ŘSD spustilo nový web informující o aktuálně prováděné zimní údržbě
18. ledna 2023 (11:14)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Doba od zjištění problému se sjízdností do doby výjezdu prvních vozidel zimní údržby nesmí být v zimním období delší než 30 minut.
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) spustilo nový web, který poskytuje informace o aktuální poloze vozidel zimní údržby a o času posledního provedeného ošetření u jednotlivých dálnic a silnic první třídy. Novinářům to sdělila referentka Samostatného oddělení komunikace ŘSD Tereza Primová. Portál s názvem Pohyby vozidel zimní silniční údržby je k dispozici na adrese https://udrzba.rsd.cz/.
Na webu se na mapě ČR vykreslují trasy a jednotlivá vozidla. Barva trasy značí časový interval posledního ošetření. Typ vozidla představuje typ údržby. Kliknutím na ikonu vozidla se zobrazí detail jízdy s jejím směrem a činností údržby. Pokud silnice nemá barevné označení, údržba na ní nebyla posledních šest hodin.
V souladu s českou legislativou jsou dálnice a silnice první třídy při zajišťování sjízdnosti nejdůležitější. Doba od zjištění problému se sjízdností do doby výjezdu prvních vozidel zimní údržby nesmí být v zimním období delší než 30 minut. Pořadím důležitosti se současně stanoví i lhůty pro zmírňování potíží ve sjízdnosti po výjezdu zimní údržby, a u dálnic je to do dvou hodin a u silnic první třídy do tří hodin.
O sjízdnost dálnic a část silnic se v letošní zimě bude podle listopadových informací ŘSD starat 201 sypačů, na kterých se vystřídá 662 řidičů. Vedle sypačů je připraveno i 58 univerzálních vozidel s různým technickým vybavením. Sůl do sypačů může nakládat 48 nakladačů. Zásobu posypových materiálů ŘSD vypočítalo pro průměrnou zimu, případně může využít nouzových rezerv. Připraveno je přes 51.000 tun soli a solného roztoku.
ŘSD má na starosti 1355,5 kilometru dálnic, jejichž údržba spadá pod jednotlivá střediska správy údržby dálnice. Na jedno připadá zhruba 50 kilometrů dálnice. Na zbývajících úsecích dálnic a silnic první třídy, které má ŘSD také na starosti, budou za údržbu stejně jako v minulosti zodpovědné dodavatelské firmy. Zbylé tisíce kilometrů silnic první třídy mají ve správě kraje.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•V pondělí začíná Lednová výzva Do práce na kole, pěšky nebo poklusem
•Během noci a středy bude vydatně sněžit, podle meteorologů napadne až 15 cm
•Meteorologové varují: V noci hrozí na Příbramsku náledí
Další články
Co jedí naše děti? Kontroly odhalily nedostatky i přesolené polévky
Středočeští hygienici v roce 2025 pokračovali v důsledném dozoru nad stravováním dětí. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vyšlo nové Podbrdsko! Co v něm najdete, prozrazuje PhDr. Smolová
Milovníci regionální historie se mohou radovat — právě vyšlo nové číslo sborníku …
AKTUÁLNĚ
Příčinu požáru v Příbrami prověří speciální útvar. Záchranáři ošetřili otce se synem
Hasiči i záchranáři zasahovali ráno ve středu 18. února na Sevastopolském náměstí v …
AKTUALIZOVÁNO
Memoriál Ing. Zdeňka Vojíře pomáhá dětem. Házenkáři hráli opět pro dobrou věc
Sportovní hala v Příbrami hostila v sobotu 14. února už 9. ročník Memoriálu Ing. …
FOTOGALERIE
Pozor na falešné e-maily o vrácení daně. Útočníci se vydávají za ČSSZ
E-mail o přeplatku na dani a příslib rychlé výplaty peněz může znít lákavě. Česká …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Zdravé obědy v ohrožení? Babiš mění tón, Šťastný chce vyhlášku smést ze stolu – Příbram má v jednání své zastoupení
Zuřivý boj o novou stravovací vyhlášku nekončí. Po schůzce, kterou svolal premiér …
ANKETA
Dobříš investuje miliony do sportu: lepší areály pro všechny generace
Dobříš se v roce 2026 zaměřuje na rozvoj a modernizaci svých sportovních areálů. Město …
DOBŘÍŠ
Dlouhá zimní idyla se změnila v lesnickou noční můru
Sněhové přeháňky v noci na úterý znovu výrazně zatížily už tak oslabené lesní porosty …
FOTOGALERIE
Skrytá hrozba ve vaší koupelně: Varování před nebezpečnými barvami Schwarzkopf
Ministerstvo zdravotnictví ČR označilo jako nebezpečné dvě barvy na vlasy značky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Při nehodě u Milína se srazily dva osobáky
V úterý 17. února v půl třetí odpoledne zasahovali hasiči, záchranáři a policie u …
DOPRAVA




