28. 10. je státní svátek
Rybův festival pokračuje naživo, věnuje se také dílu a osobnosti W. A. Mozarta

22. srpna 2021   (10:05)
Rybův festival pokračuje naživo, věnuje se také dílu a osobnosti W. A. Mozarta
foto: ilustrační, Pixabay (Wolfgang Gerth)

V úterý 24. srpna vystoupí v Přešticích smyčcové Bennewitzovo kvarteto. Další koncerty se konají v září v Rožmitále pod Třemšínem, Březnici nebo Plzni. Připraven je také interaktivní seminář pro děti s hudebníky v roli lektorů.


Zatímco zahajovací koncert Festivalu Jakuba Jana Ryby byl v květnu dostupný pouze on-line, další vystoupení již mohou diváci navštívit přímo v sálech. Nejbližší se uskuteční v úterý 24. srpna v Kulturním a komunitním centru v Přešticích. Smyčcové skladby W. A. Mozarta, J. J. Ryby a F. Mendelssohna-Bartholdyho provede Bennewitzovo kvarteto od 19.00.

Následující komorní koncert odehraje Doležalovo kvarteto spolu s flétnistou Jaroslavem Pelikánem v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem. V Mozartově modrém salónku Rybovy expozice zazní v pátek 3. září hudba J. J. Ryby, J. Myslivečka a W. A. Mozarta. Do zámku v Březnici zve festivalový program v neděli 5. srpna. Repertoár Apollon Quartetu ve složení houslistů Štěpána Pražáka a Radka Křižanovského, hráče na violu Pavla Cipryse a violoncellisty Pavla Vernera se kromě Mozarta a Ryby zaměří také na dílo J. Haydna a E. Douši.
Písňový recitál basbarytonisty Tomáše Šelce, kterého na kladívkový klavír doprovodí Barbara Maria Willi, navštívíte 7. září v barokním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy. Před koncertem je možná prohlídka areálu s kostelíkem sv. Máří Magdaleny, klášterem a poustevnou. Ve farním kostele Povýšení sv. Kříže ve Starém Rožmitále se 8. září uskuteční mše a duchovní koncert s pěveckým sborem a komorním orchestrem L'Armonia Ensemble. Jako dirigent a varhaník se koncertu zúčastní František Macek. Festival se představí také v plzeňském Domě hudby v rámci sekce Rybova komorní hudba (22. září) s barytonistou Romanem Janálem a klavíristou Vojtěchem Červenkou.
Poslední dvě edukativní akce se opět přesunou do Rožmitálu pod Třemšínem, se kterým je Rybův osud významně spojen. Tématem dvouhodinového interaktivního semináře (23. září) Milady Jonášové je "Rybovo vzdálené souznění a inspirace Mozartem". Objevovat dílo autora slavné vánoční mše mohou nejen děti 30. září v ZUŠ Jakuba Jana Ryby. Lektory interaktivního semináře s workshopy a tvůrčími dílnami komorní hudby budou Zdeněk Klauda (klavír) a Jaroslav Pelikán (flétna).


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz