vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno:   25. 9. 2020
Bohutín 2
Bratkovice 1
Březnice 7
Buková u Příbramě 1
Čím 3
Dobříš 19
Dolní Hbity 2
Drásov 2
Dublovice 2
Háje 2
Hluboš 4
Jablonná 1
Jince 2
Kamýk nad Vlt. 2
Kosova Hora 4
Krásná Hora nad Vltavou 1
Láz 1
Lešetice 1
Lhota u Příbramě 1
Milín 8
Mokrovraty 1
Nechvalice 1
Nečín 5
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 3
Nový Knín 5
Obecnice 6
Ohrazenice 1
Pičín 1
Příbram 121
Příčovy 5
Rosovice 1
Rožmitál p. Tř. 8
Sedlčany 18
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 1
Stará Huť 9
Štětkovice 1
Třebsko 1
Vranovice 1
Vysoký Chlumec 1
Zbenice 1

Šalmaj se blíží, ta letošní vypukne již 13. září

28. srpna 2014   (13:33)
Šalmaj se blíží, ta letošní vypukne již 13. září

Letošní ročník bude již osmý v pořadí.Jedna z největších a zároveň nejoblíbenějších akcí v Příbrami, Svatohorská šalmaj, se kvapem blíží. Nádvoří před Svatou Horou ožije středověkým tržištěm a bohatým kulturním programem již za několik týdnů a to přesně 13. září.

Před oficiálním začátkem akce projde městem historický průvod k přivítání arcibiskupa Arnošta z Pardubic. Ten startuje v 9.30 na náměstí T. G. Masaryka. Poté se vydá Pražskou ulicí až ke Svaté Hoře. Všichni účastníci v dobových kostýmech jsou vítáni.

Program oficiálně začíná v deset hodin dopoledne a končí hodinu před půlnocí. Nabídne velké množství vystupujících divadelníků, hudebníků, šermířů, tanečníků a jiných kumštýřů. Celý program zakončí vystoupení skupiny Ginevra.

Kromě programu na pódiu se stále bude něco dít i na celém nádvoří. Vyjma historického tržiště to bude například střelba z luku, ražba mincí, šermířská škola a různé zkoušky řemeslné výroby. Nebude chybět flašinetář, sokolník s ukázkou dravých ptáků, nebo malování na obličej a jízda na koních.

Výtěžek putuje na charitu

I letos bude výtěžek ze vstupného předán charitativním organizacím. Dočká se klub Demka, léčebna v Bukovanech a také Svatá Hora. Prostředky budou rozděleny přesně na třetiny. V minulém roce šalmaj navštívily více než dva tisíce návštěvníků. Podařilo se vybrat částku téměř 150 tisíc korun.  

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJ

Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz