Sbírka ke Dni zvířat pomůže i příbramským kočkám bez domova
3. listopadu 2024 (17:30)
foto: ilustrační, Pixabay – Iqbal Nuril Anwar
Část výtěžku z celorepublikové sbírky probíhající na webu Donio.cz získají také spolky, které se na Příbramsku starají o opuštěná zvířata.
Ještě dva měsíce mohou dárci přispět do celorepublikové sbírky Den zvířat, která probíhá na platformě Donio.cz. Její snahou je finančně podpořit na 150 útulků pro zvířata. „Peníze útulky použijí především na veterinární ošetření. Většina útulků má od lidí pokryté krmivo, ale veterinární zákroky a operace jsou finančně náročné a útulky na ně shánějí velmi těžce peníze,“ informuje dárcovský web.
Finance ze sbírky podpoří psí a kočičí útulky a další zařízení, která se starají o týrané koně či hospodářská zvířata. Mezi příjemci pomoci budou také příbramské organizace Spolek pro kočku, Příbramské kočky a Kočičiny. V seznamu zapojených organizací figuruje rovněž Spolek na ochranu zvířat Dobříšsko nebo spolek Březnické kočky, který hledá nové a bezpečné domovy pro opuštěné kočky a šíří osvětu o kastracích.
„Snažíme se každý den pomoci těm, kteří to potřebují. V našem spolku neděláme rozdíly mezi kočkou nebo ovcí. Primárně pomáháme kočkám, ale jak víte z předchozích příspěvků, letos se nám podařilo zachránit i několik psů. V minulosti jsme dali domov i hospodářským zvířatům. Proto budeme rádi, když přispějete do sbírky. Finance budou rozděleny pro útulky, depozity, azyly,“ vyzývá útulek Březnické kočky na své facebookové stránce, kde také sdílí promo video ke sbírce, jehož tváří je herečka Veronika Khek Kubařová.
Zakladatelem sbírky je spolek Běhejme a pomáhejme útulkům. První ročník se uskutečnil v roce 2019, kdy lidé na opuštěná zvířata věnovali téměř 430 000 korun. V roce 2023 bylo vybráno již přes tři miliony korun, cílem letošní sbírky je částka 3,5 milionu korun. Od spuštění sbírky 4. října, na který připadá Mezinárodní den zvířat, dárci poslali více než 550 tisíc korun. Připojit se můžete zde.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí
Ještě před pár lety byla umělá inteligence pro většinu lidí jen zajímavou …
ZAJÍMAVOSTI
Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu
V sobotu 1. srpna se v Lázu uskuteční tradiční soutěží chladnokrevných koní Brdský …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna
Oblast ulic Mariánské údolí a Václavské náměstí bude od 27. července do 31. srpna …
AKTUÁLNĚ
Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18
Před dvanáctou hodinou došlo na křižovatce silnice I/18 u obce Dubenec k vážné …
AKTUALIZOVÁNO
Policie prověřuje hromadnou bombovou výhrůžku. Týká se zhruba 400 budov po celém Česku
Policie České republiky od rána prověřuje rozsáhlou bombovou výhrůžku, která směřovala …
AKTUÁLNĚ
Do Česka míří vlna extrémních veder. Teploty vystoupají až k 38 °C, hrozí přehřátí i zvýšené riziko požárů
Českou republiku čeká po relativně chladnějším začátku týdne výrazná změna počasí. Do …
AKTUÁLNĚ
Macík má nový speciál. EVO5 je ostřejší, rychlejší a připravený na Dakar
Nová evoluce, nový design, nový směr. Martin Macík ukázal kamion MMT EVO5, se kterým …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu
Běh už dávno není jen o kondici nebo hubnutí. Pro mnoho mladých lidí se stal způsobem, …
NÁZOR
45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili
Posádka Jan Dohnal – Ivo Vybíral zvítězila v 45. ročníku SILMET Rally Příbram a …
SPORT
Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko
Nad území České republiky se v neděli během časných ranních hodin začal dostávat kouř …
NEPŘEHLÉDNĚTE




