4. 12. svátek má Barbora
Sčítání 2021: Nejaktivnější obcí na Příbramsku je Voznice

8. května 2021   (14:30)
Sčítání 2021: Nejaktivnější obcí na Příbramsku je Voznice
foto: ČSÚ

Při Sčítání lidu, domů a bytů bylo ve Voznici odevzdáno 99 vyplněných formulářů na 100 bytů.


Český statistický úřad (ČSÚ) průběžně zveřejňuje aktivitu v jednotlivých obcích během letošního Sčítání lidu, domů a bytů. Aktivita je vyjádřena počtem odeslaných formulářů na 100 bytů v dané obci.
 

Data z poloviny tohoto týdne ukazují, že v Příbrami bylo na 100 bytů odevzdáno 82 odpovědí. Jasně převažují elektronicky vyplněné dotazníky (75) nad listinnými (7). Podle tohoto měření patří k nejaktivnějším obcím na Příbramsku Voznice (99 formulářů), Starosedlský Hájek (93), Narysov (91) a Háje (90). V několika obcích ale zatím nebyl dosažen ani poloviční počet odevzdaných formulářů.
 
Uvedená čísla neukazují přesný podíl sečtených domácností. Jedna domácnost (byt) může odeslat i několik formulářů, a to v případě, kdy členové domácnosti vyplňují dotazníky individuálně. Existují tedy obce, kde je na 100 bytů vyplněno více než 100 formulářů. A naopak budou méně aktivní lokality, např. turistické nebo chatové oblasti s vyšším počtem bytů, které nejsou trvale obydleny.
 
Sčítání je povinné a začalo o půlnoci z 26. na 27. března. Lidé se mohou sečíst elektronicky na webu www.scitani.cz nebo vyplnit listinné formuláře. Nejpozději je tak třeba učinit do úterý 11. května. První výsledky Sčítání 2021 dostane veřejnost k dispozici na přelomu tohoto a příštího roku.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČSÚ
autor: Magdalena Rezková

Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz