8. 6. svátek má Medard

Sbírka nepotřebných mobilů pomůže přírodě i handicapovaným

16. října 2022   (09:35)
Sbírka nepotřebných mobilů pomůže přírodě i handicapovaným
foto: freepik

Mobily lze poslat z celé republiky bezplatně přes Zásilkovnu, v Příbrami je mohou lidé odevzdat na 17 místech.


V českých domácnostech leží podle odhadů na 12 milionů nevyužitých mobilních telefonů. Recyklace i jednoho starého přístroje přitom přináší značné úspory přírodních zdrojů. Do konce října mohou lidé nepotřebný telefon věnovat ve sbírce, který během kampaně nazvané 100 gramů pro přírodu pořádá nezisková organizace Remobil. Z každého mobilu navíc půjde deset korun na pomoc dětem a dospívajícím s tělesným handicapem z Jedličkovu ústavu a škol v Praze.

"Každý takový mobil váží přibližně 100 gramů, ovšem za jeho životním cyklem se skrývá 100 kilogramů materiálů a odpadů. Vrácením zpět k recyklaci se tak zbavíme zátěže dané výrobou a těžbou," uvedli organizátoři sbírky.
Mobily lze poslat z celé republiky bezplatně přes Zásilkovnu, v Příbrami je mohou lidé odevzdat na 17 místech. Další informace najdou lidé na webu sbírky. Všechna data z mobilních telefonů budou podle pořádající organizace bezpečně zlikvidována.
Už dříve se s pomocí sbírky starých mobilů vybralo na pomoc Jedličkova ústavu přes 300.000 korun, které směřovaly mimo jiné na vybavení místnosti fyzioterapie, speciální koupací křeslo či přepravní box ke školnímu autobusu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Medard začal sluncem. Už od úterý ale dorazí déšť, bouřky a ochlazení Medard začal sluncem. Už od úterý ale dorazí déšť, bouřky a ochlazení „Medardova kápě, čtyřicet dní kape.“ Tahle jedna z nejznámějších českých pranostik se … Hledáte stabilní práci ve stavebnictví? Příbramská firma GREBOS roste a nabízí dlouhodobé uplatnění Hledáte stabilní práci ve stavebnictví? Příbramská firma GREBOS roste a nabízí dlouhodobé uplatnění Pokud hledáte perspektivní a dlouhodobé zaměstnání ve stavebnictví, stojí za to … NEPŘEHLÉDNĚTE Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty) Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty) Noční sovy, kreativní bordeláři a lidé, kteří občas použijí ostřejší slovo, mají jedno … LIFESTYLE Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní Svatý Medard má pověst největšího „meteorologa“ mezi svatými. Legenda o orlu, který ho … POČASÍ Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců Areál Památníku Antonína Dvořáka na Vysoké se i letos promění v jedinečnou přírodní … KULTURA OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť Po dvou letech se do areálu Nového rybníka vrátil Den bezpečné Příbrami, který nabídl … VIDEO Terasa u Belvederu je zpět. A s ní i letní barbecue, speciální akce na pivo a výhled, který nemá konkurenci Terasa u Belvederu je zpět. A s ní i letní barbecue, speciální akce na pivo a výhled, který nemá konkurenci Terasa u kulturního domu Belveder, která prošla na jaře kompletní rekonstrukcí, se … AKTUÁLNĚ Největší přírodní hnízdo v ČR? Vzniklo právě tady – a živočichové už ho pomalu zabydlují. Největší přírodní hnízdo v ČR? Vzniklo právě tady – a živočichové už ho pomalu zabydlují. Ve Svatohorských sadech vyrostlo něco, co tu ještě nebylo. Obří přírodní hnízdo o … FOTOGALERIE Na Jineckých Hřebenech byl slavnostně požehnán obraz svaté Barbory Na Jineckých Hřebenech byl slavnostně požehnán obraz svaté Barbory V prostoru pozorovatelny na Jineckých Hřebenech nad stále využívaným cvičištěm armády … FOTOGALERIE
Závislostí přibývá. Odborníci varují, že přesun agendy pod zdravotnictví může přijít v nejhorší možnou chvíli Závislostí přibývá. Odborníci varují, že přesun agendy pod zdravotnictví může přijít v nejhorší možnou chvíli Počet lidí se závislostmi roste, a to napříč věkem i regiony. U mladých je nárůst … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz