Rožmitálská umělecká škola otevře nový obor Audiovize
2. dubna 2025 (18:24)
foto: V ZUŠ J. J. Ryby vznikne v rámci literárně-dramatického oboru nový obor zaměřený na multimédia. / ZUŠ J.J. Ryby Rožmitál pod Tř. / se souhlasem
V současné době jsou ve společnosti zásadní digitální technologie a multimédia. Rožmitálská Základní umělecká škola J.J. Ryby nabídne dětem nový obor, díky kterému se mohou naučit práci s filmem, fotografií či jinými multimédii. Přijímací zkoušky se konají už 10. dubna.
Nový obor Audiovize vznikne v rámci literárně-dramatického oboru. „Již při svém nástupu na místo ředitele jsem měl v plánu obohatit studium o multimédia či audiovizi. Tyto obory ve společnosti v současné době rezonují a bylo by dobré, kdyby v nich měly nějaké vzdělání i děti,“ popisuje ředitel ZUŠ Josef Pekárek.
Momentálně je v procesu školní vzdělávací program, tvoří se jeho struktura a v řešení jsou také technické otázky. „Chceme, aby výuka byla spojena s prací s hlasem a vystupováním, naším cílem je ale také propojení s technickými dovednostmi,“ vysvětluje Pekárek. Děti by se tak měly seznámit s technikami focení, přiučí se například i stříhání filmu, nasvícení, mikrofonech a podobně.
Obor bude otevřen pro děti ve věku 7 – 13 let. Přijímací zkoušky letos připadají na čtvrtek 10. dubna. „Uchazeči o tento obor by měli být komunikativní. Při přijímacích zkouškách bude určitě potřeba přednést nějaký text. Nemusí být dlouhý, stačí například nějaká báseň, klidně text, se kterým dítě pracuje ve škole,“ upřesňuje Pekárek. Následovat bude zkouška komunikačních dovedností a také práce s obrazem. „Určitě budeme chtít vyzkoušet, jak dítě něco vyfotí nebo nakreslí. Zajímat nás také bude to, jak dokáže přemýšlet nad nějakými scénami či situacemi,“ uzavírá ředitel. Podle případného zájmu bude otevřeno více skupin.
Obor bude otevřen pro děti ve věku 7 – 13 let. Přijímací zkoušky letos připadají na čtvrtek 10. dubna. „Uchazeči o tento obor by měli být komunikativní. Při přijímacích zkouškách bude určitě potřeba přednést nějaký text. Nemusí být dlouhý, stačí například nějaká báseň, klidně text, se kterým dítě pracuje ve škole,“ upřesňuje Pekárek. Následovat bude zkouška komunikačních dovedností a také práce s obrazem. „Určitě budeme chtít vyzkoušet, jak dítě něco vyfotí nebo nakreslí. Zajímat nás také bude to, jak dokáže přemýšlet nad nějakými scénami či situacemi,“ uzavírá ředitel. Podle případného zájmu bude otevřeno více skupin.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Irena Kadlecová
Další články
Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali.
Lesy v Evropě i v Česku se mění rychleji, než jsme byli zvyklí. To, co jsme dlouho …
PŘÍRODA
V Chotilsku se srazilo auto s motorkou, pro zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník
V obci Chotilsko na Příbramsku se dnes po poledni srazilo osobní auto s motocyklem. …
AKTUÁLNĚ
Díky!FEST se vydařil. Příbram děkovala dárcům krve i všem, kteří pomáhají
Benefiční festival Díky!FEST opět proměnil příbramské Letní kino v místo plné hudby, …
Drama v Příbrami: Hasiči na člunu zachránili dva lidi, bouřky zaměstnaly stovky jednotek
Hasiči v souvislosti se sobotními bouřkami zaznamenali 705 výjezdů. Nejvíce ve …
VIDEO
Stačí vyfotit psa. iPhone umí odhalit klíště dřív, než se přisaje
Klíšťata jsou poslední dobou mimořádně aktivní a trápí nejen lidi, ale hlavně naše …
ZVÍŘATA
V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu
Čeká nás nejdelší den a nejkratší noc v roce. V neděli 21. června totiž nastane letní …
AKTUÁLNĚ
Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky
Ochotnický soubor Skalka si letos připomíná významné jubileum. Lesní divadlo Na Skalce …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr
Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně …
AKTUALIZOVÁNO
Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte
Cyklovýlet, slunce, vítr v zádech a zastávka na zahrádce. K létu to prostě patří. A …
ANKETA
Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu
Malí návštěvníci se o víkendu 20. a 21. června mohou vydat na nevšední cestu do světa …
ZAJÍMAVOSTI




