9. 7. svátek má Drahoslava




S průvodem dnes odstartuje i Tříkrálová sbírka

6. ledna 2016   (10:39)
S průvodem dnes odstartuje i Tříkrálová sbírka
foto: pribram.cz

Sbírka potrvá až do 10. ledna. Přispět lze i na bankovní účet.



Dnes přesně v 16 hodin od příbramské radnice odstartuje tradiční Tříkrálový průvod. Ten půjde skrze ulice Tyršova, Hailova, Jiráskovy sady, Pražskou až na náměstí TGM, kde bude pokračovat doprovodný program.

Na návštěvníky zde bude čekat živý betlém a scénka, při které Tři králové předají své dary a to zlato, kadidlo a myrhu. Zazní i znělka Souboru svatohorských trubačů a také projev starosty, pana faráře a ředitele Farní charity Příbram. Poté bude probíhat další hudební vystoupení.

Sbírka bude vybírat peníze na nový denní stacionář pro seniory

Společně s příchodem průvodu na náměstí TGM také začne Tříkrálová sbírka. Ta potrvá až do 10. ledna. Přispět budete moci i v sobotu 9. ledna od 9 do 13 hodin v hypermarketu Tesco, dále v některých příbramských školách a kostelech.

Svůj dar můžete také zaslat na konto Tříkrálové sbírky - 66008822/0800, variabilní symbol – 1927. Získaná částka bude použita na budování nového stacionáře pro seniory a charitního centra v Jiráskových sadech.

„Díky Vám tak chceme pomoci nejenom seniorům a lidem s hendikepem, ale i rodinám s dětmi, které jsou odkázány na pomoc druhých. Loni jsme takto mohli podpořit přes dvacítku našich klientů, pro které jsme připravili rehabilitační pobyt v Sezimově Ústí,“ píše Farní Charita Příbram ve svém informačním materiálu.

Výtěžek sbírky bude odevzdán na celorepublikové konto Charity ČR, která zpět vrátí 2/3 do Příbrami. Další třetina bude použita na pomoc migrantům a běloruským dětem ze sociálně slabých rodin.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Výrazný vrchol na Hořovicku láká turisty skalními útvary, kamenným schodištěm i … TIP NA VÝLET Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Po chladnějších dnech se počasí v Česku vrací do letního režimu. Nad střední Evropu se … AKTUÁLNĚ Na nádraží si doplníte pitnou vodu nebo osvěžíte. S nápadem přišli dobříšští školáci Na nádraží si doplníte pitnou vodu nebo osvěžíte. S nápadem přišli dobříšští školáci Obyvatelé i návštěvníci Dobříše mohou v letních měsících využít nové veřejné pítko na … Přes 60 jezdců míří do Sedlčan. Rallycross Cup slibuje adrenalin i večerní koncert Přes 60 jezdců míří do Sedlčan. Rallycross Cup slibuje adrenalin i večerní koncert Sedlčanská kotlina bude v sobotu 11. července patřit burácejícím motorům. Na druhý … SPORT Kdo povede Příbram po volbách? Kandidátky se začínají odkrývat! Kdo povede Příbram po volbách? Kandidátky se začínají odkrývat! Termín letošních komunálních a senátních voleb je pevně stanoven. Volit se bude 9. a … POLITIKA Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla Skanzen Vysoký Chlumec se v sobotu 18. července promění v místo, kde se zastaví čas. … ZAJÍMAVOSTI Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron Vodní záchranáři za letošní léto evidují přes 420 zásahů, což je téměř 50 procent celé … AKTUÁLNĚ Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu Navzdory celkovému poklesu porodnosti v Česku stoupl porodnici Oblastní nemocnice … Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy Na noční obloze září tisíce hvězd, ale jen jedna z nich stojí tak pevně, že se stala … ZAJÍMAVOSTI
Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili Středočeští kriminalisté se obracejí na veřejnost s výzvou v souvislosti s případem … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz