22. 8. svátek má Bohuslav

S Dášou Nesvedovou o životě v březnickém gangu

ROZHOVOR
28. srpna 2018   (12:52)
S Dášou Nesvedovou o životě v březnickém gangu

Kulturní gang v Březnici pořádá koncerty, promítání i čertovskou nadílku. „Po každé akci s tím chceme praštit,“ říká se smíchem Dáša Nesvedová, jedna ze čtyř hnacích motorů gangu.


 Za spoustou akcí, které se v Březnici pořádají, stojí Kulturní Gang Březnice. Zaměřuje se na akce pro mladé lidi, rodiny s dětmi, hudební a kulturní projekty. „Organizujeme to, co baví nás samotné a co nám ve městě chybělo. Snažíme se dělat akce, které žádná jiná organizace nenabízí, a za kterými by jinak lidé museli cestovat do větších měst,“ říká za gang Dáša Nesvedová.

Většina akcí se koná v areálu starého kluziště, což je pozemek, který byl dlouhodobě nevyužívaný a zanedbaný a za dobu 10 let ho spolek svépomocí, dobrovolnou prací členů a příznivců, upravil na pěkný prostor pro setkávání lidí z regionu.

Foto: původní stav kluziště

 Za spoustou akcí, které se v Březnici …
S organizováním akcí je spousta starostí, práce, a stojí to hodně času. Co vás do toho žene a kde berete energii?

„Ano, jsou s tím starosti a spousta práce. Hodně pomáhá manžel, děti a celá rodina, taky dobří přátelé a příznivci spolku, bez toho by to nešlo. Jsme pak ale rádi, když se nám nějaká akce vydaří a lidem se líbí. Vždyť i my tady ve městě bydlíme a tak chceme, aby se nám tady dobře žilo, a děláme to vlastně pro sebe… a když to nikdo jiný nezorganizuje, zorganizujeme to zkrátka sami…“

Kde vznikl nápad k organizování akcí, a která měla za ty roky největší úspěch?

„Za ty roky je asi naší „nejtradičnější“ akcí Rockfest Březnice, kterou organizujeme v podstatě už od roku 2004. Rockové koncerty jsme s manželem organizovali už dávno předtím, než jsme založili oficiální spolek. Začali jsme v 90. letech v hospodě v Hudčicích, to bylo opravdu punkový.“

S organizováním akcí je spousta starostí, …
Nastal někdy okamžik, kdy už jste si říkala, že s tím praštíte?

„Po každé akci toho chceme nechat… ,“ směje se Dáša.

Co vše už máte letos na triku a na co se mohou těšit březničtí ve zbytku roku?

„V letošním roce z velkých akcí mohu jmenovat spolupráci na Masopustu Březnice, který společně s odborem kultury zajišťujeme technicky, vymýšlíme program a aktivně se zapojujeme i jako účastníci v maskách.

Oblíbené je také cykloodpoledne pro děti i rodiče, což jsou závody na kolech a odstrkovadlech, a které je zaměřeno na příznivce cyklistiky.

Dále je to Neckiáda Březnice, což je velká akce – přehlídka všemožných plavidel na řece a doprovodný program zakončený večerní hudební produkcí čtyř kapel – bývá pravidelně v červnu.

V létě probíhalo venkovní promítání filmů s názvem Lokální filmovar. Tento náš malý filmový festival se těšil velkému zájmu diváků a určitě budeme v příštím roce v jeho pořádání pokračovat.

Osmého září nás čeká Rockfest Březnice opět na starém kluzišti. Letos přivezeme návštěvníkům slušnou dávku rock´n´rollu – vystoupí Špejbl´s Helprs, Hentai Corporation, Doga, Locomotive, Funkce šroubu.

Na podzim a v zimě se snažíme zorganizovat nějaké cestovatelské přednášky či projekce filmů s cestovatelskou tematikou nebo programy o exotických kuchyních či další zajímavosti ze světa.

V listopadu oživujeme sklepení bývalé jezuitské koleje, které je běžně nevyužívané a představujeme ho jako alternativní kulturní prostor, kam zveme zajímavé kapely. I na letošek máme tento projekt nachystaný.

V prosinci opět společně s Městem a spřáteleným spolkem Rosenthal z Rožmitálu organizujeme Čertovské hrátky, což je setkání s čertem a Mikulášem ve veřejném prostoru. Náměstím projde čertovský průvod, v areálu bývalé jezuitské koleje jsou připraveny zábavné úkoly pro děti, divadelní představení a na závěr prožijí děti pravou pekelnou a nebeskou atmosféru ve sklepení bývalé jezuitské koleje.

Kromě našeho spolku pořádá řadu akcí u nás ve městě odbor kultury Města Březnice, Zámek Březnice a další spolky a organizace sídlící
 v našem městě. Obecně si myslím, že spolkový život je v Březnici celkem pestrý a obyvatelé města si mohou vybrat, kterou akci či aktivitu chtějí navštívit.  Dle mého je různorodost nabízených akcí důležitá a pomáhá dělat život na malém městě příjemnější a atraktivnější.“
 
 
 
 
 
 

Nastal někdy okamžik, kdy už jste si říkala, …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Dáša Nesvedová

autor: jkDalší články

Město Příbram chce revitalizovat vnitrobloky, setkalo se však s mizivým zájmem rezidentů Město Příbram chce revitalizovat vnitrobloky, setkalo se však s mizivým zájmem rezidentů Lidé žijící ve vnitroblocích měli šanci se vyjádřit k tomu, co by se mělo v místě jejich bydliště zlepšit, využili toho však jen minimálně 22. srpna 2019   (06:27) Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Čínská hračka obsahuje mnohonásobně více toxického olova a kadmia, než povoluje norma. 21. srpna 2019   (19:52) Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Po incidentu se dal na útěk 21. srpna 2019   (16:37) V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM Všechny tři termíny byly téměř okamžitě plně obsazené 21. srpna 2019   (14:39) Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Provádějící firma požádala o prodloužení termínu dokončení stavby o pět týdnů. 21. srpna 2019   (12:25) Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků 29 řidičů překročilo povolenou rychlost 21. srpna 2019   (10:55) „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram Do pořadu Na slovíčko jsme si tentokrát pozvali Bc. Jana Starku, majitele klubu 1. FK Příbram. 21. srpna 2019   (08:36) Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Předzahrádky jsou v Příbrami osvobozeny od místního poplatku, jejich vzhled není městem ovlivňován 21. srpna 2019   (06:12) V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici Dopravu řídí hasiči kyvadlově 20. srpna 2019   (18:51) Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Uchazeči o funkci by měli mít vysokoškolské vzdělání ekonomického, právního, technického nebo humanitního zaměření, manažerské schopnosti, zkušenost s řízením kolektivu a alespoň dvouletou praxi v územním samosprávném celku nebo příspěvkové organizaci. 20. srpna 2019   (15:59)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz