5. 7. je st. svátek (Cyril a Metoděj)




Rybův festival nabídne koncerty, workshopy a mši

25. září 2020   (06:23)
Rybův festival nabídne koncerty, workshopy a mši
foto: pribram.cz

Hudební přehlídku, věnovanou rožmitálskému učiteli a především skladateli, zahajuje koncert v pondělí 28. září v Podbrdském muzeu.


„Cílem festivalu je především prezentace Jakuba Jana Ryby jako renesanční osobnosti a umělce mimořádných talentů,“ představuje festival programovou koncepci, která na Rybu nahlíží nejen jako na autora slavné České mše vánoční. „Festival ukazuje Rybovo dílo v takovém kontextu, v jakém ho zatím neznáte. Současně nejen Rybova hudba zaznívá ve špičkové interpretaci na místech skladatelovi působnosti a s péčí, která mu náleží,“ doplňuje webová prezentace Festivalu Jakuba Jana Ryby.

Festival se koná potřetí a letošní ročník diváky seznámí také s hudbou prvního laureáta skladatelské soutěže Jakuba Jana Ryby Jana Bernátka. Celkem bude odehráno pět koncertů vokálně-instrumentální, symfonické a komorní hudby. Zahajovací vystoupení se uskuteční v pondělí 28. září od 19.00 v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem. Během večera bude požehnáno nové CD s Rybovou koncertantní hudbou. Rybův Koncert pro lesní roh a orchestr Es dur provede hornistka Zuzana Rzounková.
K dalším festivalovým interpretům patří například houslista Jiří Sycha a cembalista Filip Dvořák, pěvkyně Markéta Böhmová, Jarmila Balážová a Lucie Hilscherová. Během hudební přehlídky vystoupí také komorní soubory Rejcha Quartet, L´Armonia Ensemble a České filharmonické kvarteto. Za dirigentský pult se postaví Věra Hrdinková a Jiří Štrunc.
Kromě koncertů se do programu ve čtyřtýdenním limitu vejde i mše a workshopy. Akce proběhnou v Rožmitálu pod Třemšínem a ve Starém Rožmitále, dále na zámku v Březnici a v barokním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy. V Rybově rodných Přešticích bude odehrán závěrečný koncert.

Aktuální program s podrobným přehledem vystupujících a skladeb je na stránkách www.rybuvfestival.cz.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic Oblíbený výletní vlak Cyklohráček vyráží i letos na mimořádné prázdninové výlety. Od … AKTUÁLNĚ Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií Léto a prázdniny jsou obdobím, kdy tisíce lidí míří k moři, na koupaliště, k rybníkům … AKTUÁLNĚ Z Příbrami až na vrchol. Petra Škopková je mistryní České republiky ve sportovní gymnastice Z Příbrami až na vrchol. Petra Škopková je mistryní České republiky ve sportovní gymnastice Příbram má nový velký sportovní úspěch. Petruška Škopková se na letošním Mistrovství … SPORT Jen jednou v roce! Hornické muzeum zpřístupní v neděli všechny expozice za symbolickou korunu Jen jednou v roce! Hornické muzeum zpřístupní v neděli všechny expozice za symbolickou korunu První červencový víkend patří v Příbrami tradiční Prokopské pouti. Největší a … ZAJÍMAVOSTI Slavíme Cyrila, Metoděje i Husa. A obchody? Otevřené, jak jste zvyklí Slavíme Cyrila, Metoděje i Husa. A obchody? Otevřené, jak jste zvyklí Červencové státní svátky letos připadají na neděli 5. července a pondělí 6. července. … AKTUÁLNĚ Mateřídouška provoněla brdské stráně. Drobounká bylinka s velkou silou Mateřídouška provoněla brdské stráně. Drobounká bylinka s velkou silou Začátek léta přináší do brdských luk a pastvin jednu z nejkrásnějších a … POZNÁVÁME BRDY Drahenice znovu ožijí sportem. Tradiční Drahenice Cup nabídne fotbal, volejbal i bohatý doprovodný program Drahenice znovu ožijí sportem. Tradiční Drahenice Cup nabídne fotbal, volejbal i bohatý doprovodný program V sobotu 4. července od 9 hodin se v Drahenicích uskuteční tradiční Drahenice Cup ve … NEPŘEHLÉDNĚTE Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny se po celý týden prakticky nezměnily Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny se po celý týden prakticky nezměnily Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami stejně jako minulý týden a to v … DOPRAVA Příbramské iktové centrum získalo už pošesté prestižní evropské ocenění. Za rok 2025 obdrželo nejvyšší diamantovou plaketu Příbramské iktové centrum získalo už pošesté prestižní evropské ocenění. Za rok 2025 obdrželo nejvyšší diamantovou plaketu Iktové centrum Oblastní nemocnice Příbram, specializované pracoviště určené pro … AKTUÁLNĚ
Na silnici II/604 u Milína se řetězově srazila dvě auta s motorkou, zranila se spolujezdkyně Na silnici II/604 u Milína se řetězově srazila dvě auta s motorkou, zranila se spolujezdkyně K řetězové dopravní nehodě došlo v pátek dopoledne na silnici II/604 u Milína, která … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz