20. 4. svátek má Marcela

Šalmaj se blíží, ta letošní vypukne již 13. září

28. srpna 2014   (13:33)
Šalmaj se blíží, ta letošní vypukne již 13. září

Letošní ročník bude již osmý v pořadí.


Jedna z největších a zároveň nejoblíbenějších akcí v Příbrami, Svatohorská šalmaj, se kvapem blíží. Nádvoří před Svatou Horou ožije středověkým tržištěm a bohatým kulturním programem již za několik týdnů a to přesně 13. září.

Před oficiálním začátkem akce projde městem historický průvod k přivítání arcibiskupa Arnošta z Pardubic. Ten startuje v 9.30 na náměstí T. G. Masaryka. Poté se vydá Pražskou ulicí až ke Svaté Hoře. Všichni účastníci v dobových kostýmech jsou vítáni.

Program oficiálně začíná v deset hodin dopoledne a končí hodinu před půlnocí. Nabídne velké množství vystupujících divadelníků, hudebníků, šermířů, tanečníků a jiných kumštýřů. Celý program zakončí vystoupení skupiny Ginevra.

Kromě programu na pódiu se stále bude něco dít i na celém nádvoří. Vyjma historického tržiště to bude například střelba z luku, ražba mincí, šermířská škola a různé zkoušky řemeslné výroby. Nebude chybět flašinetář, sokolník s ukázkou dravých ptáků, nebo malování na obličej a jízda na koních.

Výtěžek putuje na charitu

I letos bude výtěžek ze vstupného předán charitativním organizacím. Dočká se klub Demka, léčebna v Bukovanech a také Svatá Hora. Prostředky budou rozděleny přesně na třetiny. V minulém roce šalmaj navštívily více než dva tisíce návštěvníků. Podařilo se vybrat částku téměř 150 tisíc korun.  

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Čtyři jednotky hasičů zasahují u požáru lesa Čtyři jednotky hasičů zasahují u požáru lesa Ani na Velký pátek nemají hasiči klid 19. dubna 2019   (17:49) AKTUÁLNĚ Velký pátek připomíná smrt Ježíše Krista Velký pátek připomíná smrt Ježíše Krista Pokračujeme v našem mini seriálu o významu Velikonoc. 19. dubna 2019   (16:19) K nahlášenému požáru vyjížděli hasiči na Březové hory K nahlášenému požáru vyjížděli hasiči na Březové hory Právě nyní proběhl zásah hasičů na Březových Horách. 19. dubna 2019   (13:58) AKTUÁLNĚ Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Záchranářský vrtulník odlétl prázdný 19. dubna 2019   (12:28) AKTUÁLNĚ I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend Počet akcí je o tomto víkendu poměrně omezený. 19. dubna 2019   (09:41) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Přinášíme krátká videa vrtulníku a z vrtulníku pro dokreslení velikosti zasaženého území a komplikovanosti zásahu 19. dubna 2019   (06:59) VIDEO Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Obchodním domům to přikazuje zákon. 18. dubna 2019   (21:42) Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Velikonoce od loňska nabídnou hned 4 dny, kdy nemusíme do práce. 18. dubna 2019   (18:18) Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Příčinou požáru mohlo být i samovznícení 18. dubna 2019   (16:16) Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu 18. dubna 2019   (15:43) AKTUALIZOVÁNOKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz