20. 5. svátek má Zbyšek

ŠALANDA - dobré jídlo, pivo a jedinečná atmosféra

PR
5. srpna 2014   (08:14)
Dalších 6 fotografií v galeriiŠALANDA - dobré jídlo, pivo a jedinečná atmosféra

Šalandu najdete v Zahradnické ulici, v domě U Kašny, kde dříve byla cukrárna.


Historie města Příbrami, které leží poblíž starobylé obchodní stezky, se píše již téměř 800 let, od roku 1216, kdy "statek řečený Příbram" koupil od kláštera v Teplé pražský biskup Ondřej.  Jak šel čas, město se rozrůstalo a brzy se stalo městem hornickým. Těžbu stříbra později nahradila těžba uranu a ačkoliv se doly po Sametové revoluci uzavřely, Příbram již navždy hornickým městem zůstane. Nyní ale může těžit ze své bohaté historie a kulturního bohatství, které má, jelikož se zde nachází jedno z nejvýznamnějších mariánských poutních míst, bazilika Svatá Hora. Díky svojí historii, Hornickému muzeu, Svaté Hoře, mnoha kostelům i dalším místům je v Příbrami významným odvětvím cestovní ruch.

Součástí servisu pro turisty, ale i základní potřebou každého z nás je gastronomie, tedy vše od jídla a pití. Proto Vám královský pivovar Krušovice představuje a nabízí svůj nový koncept, vlajkovou loď, vzorný podnik krušovický - Šalandu. Základem je kvalitní česká kuchyně a pivo nejvyšší kvality. Šalanda ale nabízí mnohem více. Nechte se unášet atmosférou zlatých třicátých let minulého století. V Šalandách se snaží přiblížit atmosféru třicátých let jak interiérem, tak i způsobem servírování, hudbou i oblečením.

Šalanda – vzorný hostinský podnik krušovický je situována v historickém domě U Kašny v Zahradnické ulici nacházející se v centru města Příbrami. Hosté zde mají k dispozici 81 míst v restauraci a 42 míst na zahrádce.

Masivní stoly, porcelánové pivní tácky, výčepní v kožené zástěře, mosazné pípy, dobové fotografie či  příjemná hudba Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, to vše je Šalanda. Milovníci piva zde mohou ochutnat Krušovickou Desítku a Dvanáctku z tanku, nefiltrovaný Mušketýr, Pšeničné, Černé či nealkoholické pivo Zlatopramen. Jídelní lístek nabízí prověřenou českou kvalitní kuchyni, a to samozřejmě včetně poledního menu.

Fotogalerie

ŠALANDA - dobré jídlo, pivo a jedinečná atmosféra () ŠALANDA - dobré jídlo, pivo a jedinečná atmosféra (1) ŠALANDA - dobré jídlo, pivo a jedinečná atmosféra (2) ŠALANDA - dobré jídlo, pivo a jedinečná atmosféra (3) ŠALANDA - dobré jídlo, pivo a jedinečná atmosféra (4) ŠALANDA - dobré jídlo, pivo a jedinečná atmosféra (5)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: PR

autor: PR


Další články

Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Na místo přijel i pracovník plynáren 20. května 2019   (20:35) Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Zastupitelé Příbrami právě v těchto chvílích zvolili nového starostu. 20. května 2019   (17:35) AKTUALIZOVÁNO Sledujte s námi ON-LINE volbu nového starosty města Příbrami Sledujte s námi ON-LINE volbu nového starosty města Příbrami Dnešní zasedání Zastupitelstva města začíná v 16:00 hodin. Buďte u toho s námi. 20. května 2019   (15:45) Foto dne: Pane starosto, děkujeme Foto dne: Pane starosto, děkujeme Již jen pár hodin nás dělí od volby nového starosty města Příbrami 20. května 2019   (14:22) Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai U nehody aktuálně zasahují složky IZS. 20. května 2019   (12:43) Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Ačkoli kabinky vypadají zvenku podobně jako například nové toalety, mají zcela jiný účel 20. května 2019   (11:10) Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Levý jízdní pruh je uzavřen 20. května 2019   (09:11) Dětský den pro nedočkavce Dětský den pro nedočkavce Na Drkolnově bude šrumec. Přijedou hasiči a koníci ze žežické stáje 20. května 2019   (08:25) Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Lidé se usmívali a neřešili. Nebyl to happening, ale HAPPYning. 20. května 2019   (06:06) Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi O venkovní reprízy je velký zájem, představení tak bývají rychle vyprodaná. 19. května 2019   (18:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz