Růst epidemie odhalilo testování školáků i v Příbrami
14. ledna 2022 (17:46)
foto: ZŠ Propojení Sedlčany
Ve čtvrtečním testování žáků na covid-19 se v Příbrami prokázal nárůst pozitivních případů.
Minulý týden se při pravidelném testování na základních školách v Příbrami prokázal jako pozitivní pouze jeden test. V Česku ale epidemie opět roste jak mezi žáky, tak i mezi pedagogy. Během čtvrtečního testování na základních školách v Příbrami bylo otestováno 3761 žáků. Pozitivních bylo 15 případů a 3 třídy zůstávají v karanténě. Pribram.cz o výsledcích testování informovala vedoucí Odboru školství, kultury a sportu Lea Enenkelová.
„Nejvíc pozitivních výsledků bylo zachyceno v ZŠ Školní, zde testy prokázaly celkem pět pozitivních žáků. V ZŠ pod Svatou Horou a Waldorfské škole bylo shodně zachyceno po třech pozitivních výsledcích. V ZŠ Bratří Čapků a ZŠ 28. října měli pozitivní test dva žáci. V ostatních základních školách nebyl testy odhalen žádný případ,“ doplnila Enenkelová.
Podíl pozitivních výsledků se napříč Českem zvýšil z 0,1 procenta na 0,3 procenta testovaných. Na nárůstu počtu nakažených se podle ministerstva zdravotnictví významně projevuje nástup nakažlivější koronavirové varianty omikron.
Právě kvůli omikronu se nyní na školách testuje zpravidla dvakrát týdně. Od 17. ledna by se však mělo testovat vždy jen jednou týdně, a to vždy v pondělí.
Podle aktuálních dat ministerstva testy ve čtvrtek v Česku prokázaly 11 675 případů koronaviru, o tři čtvrtiny víc než o týden dřív. Z preventivních testů na koronavirus bylo pozitivních 7,8 procenta, což je více než před týdnem, ale méně než ve středu. Na 100 000 obyvatel připadá za poslední týden 525 nově nakažených.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jan Máša
Další články
Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa
Mezinárodní vědomostní soutěž YPEF (Young People in European Forests – Mladí lidé v …
Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry
Po osmiměsíční pauze způsobené zraněním se Lucie Pudilová vrací do OKTAGONU. Česká …
Nový traktor v Rožmitále nahradil dva starší stroje, které byly v provozu desítky let
Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v modernizaci svých provozů. Technické služby …
V ulici Politických vězňů se střetl osobák s popeláři
V pondělí před 9. hodinou ranní se stala dopravní nehoda v Příbrami v ulici …
FOTO
Na Příbramsku hrozí ledovka až do poledne
Meteorologové varují, že přes naše území postupuje tlaková níže k severu. V noci …
Vláda chce omezit slevy v obchodech. Řetězce varují: Zdražíme. A zákazníci to pocítí jako první
Současná vládní koalice zvažuje úpravu pravidel pro slevové akce v supermarketech. …
Nepřehlédněte
Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu
Začátek roku má v posilovnách jedno společné. Plná parkoviště, obsazené stroje a …
Nejen Brdy pod závojem jinovatky: Zima letos ukazuje svou pravou tvář
Zima se letos vrátila v podobě, na kterou jsme v posledních letech téměř zapomněli. …
FOTOGALERIE
Internet je čím dál agresivnější. Blíží se konec anonymních účtů?
Sociální sítě zažívají v posledních letech prudký nárůst agresivity, radikalizace a …
Nepřehlédněte
Start jako hrom! Příbramský rodák David Eliáš ovládl Evropu a přidal i bronz ze sprintu
Otevřené mistrovství Evropy juniorů ve finské Imatře se pro český biatlon změnilo v …
FOTOGALERIE




