28. 2. svátek má Lumír

Sedlčanská nemocnice od července mění strukturu a rozsah péče

2. června 2017   (17:12)
Sedlčanská nemocnice od července mění strukturu a rozsah péče
foto: pribram.cz

Záložní variantu zařízení připravilo ve spolupráci s krajským úřadem a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou.




Sedlčanská nemocnice od 1. července mění strukturu a rozsah péče. Důvodem je skutečnost, že se jí nepodařilo sehnat lékaře pro obnovení provozu akutních lůžek interny. Rozšíří proto ambulantní služby a prodlouží ordinační hodiny.

Záložní variantu zařízení připravilo ve spolupráci s krajským úřadem a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. Rozšíří se počet lůžek dlouhodobé ošetřovatelské péče, část z nich bude v budoucnu převedena na oddělení následné péče. Vytvořena budou i takzvaná expektační lůžka pro krátkodobé sledování pacientů. V ambulantní péči bude zavedena nepřetržitá služba na chirurgické ambulanci. Rozšíří se ordinační hodiny na interní ambulanci, endoskopii, neurologii a rehabilitaci a zvýší se kapacity ve fyzioterapii.

Sedlčanská interna byla zavřena loni v prosinci kvůli personálním problémům. Provozovateli nemocnice, společnosti Vamed Mediterra, se nové lékaře už nepodařilo najít. „Opakovaně jsme inzerovali v odborných časopisech i regionálních médiích, spolupracovali jsme se specializovanými personálními agenturami, oslovili jsme i okolní nemocnice, obchodní partnery a kolegy v ostatních zařízeních holdingu Vamed Mediterra,“ uvedl provozní ředitel nemocnice Roman Vanžura. „Celkem jsme za posledního půl roku oslovili přímo či nepřímo více než 250 interních lékařů s nabídkou práce v Sedlčanech, ale bohužel bez úspěchu,“ dodal.

Středočeský kraj také posílí sedlčanské stanoviště záchranné služby. Od ledna ke dvěma velkým sanitním vozům přibyla v denní době ještě posádka rendez-vous, tedy řidič s lékařem. Od července bude sloužit také nepřetržitě, tedy i v nočních hodinách. Podle hejtmančina náměstka pro zdravotnictví Martina Kupky (ODS) se na příkladu Sedlčan projevil aktuální celoplošný nedostatek lékařů. Největší problémy jsou právě v interních oborech, urologii, neurologii či onkologii.

„V nejbližších dnech zahájíme informační kampaň, pomocí které detailně seznámíme všechny obyvatele Sedlčan a okolí se změnami ve struktuře a rozsahu poskytované péče v nemocnici. Informace budou uvedené v místním tisku a také na letácích, které budeme distribuovat přímo občanům,“ dodal Vanžura.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: red








Další články

Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Příbramská rodačka a jedna z nejznámějších českých MMA bojovnic Lucie Pudilová má za … SPORT Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí Vybrat si správnou střední školu není jednoduché. Příbramsko však nabízí překvapivě … ŠKOLSTVÍ Masopustní veselí i plesová noc: Rožmitálsko čeká den plný tradic a tance Masopustní veselí i plesová noc: Rožmitálsko čeká den plný tradic a tance Poslední únorová sobota nabídne na Rožmitálsku pestrý program pro malé i velké. … MASOPUST Historie pití kávy od orientální rarity k českému „turkovi“ Historie pití kávy od orientální rarity k českému „turkovi“ V přízemí Kopáčkova domu je volně přístupná výstava Muzea města Dobříše, která … ANKETA V Rožmitále hořel nakladač V Rožmitále hořel nakladač Hasiči zasahovali v Rožmitále u nahlášeného požáru nakladače. AKTUÁLNĚ Klučenice se třesou dál. Po nočních otřesech přišel další během dne Klučenice se třesou dál. Po nočních otřesech přišel další během dne Obyvatele Klučenic a okolních obcí probudil ve čtvrtek pozdě večer nečekaný otřes. … AKTUÁLNĚ U Višňové narazilo auto do stromu, hasiči vyproštovali řidiče U Višňové narazilo auto do stromu, hasiči vyproštovali řidiče Vážná dopravní nehoda se stala před 11. hodinou dopoledne v pátek 27. února u obce … AKTUALIZOVÁNO Tankování v Příbrami: Nejdražší Natural 95 i naftu má MOL i OMV Tankování v Příbrami: Nejdražší Natural 95 i naftu má MOL i OMV Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 … AKTUÁLNĚ U Milína skončilo auto na střeše U Milína skončilo auto na střeše V pátek 27. února ráno havarovalo osobní auto u Milína. Vůz skončil na střeše. DOPRAVA
Tipy na víkend: Pohádky, fantasy ples, velké kino i jarní procházka Tipy na víkend: Pohádky, fantasy ples, velké kino i jarní procházka Poslední únorový víkend slibuje na Příbramsku opravdu nabitý program. Čekají vás …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz