13. 4. svátek má Aleš




Rybáři nakonec nebudou smět lovit v noci ani mimo obec

5. března 2021   (18:26)
Rybáři nakonec nebudou smět lovit v noci ani mimo obec
foto: pribram.cz, ČTK

Stát také zakázal společné myslivecké hony.


Rybaření v nočních hodinách nakonec možné nebude. Stát změnil výklad výjimek z plošných protiepidemických opatření. Zatímco podle čtvrtečních údajů zveřejněných na webu ministerstva zemědělství bylo možné chodit na ryby i po zákazu vycházení v 21:00, dnes úřad ČTK informoval o novém znění výkladu. Podle něj je individuální lov ryb na udici povolen pouze na území katastru obce v místě trvalého pobytu nebo bydliště rybáře od 05:00 do 20:59. Stát také zakázal společné myslivecké hony, ve čtvrtek ministerstvo uvádělo, že povoleny jsou, ale musí se při nich dodržovat rozestupy.

"Výkon rybářského práva v rybářských revírech jako například zarybňování, hospodářská činnost na revírech a další činnosti, které nelze odložit, nejsou omezeny," dodává úřad ve svém stanovisku. Za lockdownu se ale nesmí pořádat zkoušky z myslivosti, ani z rybářství s jedinou výjimkou, a to je zkouška pro ověření kvalifikačních předpokladů pro získání rybářského lístku, zkouška ale musí být distanční po internetu.
"Uvědomujeme si mimořádnost situace a okolnosti, které vznik tohoto opatření provázejí a samozřejmě stanovisko státní správy respektujeme. Faktem ale je, že bychom přivítali, kdyby tyto výklady, týkající se více než čtvrt milionu našich členů, byly podány souběžně se začátkem platnosti opatření, nikoli téměř po týdnu, kdy již omezení platí," řekl ČTK za Český rybářský svaz mluvčí Tomáš Kočica. Legislativa podle něj pro březen stanoví dobu lovu ryb do 22:00, takže to není velké omezení.
"Mnohem výraznějším omezením je nemožnost lovu mimo katastr obce bydliště - zde bychom si uměli představit vstřícnější pravidla, například možnost lovu v rámci okresu, podobně jako je to například s nakupováním. Rozhodně o tom budeme s orgány státní správy nadále jednat," dodal. Kontakt s jinými lidmi na lovu ryb je minimální, nehrozí tak podle něj riziko přenosu choroby. "Rozumíme snaze minimalizovat mobilitu obyvatel, ale ve srovnání s možností například návštěvy supermarketu v rámci celého kraje se jeví nemožnost v tomtéž kraji sedět sám s prutem u rybníka jako poměrně přísná," uzavřel.

Stát zakázal společné lovy ve více lidech. "Výkon práva myslivosti není kromě společného lovu zvěře omezen, a to jak z důvodu zabránění šíření nebezpečných nemocí, tak z důvodu předcházení škodám způsobených zvěří v lesích a zemědělství a rovněž z důvodu zabránění strádání zvěře," informovalo ministerstvo. Vlastimil Waic z Českomoravské myslivecké jednoty ČTK sdělil, že změnu jednota bude respektovat. "Společné lovy se v tomto ročním období téměř vůbec neodehrávají. Bezprostředně by to žádné problémy nemělo způsobit," řekl. Musely ale být na poslední chvíli rušené zkoušky o první lovecký lístek, které se měly konat o víkendu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a … NEPŘEHLÉDNĚTE Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. … NEPŘEHLÉDNĚTE Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem … FOTO Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla … SPORT Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne Nový týden přináší do Česka typicky proměnlivé jarní počasí. Čeká nás vítr, přeháňky i … POČASÍ Příbram chce obchvat. A podle ministra je teď blíž než kdykoli dřív Příbram chce obchvat. A podle ministra je teď blíž než kdykoli dřív JV obchvat Příbrami je pro obyvatele jedním z nejdůležitějších témat současnosti. … DOPRAVA Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR Žáci 2. ZŠ Dobříš si vybojovali postup do republikového finále Poháru FAČR ve fotbalu … ŠKOLSTVÍ Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet? Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet? Ještě před pár desítkami let bylo běžné, že lidé uměli pracovat rukama – opravit si … LIFESTYLE Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu! Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu! Příbramští, připravte se. Tentokrát jde o snídaně — a to je disciplína, na kterou má … ANKETA
Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody Louky, které zarůstaly, mokřady, které mizely, i voda, která z krajiny pomalu …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz