6. 5. svátek má Radoslav




S budovou plánované patologie má vlastník svůj záměr. Ten se však komplikuje

11. května 2020   (06:42)
S budovou plánované patologie má vlastník svůj záměr. Ten se však komplikuje
foto: pribram.cz

V rozestavěné budově poblíž bývalého infekčního oddělení příbramské nemocnice měl vzniknout hospic. Zatím to však vypadá, že projekt zůstane jen na papíře


Rozestavěná budova nedaleko infekčního oddělení příbramské nemocnice, ve které se měla původně nacházet patologie, již řadu let chátrá. V roce 1992 byla stavba z finančních důvodů pozastavena a o šest let později vyhořela. Na objektu se podepsal i nemilosrdný zub času. Do současného žalostného stavu se však stavba dostala i vlivem dlouhotrvajících majetkových peripetií.
Rozestavěná budova nedaleko infekčního …
foto: pribram.cz

V roce 2005 přešlo pět devítin této nevyužité stavby do vlastnictví Příbrami. Město zde již tehdy uvažovalo o zřízení hospice, zůstalo však jen u plánů. Zbývající část objektu byla v rukou státu. Ten svůj podíl nabízel za bezmála tři miliony korun, což radnice s ohledem na dezolátní stav objektu zamítla. Ani následnou nabídku, získat podíl za 2.2 miliony, město neakceptovalo.
V roce 2005 přešlo pět devítin této nevyužité …
foto: pribram.cz
Před čtyřmi lety se budova konečně dostala do rukou jednomu výhradnímu vlastníkovi a této zakleté stavbě opět svitla naděje. Příbramský majitel si nechal vypracovat studii na dům s hospicovými lůžky a dalšími sociálními službami, po kterých je ve městě poptávka. Prozatím však zůstalo jen u vyklízení nahromaděného odpadu. Kus pozemku pod stavbou (zhruba 200 metrů čtverečních) patří nemocnici a ta je odmítla prodat. Plány se tedy opět komplikují.
Před čtyřmi lety se budova konečně dostala do …
foto: pribram.cz
"Koncem loňského roku jsme prohráli vleklý soudní spor s Oblastní nemocnicí Příbram, která vlastní část pozemku pod stavbou bývalé patologie a odmítá nám ji prodat. Nyní se tedy rozhodujeme, co bude dál," uvedl majitel objektu Martin Valta.
foto: pribram.cz

Zmiňované pozemky nemá Oblastní nemocnice v Příbrami v plánu odprodat, protože jsou klíčové pro její další rozvoj. Prodejem bychom se připravili o možnost rozšíření areálu daným směrem. Nemocnice nikdy žádnou oficiální cestou odprodej těchto pozemků nikomu nepřislíbila, uvedl Martin Janota, tiskový mluvčí ON Příbram.
„Zmiňované pozemky nemá Oblastní nemocnice v …
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Miloslava Ritschlová








Další články

Obchodní akademie Příbram dobyla mezinárodní veletrh fiktivních firem v Praze Obchodní akademie Příbram dobyla mezinárodní veletrh fiktivních firem v Praze Že se v Příbrami rodí talentovaní obchodníci, prezentátoři i kreativci, potvrdil … ŠKOLSTVÍ Bouřky znovu udeří: zasáhnou západní, severní i střední Čechy Bouřky znovu udeří: zasáhnou západní, severní i střední Čechy Meteorologové předpovídají i na středu 6. května hrozbu místy i silných bouřek. AKTUÁLNĚ Adventure golf Milín zve na prodloužený víkend: volný vstup i soutěž o lístky na Moniku Absolonovou Adventure golf Milín zve na prodloužený víkend: volný vstup i soutěž o lístky na Moniku Absolonovou Adventure golf Milín připravil na prodloužený víkend od pátku 8. května do neděle 10. … NEPŘEHLÉDNĚTE Spor o jed na hraboše sílí: ochranáři varují před dopady na krajinu Spor o jed na hraboše sílí: ochranáři varují před dopady na krajinu Možný návrh na opětovné plošné použití jedu proti přemnoženým hrabošům vyvolává ostrou … ZVÍŘATA Glow up není jen o vzhledu. Skutečná změna začíná úplně jinde Glow up není jen o vzhledu. Skutečná změna začíná úplně jinde Sociální sítě jsou plné proměn „před a po“, které slibují rychlý glow up. Realita ale … LIFESTYLE Malá radost ve velkém stresu: Jak si Příbramáci dobíjejí baterky? Řekněte svůj názor Malá radost ve velkém stresu: Jak si Příbramáci dobíjejí baterky? Řekněte svůj názor Stres. Slovo, které dnes slyšíme častěji než „dobrý den“. Práce, povinnosti, neustálé … ANKETA Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami Odpoledne a v noci se přes některé naše území přeženou silné bouřky s přívalovými … AKTUÁLNĚ Představenstvo nemocnice odvolalo z vedení Stanislava Holobradu Představenstvo nemocnice odvolalo z vedení Stanislava Holobradu MUDr. Stanislav Holobrada byl odvolán z funkce předsedy představenstva Oblastní … Příbram vypíše novou zakázku na čistírnu, zhotovitel by mohl být znám v září Příbram vypíše novou zakázku na čistírnu, zhotovitel by mohl být znám v září Příbram vypíše novou zakázku na rekonstrukci čistírny odpadních vod. Původní tendr za … AKTUÁLNĚ
MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr Prostor před bývalou Mototechnou u Boženy Němcové většina lidí míjí bez povšimnutí. … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz