Se zkrácením nočního klidu v Příbrami podle ankety většina lidí nesouhlasí
5. července 2022 (15:33)
Příbram nevyhoví požadavku ministerstva vnitra a neupraví obecně závaznou vyhlášku o nočním klidu. Věc tak podle vnitra skončí u Ústavního soudu. Nedávno schválená vyhláška o prázdninových víkendech posouvá začátek nočního klidu o hodinu na 23:00. Podle ministerstva je to v rozporu se zákonem, město mělo ustanovení zrušit. Zastupitelstvo ale rozhodlo, že nic měnit nebude. Vnitro v takovém případě přistoupí k zahájení správního řízení o pozastavení účinnosti tohoto ustanovení a následně podá návrh na jeho zrušení k Ústavnímu soudu. Podle ankety, kterou zveřejnil portál pribram.cz však většina lidí ale se zkrácením nočního klidu nesouhlasí.
Zastupitelstvo v dubnu schválilo vyhlášku, která stanovuje, že v době letních prázdnin bude každý pátek a sobotu začátek nočního klidu posunutý z 22:00 na 23:00. Město tím chtělo podpořit společenský život a pomoct provozovatelům restaurací po pandemii koronaviru. Některým místním se to ale nelíbí. V anketě hlasovalo více než 5500 lidí – z celkového počtu 79 procent se zkrácením nočního klidu nesouhlasí.
Proti vyhlášce například vystoupila opoziční zastupitelka za Šanci pro Příbram Dagmar Říhová, podle které zkrácení nočního klidu znamená prodloužení mejdanů u sousedů, prodloužení hudební produkce, nácviku hry na hudební nástroje, což třeba u houslí představuje stejné riziko jako existence zbraní hromadného ničení, uvedla Říhová.
Vedení Příbrami přenesení problému k Ústavnímu soudu však přivítalo. "Myslím si, že jak samosprávy, tak samo ministerstvo budou rády, že konečně vznikne nějaký judikát, nějaká rozhodovací praxe pro tyto případy," míní starosta Příbrami Jan Konvalinka (za ANO). Také místostarosta Martin Buršík (dříve ANO) uvedl, že by bylo dobré mít v této věci rozhodnutí soudu. "Samozřejmě všichni chceme, aby to rozhodnutí bylo konečné, ne že se tady budeme handrkovat s ministerstvem," dodal.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Vyhláška o nočním klidu v Příbrami skončí u Ústavního soudu
•Říhová: Špatně usínající Příbramáci se musí spolehnout na odvar z meduňky, klapky na uši nebo na příchod podzimu
•Příbram nevyhoví ministerstvu, vyhláška o zkráceném nočním klidu platí dál
Další články
Příčinu požáru v Příbrami prověří speciální útvar. Záchranáři ošetřili otce se synem
Hasiči i záchranáři zasahovali ráno ve středu 18. února na Sevastopolském náměstí v …
AKTUALIZOVÁNO
Memoriál Ing. Zdeňka Vojíře pomáhá dětem. Házenkáři hráli opět pro dobrou věc
Sportovní hala v Příbrami hostila v sobotu 14. února už 9. ročník Memoriálu Ing. …
FOTOGALERIE
Pozor na falešné e-maily o vrácení daně. Útočníci se vydávají za ČSSZ
E-mail o přeplatku na dani a příslib rychlé výplaty peněz může znít lákavě. Česká …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Zdravé obědy v ohrožení? Babiš mění tón, Šťastný chce vyhlášku smést ze stolu – Příbram má v jednání své zastoupení
Zuřivý boj o novou stravovací vyhlášku nekončí. Po schůzce, kterou svolal premiér …
ANKETA
Dobříš investuje miliony do sportu: lepší areály pro všechny generace
Dobříš se v roce 2026 zaměřuje na rozvoj a modernizaci svých sportovních areálů. Město …
DOBŘÍŠ
Dlouhá zimní idyla se změnila v lesnickou noční můru
Sněhové přeháňky v noci na úterý znovu výrazně zatížily už tak oslabené lesní porosty …
FOTOGALERIE
Skrytá hrozba ve vaší koupelně: Varování před nebezpečnými barvami Schwarzkopf
Ministerstvo zdravotnictví ČR označilo jako nebezpečné dvě barvy na vlasy značky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Při nehodě u Milína se srazily dva osobáky
V úterý 17. února v půl třetí odpoledne zasahovali hasiči, záchranáři a policie u …
DOPRAVA
Počty nemocných chřipkou ubývají, ale stále se podle hygieniků pohybují ve vysokých číslech
Počet lidí s akutním respiračním onemocněním včetně chřipky ve Středočeském kraji v …
Další šance pro Brdy: Projekty na obnovu krajiny startují
Abychom zachovali krajinu pro budoucí generace, je nutné o ni řádně pečovat. A to se …





