Sbíral se komunální odpad, plasty i pneumatiky
8. dubna 2019 (18:25)
V sobotu 6. dubna 2019 se Příbram opět zapojila do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Podle počtu účastníků je zřejmé, že nám není lhostejné, v jakém prostředí žijeme.
Úklidové „čety“ byly k vidění na řadě míst a díky nim máme Příbram opět o něco čistější. „V letošním roce se akce zúčastnilo 120 dospělých a na čtyři desítky dětí. Celkem bylo sebráno 15 m3 komunálního odpadu, 10 m3 plastů a padesát pneumatik,“ uvádí Marcel Strnad z odboru životního prostředí.
Příbram se v tento den uklízela ze všech stran. „Uklizeny máme téměř všechny příjezdové cesty do města, okolí Svaté Hory, Novou Hospodu, Drkolnov, Brod… Do úklidu se zapojily také děti z lazeckého dětského domova, které si za svou vzaly cestu z Lazce k Litavce,“ zmínil některé z uklízených lokalit Marcel Strnad.
Díky patří všem zapojeným jednotlivcům i organizacím. Závěrem snad jedno přání, pojďme se chovat tak, ať je odpadu v našich ulicích a přírodě méně.
Příbram se v tento den uklízela ze všech stran. „Uklizeny máme téměř všechny příjezdové cesty do města, okolí Svaté Hory, Novou Hospodu, Drkolnov, Brod… Do úklidu se zapojily také děti z lazeckého dětského domova, které si za svou vzaly cestu z Lazce k Litavce,“ zmínil některé z uklízených lokalit Marcel Strnad.
Díky patří všem zapojeným jednotlivcům i organizacím. Závěrem snad jedno přání, pojďme se chovat tak, ať je odpadu v našich ulicích a přírodě méně.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová
DiS.
DiS.
autor: top
Další články
Proteinová horečka pokračuje. Proč jsou bílkoviny dnes téměř v každém výrobku?
Ještě před několika lety byly proteinové výrobky spojovány hlavně s kulturisty a …
ZAJÍMAVOSTI
Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa
Paratriatlonista Jan Tománek si zajistil účast na letošním mistrovství světa na …
SPORT
Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku
Tropické teploty, které překračují 30 stupňů Celsia, představují velkou zátěž nejen …
AKTUÁLNĚ
Vojenské lesy posilují ochranu Brd před požáry. Nasazují nové hasicí prostředky
Vojenské lesy a statky ČR (VLS) posilují ochranu lesů před požáry. V reakci na stále …
AKTUÁLNĚ
Vedra udeří naplno. V pátek může v Česku padnout hranice 40 stupňů
Českou republiku čeká další vlna mimořádných veder. Meteorologové vydali výstrahu před …
AKTUÁLNĚ
Drakovna se mění. Jolie Café et Pain otevře v říjnu a přinese vlastní pekárnu i celodenní menu
V přízemí Drakovny vzniká nový podnik Jolie Café et Pain. Prostory, kde na počátku 20. …
FOTOGALERIE
Rock’n’roll, loutky i moravská nálada. Březnické léto láká na nabitý závěr prázdnin
Festival Březnické léto pokračuje i během druhé poloviny prázdnin a nabídne pestrý …
KULTURA
Středočeští zemědělci hlásí polovinu sklizně. Úrodu však srazily mrazy i sucho
Zemědělci ve Středočeském kraji v minulém týdnu postoupili se sklizní obilovin za …
AKTUÁLNĚ
Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika
V areálu zpracovatelské firmy v lokalitě u Zalán u Rožmitálu pod Třemšínem vypukl dnes …
AKTUÁLNĚ
Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku
Obchodní řetězec Tesco podle informací britského deníku Financial Times zvažuje prodej …
NEPŘEHLÉDNĚTE





