13. 8. svátek má Alena

S lahváčem v hloučku, v horším případě noc strávená na záchytce. Policisté řeší i agresivní opilce

Nepřehlédněte
29. dubna 2020   (06:27)
S lahváčem v hloučku, v horším případě noc strávená na záchytce. Policisté řeší i agresivní opilce

Někteří lidé neřeší rizika, ale reagují na aktuální situaci a alkohol jim jakési řešení nabízí.


Přestože vládní opatření uzavřela restaurace a bary, lidé podle odborníků holdují alkoholu více než předtím. Je to prý i logická reakce na současnou situaci, kdy se mnoho lidí obává budoucnosti. Ono je to bohužel i klinicky snadno zdůvodnitelné. Jak z hlediska řešení úzkostí a strachu, tak z hlediska obvyklé strategie užívání alkoholu za účelem pozitivní změny nálady. Jsme svědky toho, že lidé prostě k alkoholu nyní tíhnou více než v běžné situaci.

Téměř 40 procent lidí začalo víc jíst a necelá pětina zvýšila konzumaci alkoholu. Více se přejídají muži než ženy, v případě alkoholu je to naopak. Podle průzkumu má větší příjem jídla více než polovina mladých mezi 18 a 26 lety. Spotřebu alkoholu více navýšili lidé mezi 27 a 35 lety a o něco méně mladí do 26 let. Naopak nejméně přidali v pití lidé ve věku 54 až 65 let, vyplývá z průzkumu agentury Ipsos pro Zdravotní pojišťovnu Ministerstva vnitra ČR. Zúčastnilo se ho více než 1600 lidí.
Lidé, kteří za normálních podmínek abstinují, se v této stresové situaci mohou rozpít. Je velmi pravděpodobné, že jedním z dědictví celé koronavirové krize bude zvýšený počet lidí, kteří mají s pitím problém.
Shlukování lidí, popíjejících alkohol na veřejnosti, je možné vidět každý den před příbramskými koloniály. Zastihli jsme skupinku popíjejících u vietnamské prodejny v Příbrami na Rynečku. Do jednoho bez roušek, jeden odvážlivec měl šátek spadlý pod bradu. „Nic nám není, sedět doma nebudeme. Když nám zavřeli hospody, tak co máme dělat,“ odvětil na dotaz, proč nemají zakryté obličeje, jeden z mužů.

Policisté řeší přestupky téměř každý den. Například v pátek 24. března vyjížděli ke dvěma opilcům do Březnice. „V odpoledních hodinách seděl na lavičce na náměstí značně opilý 38letý muž, který neměl nasazenou roušku. Hlídka u něj provedla dechovou zkoušku, která vykázala téměř tři promile alkoholu,“ sdělila redakci policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že byl muž převezen na „záchytku“ k vystřízlivění a nyní se bude zpovídat z přestupkového jednání.
V nočních hodinách policisté vyjížděli k jinému opilci, 31letému muži, který byl velmi hlučný a po slovní rozepři napadal svého známého. „Na displeji přístroje se při dechové zkoušce objevila hodnota 2,2 promile a dotyčný byl posléze také převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Za přestupek proti občanskému soužití mu nyní hrozí pokuta ve výši až 20 tisíc korun,“ dodala Schindlová.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: ilustr_PČR

autor: Tomáš Pečenka

Další články

V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí Řecko nebude požadovat testy na covid od českých občanů, oznámil Babiš Řecko nebude požadovat testy na covid od českých občanů, oznámil Babiš Sloupky v Pražské ulici nereagovaly na sirénu záchranky Sloupky v Pražské ulici nereagovaly na sirénu záchranky V příštím týdnu má do Řecka letět asi 4800 Čechů, děti do deseti let na testy nemusí V příštím týdnu má do Řecka letět asi 4800 Čechů, děti do deseti let na testy nemusí Nepřehlédněte V pátek dorazí silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami, varují meteorologové V pátek dorazí silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami, varují meteorologové Každá třetí domácnost přišla o část příjmu, uvedl průzkum Každá třetí domácnost přišla o část příjmu, uvedl průzkum Pandemie koronaviru a s ní spojená vládní omezení zasáhla celou tuzemskou ekonomiku. 13. srpna 2020   (11:11) Zavedené hračkářství v Příbrami hledá nového provozovatele. Z časových důvodů nemohu pokračovat, říká majitelka obchodu Zavedené hračkářství v Příbrami hledá nového provozovatele. Z časových důvodů nemohu pokračovat, říká majitelka obchodu Má malé děti a vlastní podnikání. Přesto věnuje svůj čas onkologicky nemocným pacientům Má malé děti a vlastní podnikání. Přesto věnuje svůj čas onkologicky nemocným pacientům Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku
Známe všechna místa stanovišť policejních hlídek pátečního Speed marathonu Známe všechna místa stanovišť policejních hlídek pátečního Speed marathonu Do bezpečnostní akce nazvané Speed marathon se policejní hlídky zapojují každoročně, loni při ní v rámci celé republiky zkontrolovaly na 7500 aut a zjistily na 3200 přestupků. 12. srpna 2020   (18:05)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz