Rožmitálští hasiči dostali termokameru. Pro letošek je pro sbory spadající pod město vyčleněno devět milionů
12. února 2025 (16:50)
foto: Nová termokamera už je připravena. / SDH Rožmitál p. Třemšínem / se souhlasem
Výjezdová jednotka Sboru dobrovolných hasičů Rožmitál pod Třemšínem JPO II má novou termokameru. Kamera umí nejen najít skrytá ohniska při požáru, ale i třeba osoby.
Termokameru pořídilo hasičům Město Rožmitál pod Třemšínem po předchozím schválení radními. Kamera vyšla na více než 50 tisíc korun včetně DPH. „Termokamera poslouží hasičům jako velký pomocník při likvidaci požárů a vyhledávání skrytých ohnisek nebo osob v zakouřených prostorách,“ sdělil portálu pribram.cz radní města Aleš Haluska.
Vedení města počítá dokonce v rozpočtu na rok 2025 pro hasiče s velkou podporou přesahující devět milionů korun. Část půjde pro sbory dobrovolných hasičů spadající pod město Rožmitál pod Třemšínem. Z celkové částky určeně pro hasiče bude například letos pořízeno nové vozidlo Ford Transit pro Sbor dobrovolných hasičů Hutě pod Třemšínem.
Stejný vůz by měl dostat i Sbor dobrovolných hasičů Pňovice. „Další větší investicí bude nový cisternový automobil Tatra Force 3. generace pro výjezdovou jednotku města, která vyjde na bezmála za 11 milionů korun. Všechna vozidla budou pořízena za pomocí dotací Středočeského kraje a Hasičského záchranného sboru. Vedení města totiž považuje podporu hasičů za svou prioritu,“ doplnil Haluska.
Stejný vůz by měl dostat i Sbor dobrovolných hasičů Pňovice. „Další větší investicí bude nový cisternový automobil Tatra Force 3. generace pro výjezdovou jednotku města, která vyjde na bezmála za 11 milionů korun. Všechna vozidla budou pořízena za pomocí dotací Středočeského kraje a Hasičského záchranného sboru. Vedení města totiž považuje podporu hasičů za svou prioritu,“ doplnil Haluska.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Karel Hutr
Další články
„Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy
Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný …
KULTURA
Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných
Ve čtvrtek odpoledne se na silnici č. 119 nad Rožmitálem u Voltuše srazily dva osobní …
AKTUALIZOVÁNO
Investice snů se změnila v noční můru. Internetový trik stál ženu statisíce
Internetové podvody jsou stále sofistikovanější a jejich scénáře se neustále opakují …
KRIMI
D4 u Dobříše čeká kompletní oprava mostů. Cesta do práce nebo do škol se v uzavírce citelně prodlouží
Na dálnici D4 u Dobříše se chystá zásadní stavební zásah. Ředitelství silnic a dálnic …
DOPRAVA
Nálezy granátů při rekonstrukcích silnic jsou běžné i na Příbramsku
Stavební firmy musí na stavbách, kde lze takové nálezy očekávat, postupovat obezřetně …
PR
Myslíte si, že máte fyzičku? Policie vám to změří stopkami
Máte pocit, že byste zvládli honičku na zloděje? Nebo si jen chcete dokázat, že těch …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Mistr světa a trenér HC Baník Příbram Radek Bělohlav: Ovládli jsme základní část. Teď potřebujeme diváky
Radek Bělohlav. Mistr světa z roku 1996, trojnásobný mistr extraligy, legenda Sparty a …
ROZHOVOR
Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně
Rožmitál pod Třemšínem se po roce znovu dočkal svého posla jara. Čáp bílý se na komíně …
ZAJÍMAVOSTI
Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky
Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky. Oprava zahrnovala i …
ZDRAVOTNICTVÍ
Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu
Přibližně hodinu po poledni ve středu 4. března zasahovali hasiči a záchranáři u …
DOPRAVA




