vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno: 18. 9. 2020
Bohutín 2
Březnice 6
Chotilsko 1
Dobříš 16
Dolní Hbity 2
Drásov 1
Drevníky 1
Háje 5
Hluboš 1
Jablonná 1
Jince 1
Kamýk nad Vlt. 6
Klučenice 1
Lazsko 1
Lešetice 1
Malá Hraštice 2
Mokrovraty 1
Narysov 2
Nechvalice 6
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 1
Nový Knín 1
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 2
Podlesí 2
Příbram 91
Příčovy 2
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 7
Rybníky 2
Sedlčany 6
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 2
Stará Huť 2
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Trhové Dušníky 2
Višňová 1
Zbenice 1
Zduchovice 1
S plánováním výletů do Brd a Podbrdska pomohou nové propagační materiály

16. června 2020   (10:02)
S plánováním výletů do Brd a Podbrdska pomohou nové propagační materiály

Vydané brožury přinášejí celkem 20 tipů na výlet, resp. 10 výletů pěšky a 10 cyklo výletů. Každý výlet obsahuje popis trasy i zajímavostí v okolí, orientační mapku se zaznačenou trasou, informaci o její délce a náročnosti.


Region Brdy a Podbrdsko se rozprostírá na jihozápad od Prahy až na samou hranici Středočeského kraje, od Křivoklátska po Vltavu. S objevováním této rozsáhlé oblasti, která desítky let sloužila vojenským účelům, pomohou nové tiskoviny vydané Turistickou oblastí Brdy a Podbrdsko. Ediční řada obsahuje celkem 3 brožury doplněné 6 informačními letáky. Základní obecný prospekt, který zájemce provede celou oblastí, rozšiřuje 20 tipů na pěší a cyklovýlety, které ocení především vyznavači aktivního odpočinku.

O tom, že Brdy a Podbrdsko nejsou pouze krajinou hustých lesů a vojenských památek, návštěvníky přesvědčí nový tiskový materiál představující region. V něm se zájemci dozví, kam se vydat na výlet s dětmi, které hrady a zámky by neměly uniknout jejich pozornosti, nebo jak nejsnáze poznat místní zvyky a tradice. Brdy a Podbrdsko jsou však především krajem s industriální a vojenskou minulostí, s níž seznámí právě hlavní brožura „Najděte svou krajinu samoty a ticha“. Nakonec nechybí ani přehled oblasti v číslech. Věděli jste například, že na Svaté Hoře u Příbrami se událo na 4000 zázraků uznaných Vatikánem? Nebo že po dlouhých 90 let byl vstup do Brd přísně zakázán?
O tom, že Brdy a Podbrdsko nejsou pouze …
Další vydané brožury přinášejí celkem 20 tipů na výlet, resp. 10 výletů pěšky a 10 cyklo výletů. Každý výlet obsahuje popis trasy i zajímavostí v okolí, orientační mapku se zaznačenou trasou, informaci o její délce a náročnosti. Nezapomnělo se ani tip na dobré jídlo, a tak každý z výletů obsahuje tipy na místní gastronomii. Brožury obsahují lehké trasy vhodné pro rodiny s dětmi, i náročnější pro sportovce.
Kolekci doplňuje také 6 informačních letáků, které představují jednotlivé turistické cíle. Slouží tak jako krátká pozvánka na hrady a zámky, rozhledny, místa spjatá s vojenskou minulostí nebo třeba do muzeí a galerií.
Kolekci doplňuje také 6 informačních letáků, …

Online propagaci regionu na webu a sociálních sítí nově doplňujeme i o propagační brožury. Těmi bychom chtěli pozvat turisty do rozmanitého regionu, ve kterém si každý najde to svoje. Přijměte proto naše pozvání a nechte se inspirovat tipy na výlety, které jsme si pro vás připravili. Ať už se vydáte do center historických měst, nebo vystoupáte na vrcholky hor, kde téměř nikoho nepotkáte, Brdy a Podbrdsko si jistě zamilujete“, říká Martin Draxler, předseda spolku Turistická oblast Brdy a Podbrdsko a radní Středočeského kraje.
„Online propagaci regionu na webu a sociálních …
Inspirativní brožury a letáky jsou k dostání ve vybraných turistických cílech a informačních centrech v oblasti Brdy a Podbrdsko a v informačním centru Středočeské centrály cestovního ruchu v Husově ulici v Praze.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Helena Frintová
foto: pribram.cz_Miroslav Pavlík

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Za fatální chybu považuje, že se odkládalo znovuzavedení roušek 19. září 2020   (09:23) Nepřehlédněte Od vysvěcení kostela na Březových Horách uběhne 130 let Od vysvěcení kostela na Březových Horách uběhne 130 let V neděli 20. září oslaví kostel sv. Vojtěcha narozeniny, účastníci se mohou těšit na hudební vystoupení i komentovanou prohlídku. 19. září 2020   (08:42) Pokračování 4. dílu Svatohorského Downtownu již dnes v Příbrami Pokračování 4. dílu Svatohorského Downtownu již dnes v Příbrami Hasiči likvidují požár v CHKO Brdy u Bratkovic. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu Hasiči likvidují požár v CHKO Brdy u Bratkovic. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu Sobotní farmářské trhy namíchají gastronomické i kulturní ingredience Sobotní farmářské trhy namíchají gastronomické i kulturní ingredience V Rožmitálu pod Třemšínem k pohádce zakousnete domácí dobroty nebo popijete burčák. Tradiční prodejní trhy proběhnou opět i v Příbrami. 18. září 2020   (19:30) V Praze i Středočeském kraji budou roušky povinné i venku V Praze i Středočeském kraji budou roušky povinné i venku Petr Štěpánek: Úspěšný starosta Petrovic a dobrovolný hasič Petr Štěpánek: Úspěšný starosta Petrovic a dobrovolný hasič PR
Babiš nevyloučil zavedení nouzového stavu Babiš nevyloučil zavedení nouzového stavu Nouzový stav letos v Česku platil kvůli epidemii nemoci covid-19 od 12. března do 17. května. 18. září 2020   (15:05)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz