S nemocí COVID-19 v ČR zemřelo 44 lidí, uzdravilo se 67 pacientů
2. dubna 2020 (18:07)
S nemocí COVID-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru, v Česku zemřelo 44 lidí. Proti ranním údajům je to o čtyři více. Zvýšil se i počet uzdravených, proti ránu o šest na 67 pacientů. Případů nákazy koronavirem je 3805, za dnešek zatím přibylo 216 nových. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.
Dvě z úmrtí jsou z dnešního dne, z Prahy a Královéhradeckého kraje. V obou případech šlo o seniory nad 60 let, vyplývá z webu. Fakultní nemocnice Hradec Králové už dřív informovala, že zde dopoledne zemřela devětasedmdesátiletá pacientka s nákazou COVID-19, která měla další vážná onemocnění.
Případů koronaviru je nejvíc v Praze, více než čtvrtina z celkového počtu. V hlavním městě je nákaza také nejrozšířenější, na 100.000 obyvatel připadá zhruba 73 případů. Nejméně zjištěných nakažených na 100.000 obyvatel je v Jihočeském kraji, zhruba 17.
Případů koronaviru je nejvíc v Praze, více než čtvrtina z celkového počtu. V hlavním městě je nákaza také nejrozšířenější, na 100.000 obyvatel připadá zhruba 73 případů. Nejméně zjištěných nakažených na 100.000 obyvatel je v Jihočeském kraji, zhruba 17.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Děti mají právo na pocit bezpečí
Světový den prevence týrání a zneužívání dětí připomíná nutnost chránit …
Krajina, která učí i zrcadlí. Nová kniha o středních Čechách vede od starohor k dnešku i k sobě samým
Středočeský kraj ve spolupráci s nakladatelstvím Dokořán představil již dvanáctou …
30+ PARTY v Pekle: Večer, jaký Příbram ještě nezažila
Music Club Peklo slaví třetí narozeniny od otevření klubu a tak zve už tento pátek 21. …
Temala převzala štafetu v náhradní rodinné péči
Dlouholetou činnost kanceláře náhradní rodinné péče při Dětském domově Korkyně na …
Je čas námluv raka kamenáče
Rak kamenáč je nejvzácnější druh raka v naší zemi a stal se symbolem CHKO Brdy.
Pacific Crest Trail: Ema Albrechtová vypráví v Příbrami o cestě z Mexika do Kanady
Jaké to je projít pěšky legendární trasu Pacific Crest Trail? O tom bude ve čtvrtek …
Do Česka dorazily první výrazné projevy zimy: studená fronta přinesla sníh, mráz i náledí
Do České republiky zamířila už v pondělí výrazná studená fronta, která přinesla první …
Gertrudy pořádají MODES ROBES 9. Pomoc zvířatům skrz módu
Devátý ročník charitativního bazaru MODES ROBES se uskuteční v sobotu 22. listopadu v …
FOTOGALERIE
Vánoční MINT Market v Příbrami: místo, kde najdete originální dárky od českých tvůrců
Vánoční nákupy začínají letos v Příbrami už v sobotu 22. listopadu. Estrádní sál v …
Houpák zarůstá a stín nesvědčí vřesům
Každý, kdo si oblíbil vrchol Houpák v CHKO Brdy, kde se rozkládala bývalá cílová …





