18. 3. svátek má Eduard




Rožmitál nepřišel o dětského lékaře! Ordinace je znovu v provozu

4. února 2025   (11:46)
Rožmitál nepřišel o dětského lékaře! Ordinace je znovu v provozu
foto: MěÚ Rožmitál pod Třemšínem / Zdravotní středisko v Rožmitále.

Rožmitálský starosta Pavel Bártl na sklonku loňského roku uklidňoval obyvatele, že se nemusí obávat likvidace ordinace dětského lékaře. Slib je splněn a ve spolupráci s příbramskou nemocnicí byla tento týden otevřena.


Otevření ordinace ve zdravotnickém zařízení v Rožmitále pod Třemšínem předcházely různé fámy. Lidé se obávali, zda lékař pro děti a dorost bude i nadále pokračovat. K 31. prosinci totiž ohlásila ukončení činnosti dosavadní lékařka.


Tomu pochopitelně nahrávala skutečnost, že pediatrů je v celém Česku skutečně málo. Radnice ale okamžitě jednala a cílem radních bylo, aby ordinace pro děti a dorost v Rožmitále byla zachována i do budoucna.

Jednání mezi městem a ředitelem Oblastní nemocnice Příbram Stanislavem Holobradou a primářem dětského oddělení Oblastní nemocnice Příbram MUDr. Pavlem Marčekem přineslo výsledky. Od prvního únorového pondělí je ordinace otevřena. Nová dětská lékařka si nechala dosavadní zdravotní sestru a není nutná v tomto obvodu žádná registrace ani přehlašování dětí.

Ordinace prozatím funguje v hlavní budově v přízemí rožmitálského zdravotního střediska (místo kde byla optika). Je to jen pod dobu, než proběhne potřebná malá rekonstrukce ve stávající ordinaci praktického dětského lékaře. V dětské ordinaci je lékařka Klára Rolníková se zdravotní sestrou Blankou Fousovou. Telefonní číslo do ordinace je 317 855 004 a ordinační hodiny má každý den v týdnu mimo úterý, kdy je v ordinaci k dispozici jen sestra.



Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ON Příbram
autor: Karel Hutr








Další články

Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě … AKTUÁLNĚ Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž … DOPRAVA Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Základní část sezony je u konce a přichází chvíle, na kterou čekali hráči i fanoušci. … SPORT Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo vnitra informuje o končící platnosti občanských průkazů. To se týká lidí … NEPŘEHLÉDNĚTE Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami se vrací filmový festival Jeden svět, který přináší dokumentární snímky o … NEPŘEHLÉDNĚTE Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Vandalismus v Příbrami se projevuje od poničených košů a laviček až po ohnuté stožáry … FOTOGALERIE V Občově hořela autodílna, hasiči byli na místě dva dny V Občově hořela autodílna, hasiči byli na místě dva dny Několik hasičských jednotek zasahuje v Občově u požáru autodílny. AKTUALIZOVÁNO Známe 16 postupujích v anketě. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Známe 16 postupujích v anketě. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Velká čtenářská anketa na portálu pribram.cz, která hledá nejoblíbenější fotbalový … SPORT
Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Okolí rožmitálského zámku má za sebou další výrazné zlepšení. Skupina místních … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz