17. 9. svátek má Naděžda

Šansoniérka Válová na debutovém albu nabízí nevydanou píseň Hapky

6. června 2019   (13:03)
Šansoniérka Válová na debutovém albu nabízí nevydanou píseň Hapky

Příbramskou rodačku objevil Horáček ve druhé řadě soutěže Česko hledá SuperStar.


Dosud nevydanou píseň Krev a šroubky zesnulého skladatele Petra Hapky nabízí na svém debutovém albu s názvem Černá šansoniérka Naďa Válová. Album čtyřicetileté zpěvačky produkovala Bára Basiková a texty opatřil Michal Horáček. Nahrávku Válová pokřtí 19. června v pražském hotelu Pytloun a o den později se představí na koncertu v Malostranské besedě. Turné k albu začne v září. Informovala producentka Basiková, která si s Válovou zazpívala duet Vidíš tu hvězdu?.

"Hapkova skladba Krev a šroubky nikdy na našich albech nevyšla a přitom podle mého soudu patří k jeho deseti největším věcem. Je to taková katedrála hapkovské melodiky, která vyžaduje po zpěvákovi obrovský rozsah a velkou techniku. Moc si přeju, aby se právě tahle píseň dostala prostřednictvím rozhlasu k posluchačům. Jsem šťastný, že Naďa tomu dala to, co tahle píseň potřebuje," řekl ČTK Horáček.
Píseň Krev a šroubky doprovází videoklip, ve kterém také účinkují Michael Kocáb a Varhan Orchestrovič Bauer.

Válová se již objevila na Horáčkově albu Ohrožený druh. Následně jí nabídl roli Cizí ženy v projektu Kudykam. Nechyběla ani na koncertech s písněmi Petra Hapky a Michala Horáčka. "V Kudykamu ve Státní opeře to byla úžasná zkušenost, na kterou nikdy nezapomenu. V minulosti mě hodně lidí chválilo a nabízelo spolupráci, ale nikdy z toho nic nebylo. Proto jsem tomu nevěřila, dokud jsem nedržela desku v ruce. Debut Černá je pro mě splněný sen," uvedla Válová.

Příbramskou rodačku objevil Horáček ve druhé řadě soutěže Česko hledá SuperStar. "Od začátku své umělecké dráhy hledám lidi. S paní Hegerovou to byla sázka na jistotu, ale dobrodružnější je hledat tam, kde jiní nehledají. Třeba na albu Ohrožený druh jsem spolupracoval s neprofesionálními skladateli. Lidé potřebují, aby jim dal někdo šanci," konstatoval Horáček.

Netradiční role producentky se poprvé v životě ujala zpěvačka Basiková. "Naďa má vynikající techniku a intonaci. Všechny písně jsme točily s klavírem bez možnosti střihu, protože u takových šansonů je autenticita a spontánnost strašně důležitá. Vynikne tak její hlas a texty," sdělila Basiková.

Podle Horáčka přináší Válová, která vedle zpěvu roznáší pivo v hospodě, do českého šansonu životní zkušenost člověka pracujícího v nelehkých profesích. "Zpívá o vlastním životě, to šanson potřebuje. Tento druh hudby je potřeba nejdříve odžít, a až potom odzpívat," konstatoval Horáček.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: topDalší články

Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32) Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Ochrana fauny ČR představila dětem zvířata, žijící v minizoo na Novém rybníku. 17. září 2019   (16:35) Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Během dvou dnů řešili příbramští policisté tři vloupání do objektů. 17. září 2019   (14:03) Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Dva bratři ve věku přes 40 let prodávali na Příbramsku drogy. Při své činnosti sice nespolupracovali, ale rozhodně si nepřekáželi. Každý měl svou specializaci, jeden se zaměřoval na kokain, druhý na marihuanu a pervitin. 17. září 2019   (13:06) Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Na program včerejšího jednání Rady města byl opětovně zařazen bod týkající se placeného parkování pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P 17. září 2019   (10:21) Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku V souvislosti s cvičením bude vyhlášen trauma plán. 17. září 2019   (09:02) Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Přinášíme informace o místech, kde se budou zdržovat policisté. 17. září 2019   (07:53) Úřady odmítly omezit rychlost v centru obce Kamýk nad Vltavou, nesouhlasí ani s vyznačením přechodů pro chodce Úřady odmítly omezit rychlost v centru obce Kamýk nad Vltavou, nesouhlasí ani s vyznačením přechodů pro chodce V centru obce je komunikace zúžena a je bez chodníku, lidé tedy musí vždy sejít na vozovku. Omezení rychlosti je však podle úřadů zbytečné 17. září 2019   (06:13) Čeká nás krutá zima. Nejen zvířata, ale už i zloději mají tendenci obalovat svá těla tukem Čeká nás krutá zima. Nejen zvířata, ale už i zloději mají tendenci obalovat svá těla tukem Nedovolená konzumace je momentálně velmi trendy 16. září 2019   (17:59) Na ulici Bratří Čapků kdosi vystěhoval půlku obývacího pokoje Na ulici Bratří Čapků kdosi vystěhoval půlku obývacího pokoje Příbramské Technické služby denně po městě zlikvidují kolem jedné tuny odpadů z černých skládek 16. září 2019   (15:27)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz