21. 9. svátek má Matouš

Šampioni ve sportovní kynologii se předvedou v Dobříši

4. srpna 2021   (13:23)
Další 3 fotografie v galeriiŠampioni ve sportovní kynologii se předvedou v Dobříši
foto: www.cacit.cz/se souhlasem

O víkendu 6. až 8. srpna se psí závodníci spolu se svými majiteli poměří ve třech disciplínách – hledání stopy, poslušnosti a obraně. V neděli se v Obořišti uskuteční soutěž v tzv. obedience.


Druhý srpnový víkend se v Dobříši potkají špičkoví sportovci ve speciálních disciplínách. Městský fotbalový klub (MFK) bude 6. až 8. srpna hostit Mezinárodní šampionát ve sportovní kynologii, na nějž kromě České republiky dorazí dvojice z Polska, Lotyšska, Srbska, Nizozemska, Itálie a Ázerbájdžánu. „Sportovní kynologie je považována za královský kynologický sport, pro svoji komplexnost a všestrannost totiž patří mezi nejnáročnější,“ uvádí pořádající spolek Cacit. Soutěžící budou plnit tři činnosti – pachovou práci (stopy), poslušnost a obranu. „Právě v těchto disciplínách vynikne dokonalá souhra psa s psovodem,“ doplňuje Cacit. Vstupenky na akci bude možné koupit u vstupu do areálu, informace o aktuálních podmínkách pro návštěvníky jsou zveřejněny na webu www.cacit.cz.

Sledovat, jak se startujícím daří, mohou diváci v pátek od 16.00 do 19.00, v sobotu pak již od 8.00 do 19.00. Nedělní program začíná rovněž od osmé ranní a končí v půl páté. Na stadionu MFK Dobříš se budou střídat dvojice v plnění poslušnosti a obrany, pachová práce se odehraje v terénu na vybraných loukách. Právě adrenalinová obranná disciplína, ve které rozhoduje rychlost, razance, bojovnost a zároveň dokonalá ovladatelnost, je divácky velmi atraktivní. Přílišná bojovnost ale na hřiště nepatří a agresivní psi jsou ze soutěže vyřazeni. Při poslušnosti se provádějí cviky jako chůze u nohy, přivolání, aporty, skoky nebo vyslání psa v určitém směru, přičemž plnění povelů by měla provázet radost a ochota psího společníka.
Kdo si chce doplnit obrázek o dalších kynologických disciplínách, bude mít možnost v neděli 8. srpna od 9.00 do 15.00 na fotbalovém hřišti v Obořišti. Zde se bude soutěžit v tzv. obedience, tedy speciálních cvicích poslušnosti s důrazem na koncentrované a přesné provedení. Tento druh sportu je vhodný pro jakékoliv psí plemeno, cviky se předvádějí individuálně i ve skupinách.

Fotogalerie

Šampioni ve sportovní kynologii se předvedou v Dobříši () Šampioni ve sportovní kynologii se předvedou v Dobříši (1) Šampioni ve sportovní kynologii se předvedou v Dobříši (2)

foto: David Neff, www.cacit.cz/se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka … V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Na podzim odborníci doporučují spojit přeočkování proti covidu-19 s očkováním proti …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz