14. 12. svátek má Lýdie

Sedlčanské náměstí bude v sobotu plné vloček. Za každého počasí

27. listopadu 2019   (18:33)
Sedlčanské náměstí bude v sobotu plné vloček. Za každého počasí

Pokud na zahájení adventu přijde nejvíce lidí s vločkou, získají Sedlčany další český rekord


Dvanácti českými rekordy v řadě se může pochlubit město Sedlčany. Zda i letošní zahájení adventu bude rekordní, se dozvíme již tuto sobotu 30. listopadu 2019.

K prvnímu zápisu do české guinnessovky došlo v roce 2007, kdy se s knihou Josefa Lady na náměstí sešlo 620 lidí. Od té doby je každé rozsvícení vánočního stromku doprovázeno pokusem o další rekord, a to v kategorii „Nejvíce lidí na jednom místě s…“. V roce 2008 se akce přestěhovala na zimní stadion, kde si na ledě zabruslilo v jednu chvíli 54 sv. Mikulášů. Od té doby se lidé schází vždy na náměstí. Chodí sem s betlémy, vánočními ozdobami, voňavými františky, perníčky, kulichy, či ručně psanými vánočními pohlednicemi. Letos budou kolem vánočního stromu poletovat vločky. A to i v případě, že bude jasná obloha.

Vločky z těsta, háčkované, paličkované, korálkové, dřevěné, plastové, skleněné, kovové, slaměné, vločka jako ozdoba na stromeček, vločky vyrobené na 3D tiskárně. Fantazie a zručnosti se meze nekladou. Jedinou omezující podmínkou je to, že musí být vytvořeny lidským přičiněním. Pokud by se tedy přeci jen vyplnily předpovědi meteorologů a v sobotu padal sníh, ty sněhové se do rekordu nezapočítají.

Na regulérnost letošního pokusu bude opět dohlížet prezident pelhřimovské agentury Dobrý den Miroslav Marek. Ten je již v Sedlčanech jako doma.

Jako doma se tu mezi dětmi bude jistě cítit i spisovatel Miloš Kratochvíl, který sem přijede pokřtít svou novou knihu Proč nehraje King-Kong ping pong. Těšit se můžete také na adventní průvod v podání sedlčanských ochotníků. 

Akce se koná v sobotu 30. listopadu na sedlčanském náměstí T. G. Masaryka od 15 do zhruba 19 hodin. Pořádá ji Městská knihovna Sedlčany. Na místě si budete moci nakoupit ty nejkrásnější vánoční dárky – knihy.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto pixabayDalší články

Hasiči likvidují požár odpadu v kovošrotu Hasiči likvidují požár odpadu v kovošrotu Hustý dým je vidět na kilometry 14. prosince 2019   (14:14) AKTUALIZOVÁNO Vánoční nákupy změnily parkoviště obchoďáku v past. Výjezd trvá i půl hodiny Vánoční nákupy změnily parkoviště obchoďáku v past. Výjezd trvá i půl hodiny Už několik dní se řidiči potýkají s dopravními komplikacemi při výjezdu z obchodních domů. 14. prosince 2019   (13:13) Hladina Orlíku je rekordně nízko. Lidem v okolí přehrady vysychají studny Hladina Orlíku je rekordně nízko. Lidem v okolí přehrady vysychají studny Pokles hladiny Orlíku vyvolal pozornost některých obyvatel měst, jež využívají vodu z Vltavy k výrobě pitné vody. 14. prosince 2019   (09:50) Flusárna se probrala ze tmy Flusárna se probrala ze tmy Ačkoliv je Flusárna frekventovanou spojnicí mezi starou Příbramí a sídlištěm, byla dlouhé roky zahalena tmou. To se změnilo instalací nového osvětlení. 14. prosince 2019   (07:38) Meteorologové varují před silným větrem Meteorologové varují před silným větrem Hrozí poškození stromů a lesních porostů, škody na majetku a budovách. 13. prosince 2019   (19:24) U Hostomic skončilo auto na střeše. Pět zraněných, z toho čtyři děti U Hostomic skončilo auto na střeše. Pět zraněných, z toho čtyři děti Záchranné složky vyjížděly dnes po patnácté hodině k dopravní nehodě, hasiči vyhodnotili havárii jako mimořádnou událost. 13. prosince 2019   (16:46) Za předvánoční úklid poděkujte Svaté Lucii Za předvánoční úklid poděkujte Svaté Lucii Svatá Lucie před Vánoci kontrolovala pořádnost hospodyněk. Pokud neměly naklizeno, tvrdě je potrestala 13. prosince 2019   (13:24) Na Nováku probíhá prořez stromů. Některé bude třeba pokácet Na Nováku probíhá prořez stromů. Některé bude třeba pokácet Při návštěvě areálu Nový rybník dbejte opatrnosti. 13. prosince 2019   (10:45) Lidé se naučili jídlo brát, ale už ne dávat. Komunitní lednice je prázdná Lidé se naučili jídlo brát, ale už ne dávat. Komunitní lednice je prázdná Komunitní lednice v Příbrami funguje již téměř rok a půl. Bez pomoci potravinové banky by však neplnila svůj účel 13. prosince 2019   (08:45) Adventní akce pokračují Adventní akce pokračují Další pozvánka v této předvánoční době zcela logicky směřuje ke stříbrné adventní neděli, kterou v Příbrami můžeme společně prožít na náměstí 17. listopadu. 13. prosince 2019   (06:07)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz