S mrazem, který může poškodit stromy, mají pěstitelé počítat i v pátek
5. dubna 2023 (12:12)
foto: pixabay
Stromy doporučují meteorologové chránit například přípravky proti promrznutí nebo pálením rostlinného odpadu v jejich blízkosti.
Mráz, který může poškodit kvetoucí ovocné stromy, bude v nižších polohách velké části Česka také v noci na pátek. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který tak prodloužil své upozornění před mrazem ve vegetačním období. Původně platilo do čtvrtečního rána pro celé Česko. Stromy doporučují meteorologové chránit například přípravky proti promrznutí nebo pálením rostlinného odpadu v jejich blízkosti.
"Na našem území se vyskytuje studený a poměrně suchý vzduch. Zejména při zmenšené oblačnosti budou opět teploty v noci na čtvrtek klesat na celém území pod bod mrazu. V noci na pátek bude od severovýchodu přibývat oblačnost, záporné teploty se proto ještě očekávají," uvedli na facebooku meteorologové. Podle nich by mráz mohl v polohách pod 550 metrů nad mořem poškodit zejména kvetoucí meruňky, broskvoně, slivoně a keře vinné révy.
Pěstitelé by podle meteorologů měli zakrýt nízké rostliny světlou netkanou textilií, u stromů lze podle nich použít ochranné přípravky proti promrznutí nebo klasické metody ošetření, jako je lehký postřik drobnými vodními kapičkami před východem Slunce nebo zakuřování spalováním vlhkého rostlinného odpadu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Dobrovolníci před hlavní sezónou uklidili Brdy
•Na velikonoční týden se vrací zimní počasí, noci budou mrazivé
•V příštích dnech bude v noci až minus šest stupňů, mráz může poškodit ovocné stromy
Další články
Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění
Na silnici u obce Hluboš zasahovaly ve středu odpoledne všechny složky integrovaného …
Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů
Státní veterinární správa (SVS) při kontrole na základě obdrženého podnětu odhalila v …
FOTO
V Březnici zazní poprvé Ota Balage: Rocková legenda spojí síly s mladými talenty v jedinečném hudebním večeru
V Kulturním domě Březnice poprvé vystoupí známý zpěvák Ota Balage + band. A nejen on – …
Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu
Ve Vranovicích u Rožmitálu pod Třemšínem zasahovala v úterý 10. března Policie ČR …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně
Otázka, která se v Příbrami vrací stále častěji: Má mladá generace důvod ve městě …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery
Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o …
AKTUÁLNĚ
Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu
Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko
Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník
V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky …
AKTUALIZOVÁNO
Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem
Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina …




