Rožmitálský zámek otevře kolektivní výstavu Přes trny ke hvězdám
24. května 2024 (10:54)
foto: spolek Rožmitálský zámek / se souhlasem
Výstavu 28 výtvarníků zahájí vernisáž v sobotu 25. května s doprovodným hudebním programem. Návštěvníci zhlédnou také performanci Petra Nikla, který je jedním z vystavujících umělců.
Interiéry zámku v Rožmitále pod Třemšínem se na příští dva měsíce stanou galerií, kde svá díla představí 28 výtvarníků. Vernisáž kolektivní výstavy Per aspera ad astra / Přes trny ke hvězdám se uskuteční v sobotu 25. května, program začíná ve 14.00. „Návštěvníci zažijí vzrušující odpoledne a večer plný hudby v magické atmosféře tohoto prostoru spolu s vystavujícími umělci,“ slibují nevšední zážitek Eva Heyd a Martin Chmátal ze spolku Rožmitálský zámek. Zahrají Aurora JaSBand, Musica Balcanica, Jack Frieman & band a harmonikář Josef Čečil. Těšit se můžete na performanci Petra Nikla.
Společným tématem výstavy, za níž stojí kurátorky Eva Heyd, Nadia Rovder a Radana Ulverová, je hledání naděje v současném světě nejistoty, prudkých změn a střetů. Otevřena bude až do 20. července, pravidelně během sobot od 10.00 do 17.00 nebo po dohodě na e-mailu info@rozmitalskyzamek.cz.
Výstava se v prostorách původního gotického blatného hradu ze 13. století, odkud pocházela manželka Jiřího z Poděbrad, česká královna Johanka z Rožmitálu, koná s cílem podpořit obnovu této chráněné kulturní památky. Spolupořadatelem akce je galerie Artinbox.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Příbram chce zavést kanalizaci do Kozičína a opravit tam vodovod
•Dobříšské muzeum láká na výstavu leteckých modelů od dvouplošníků po stíhačky
•Tip na výlet: Na náplavce u Kamenného mostu v Písku jsou obří pískové sochy
Další články
Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH
Historické centrum Příbram už tuto sobotu ovládne adrenalin, hluk kol, skoky mezi zdmi …
SPORT
Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit
Ve středu 20. května se příbramští zastupitelé sešli na dalším jednání. A i když šlo o …
POLITIKA
Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami
Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od …
KULTURA
Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram
Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení …
SPORT
Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici
Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny
Výlet, kde dopoledne zmizíte v temnotě Koněpruských jeskyní, odpoledne se vezete na …
ZAJÍMAVOSTI
Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky
Památník Vojna u Příbrami, jeden z nejautentičtější dochovaných vězeňských areálů v …
KULTURA
Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká
Na Březových Horách vzniká jedno z nejambicióznějších uměleckých děl, jaké kdy Příbram …
ROZHOVOR
V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem
Záchranka i policie vyjížděli v úterý před večerem k nehodě v Brodské ulici v …
AKTUÁLNĚ



