Schůzka k Jihovýchodnímu obchvatu přinesla příslib řešení protihlukových stěn
23. srpna 2022 (12:02)
foto: MěÚ Příbram
V minulém týdnu se na příbramské radnici uskutečnila schůzka, při které se setkalo vedení města se zástupci ŘSD a projektanty, kteří pracují na dokumentaci k výstavbě Jihovýchodního obchvatu města.
Výstavba Jihovýchodního obchvatu (JVO) se plánuje dlouhé roky. Jako první bude vybudována 2. etapa vedoucí od silnice I/66 do Bohutína. Její výstavba má být podle informací Ředitelství silnic a dálnic zahájena v roce 2024 a dokončena v roce 2026.
„Při zmíněné schůzce se zástupci ŘSD a projektanty jsme projednávali dřívější připomínky a jejich zapracování do projektové dokumentace. Zdůrazněna opět byla otázka výstavby protihlukových stěn. V této otázce jsme dostali příslib, že při realizaci stavby bude zajištěna příprava výstavby těchto stěn,“ uvedl po jednání starosta Jan Konvalinka a dodal: „Město Příbram uzavřelo s dotčenými osadami memorandum, ve kterém se zavázalo, že pokud by se ŘSD od protihlukových stěn distancovalo, zajistí jejich výstavbu samo město. Výsledek posledního jednání je pro nás tedy dobrou zprávou. Zároveň jsme se dohodli, že toto setkání nad laděním detailů nebylo poslední.“
Další část výstavby JVO, tedy 1. etapa od Nové Hospody k Brodu má být dle informací ŘSD zahájena v roce 2026 a zprovozněna o rok později.
„Po celé délce připravovaného obchvatu bude několik desítek stavebních objektů, jako jsou kruhové objezdy, mosty, protihlukové stěny, migrační mosty, připravují se také retenční nádrže a další. Zástupce ŘSD jsme upozornili také na potřebu řešení dopravní situace osady Brod, a to ještě před zahájením 2. etapy výstavby JVO,“ dodal Jan Konvalinka.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/MěÚ Příbram
autor: Jakub Pečenka
Související
•U Rožmitálu pod Třemšínem skončilo auto na střeše, řidič se nezranil
•Cyklistka po nehodě s autem ujela, předtím řidiče vulgárně urážela
•Provoz na dálnici D4 od rána komplikuje jedna nehoda za druhou
Další články
Na silnici I/18 se tvořily kolony kvůli srážce tří vozidel
V úterý dopoledne se stala nehoda také na silnici I/18 v Příbrami.
AKTUÁLNĚ
Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění
Rušné ráno zažily v úterý 31. března záchranné složky na Příbramsku. Během necelých …
AKTUÁLNĚ
Konec džungle u kulturáku. Jalovce mizí, místo čeká velká proměna
Před kulturním domem, který je centrem příbramského společenského života – od plesů …
VIDEO
Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami
Na Škaredou středu 1. dubna se v Příbrami uskuteční přednáška, která nabídne odborný i …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti
Od pondělí 30. března do neděle 5. dubna bude policie měřit rychlost na několika …
AKTUÁLNĚ
Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník!
Milovníci běhu by měli zbystřit. Už v neděli 5. dubna se uskuteční 68. ročník …
SPORT
Zkontrolujte si důchod z pohodlí domova. Nová služba vám ušetří cestu na úřad
Česká správa sociálního zabezpečení přišla s novinkou, která může lidem výrazně …
AKTUÁLNĚ
Dobříš praská ve švech, Příbram hlásí pokles. Zápisy do 1. tříd ukázaly ostrý rozdíl
Zatímco Dobříš letos zápasí s rekordním počtem dětí u zápisů do 1. tříd, Příbram hlásí …
ŠKOLSTVÍ
Nešvar v Příbrami: Zloději paliva „zasáhli“ u nádrží kamionů
V ulici K Podlesí se v posledních týdnech rozjel znepokojivý nešvar. Občané upozorňují …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“
Otakar Brousek mladší, v hereckém prostředí přezdívaný Ťulda, patří k nejvýraznějším …
ROZHOVOR




