12. 3. svátek má Řehoř

S opravou soch a balustrády na Svaté Hoře pomůže Říjnový koláč

27. září 2022   (06:36)
S opravou soch a balustrády na Svaté Hoře pomůže Říjnový koláč
foto: Svatá Hora, Miroslav Zelenka

Dobročinnou akci ve svatohorských ambitech podpoříte také věnováním vlastních pekařských výrobků, a to v neděli 2. října od 8.00 do 13.00.


V neděli 2. října provoní areál Svaté Hory vůně čerstvého pečiva. Cílem dobročinné akce s gastronomickým názvem i „náplní“ Říjnový koláč je další zvelebování mariánské památky. Výtěžek z aukce domácích pekařských výrobků bude věnován na zrestaurování soch a opravu balustrády kolem svatohorské baziliky.

Projekt podpořil Středočeský kraj, farnost se na jeho financování podílí 20 % z celkové sumy, což za první etapu znamená částku přibližně 200 tisíc korun. „Druhá etapa opravy dvanácti soch a části zábradlí balustrády by měla začít na jaře,“ informuje o pokračování rekonstrukce web Svaté Hory.
Kromě zakoupení pekařských delikates je možné sbírku podpořit věnováním vlastnoručně upečených výrobků (v den jejího konání). Podrobnější informace získáte na tel. čísle 731 619 800. Říjnový koláč se v neděli koná od 8.00 do 13.00.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Společnost Meta Platforms oznámila změnu ve fungování své komunikační služby Facebook … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů O zásahu policie i Krajské veterinární správy ve Vranovicích, kde byla množírna psů, … AKTUÁLNĚ Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami První březnová sobota patřila v Příbrami rybolovné technice. Mezi více než šedesátkou … FOTOGALERIE „Nezastavujme louky. Příbram musí růst dovnitř,“ říká starosta Konvalinka „Nezastavujme louky. Příbram musí růst dovnitř,“ říká starosta Konvalinka Jak má Příbram vypadat za deset let a kde má smysl hledat prostor pro nový rozvoj? O … ROZHOVOR Střední Čechy hledají dobrovolnické hrdiny. Začínají nominace na cenu KŘESADLO 2025 Střední Čechy hledají dobrovolnické hrdiny. Začínají nominace na cenu KŘESADLO 2025 Regionální dobrovolnické centrum (RDSC) pro Středočeský kraj zahájilo první ročník … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram vzpomíná na Františka Rajtorala. Fotbalista, na kterého se nezapomíná Příbram vzpomíná na Františka Rajtorala. Fotbalista, na kterého se nezapomíná Ve čtvrtek 12. března by oslavil narozeniny bývalý český reprezentant a příbramský … NEPŘEHLÉDNĚTE Speed Marathon se blíží. Ještě máte šanci policii zaslat tip, kde mají měřit rychlost Speed Marathon se blíží. Ještě máte šanci policii zaslat tip, kde mají měřit rychlost Řidiči nejen na Příbramsku by měli zpozornět. Policie se i letos zapojila do akce … DOPRAVA Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění Na silnici u obce Hluboš zasahovaly ve středu odpoledne všechny složky integrovaného … Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů Státní veterinární správa (SVS) při kontrole na základě obdrženého podnětu odhalila v … FOTO
V Březnici zazní poprvé Ota Balage: Rocková legenda spojí síly s mladými talenty v jedinečném hudebním večeru V Březnici zazní poprvé Ota Balage: Rocková legenda spojí síly s mladými talenty v jedinečném hudebním večeru V Kulturním domě Březnice poprvé vystoupí známý zpěvák Ota Balage + band. A nejen on – …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz