starších 65 let to bylo 29.156 případů. Vyléčilo se 167.078 nakažených, s nemocí covid-19 zemřelo 2747 lidí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK/Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla … SPORT Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne Nový týden přináší do Česka typicky proměnlivé jarní počasí. Čeká nás vítr, přeháňky i … POČASÍ Příbram chce obchvat. A podle ministra je teď blíž než kdykoli dřív Příbram chce obchvat. A podle ministra je teď blíž než kdykoli dřív JV obchvat Příbrami je pro obyvatele jedním z nejdůležitějších témat současnosti. … DOPRAVA Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR Žáci 2. ZŠ Dobříš si vybojovali postup do republikového finále Poháru FAČR ve fotbalu … ŠKOLSTVÍ Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet? Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet? Ještě před pár desítkami let bylo běžné, že lidé uměli pracovat rukama – opravit si … LIFESTYLE Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu! Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu! Příbramští, připravte se. Tentokrát jde o snídaně — a to je disciplína, na kterou má … ANKETA Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody Louky, které zarůstaly, mokřady, které mizely, i voda, která z krajiny pomalu … Řidič audi se vyhýbal zvěři a skončil mimo silnici Řidič audi se vyhýbal zvěři a skončil mimo silnici V neděli kolem jedné hodiny ranní vyjížděli záchranáři k dopravní nehodě osobního vozu … DOPRAVA Ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún: Naší prioritou je bezpečné prostředí a individuální přístup Ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún: Naší prioritou je bezpečné prostředí a individuální přístup Základní škola pod Svatou Horou patří k nejstarším vzdělávacím institucím v Příbrami, … ROZHOVOR
Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory Historický zámek v Hluboši, kde trávil léta prezident Tomáš Garrigue Masaryk, čeká … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz